Португалският рефер Oлегарио Бенкуаренса ще ръководи мача реванш от 1/16-финалите на Лига Европа между отборите на Лудогорец и Лацио.

Двубоят между българския шампион и "римските орли" е този четвъртък от 20:00 часа и ще се играе на националния стадион "Васил Левски". Първата среща завърши с успех за разградчани с 1:0.

Олегарио Бенкуаренса е един от топарбитрите на Португалия. Той има голям международен опит и е ръководил едни от ключовите срещи на Стария континент.

Името на португалеца е свързано и с един от най-драматичните моменти във футбола. На 25 януари 2004 година Бенкуаренса ръководи двубоя Бенфика - Витория Гимараеш. В последните минути на срещата той показа жълт картон на унгарския национал от Бенфика Миклош Фехер. Футболистът се усмихна, след което се строполи на земята и издъхна.

Бенкуеренса има вече допир в български клуб. През сезон 2004/2005 той е главен съдия на срещата за Купата на УЕФА Стяуа - ЦСКА, която завършва с успех на румънците с 2:1.