Етър постигна победа с 4:1 над третодивизионния Загорец (Нова Загора) в контролна среща. Това беше първи мач за "войводите" в Сливен - градът, който ги приюти за пролетния полусезон.

Норвежският нападател Кай Рисхолт откри за Етър в 15-ата минута, а малко след това французинът Жак Флей вкара поредния си гол по време на подготовката, информира sport-vt. В края на полувремето полският защитник Славомир Циенциала покачи на 3:0.

Загорец, който е на 15-о място в Югоизточната „В” група, намали резултата след почивката, а в 75-ата минута Любомир Любенов-Хиената се разписа с глава за крайното 4:1.

Етър ще картотекира новите си футболисти в понеделник в БФС, като жълтите карти на повечето от тях вече са пристигнали.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА