Литекс посреща “Левски” в 1/4-финал за Купата на България днес от 18:00 часа в Ловеч. Двубоят противопоставя един срещу друг треньорът на домакините Любослав Пенев и спортният директор на “сините” Георги Иванов. Двете водещи фигури в съперниците. Двама големи футболисти, които днес ще бъдат на резервните скамейки. Любо като треньор, Гонзо като директор.

В подобна роля двамата имат 2 мача един срещу друг. И двата пъти победител е излизал Пенев. През есента на 2009 година Любо бе начело на ЦСКА и спечели Вечното дерби с 2:0. Двубоят ще се запомни и с грандиозния скандал, който по-късно бе наречен Казанската афера. Ден преди двубоя “сините” бяха измамени и пратиха четирима основни играчи - Живко Миланов, Зе Суарес, Юсуф Рабех и Дарко Тасевски, за трансфер в Рубин (Казан). Оказа се обаче, че историята е била скалъпена и до продажба не се стигна, а четиримата пропуснаха дербито. Треньор на отбора тогава бе Ратко Достанич.

През есента на миналата година легендарният нападател вече бе начело на Литекс, където е и в момента. И начело на ловешкия тим Любо би Гонзо. В дербито на 25 октомври “оранжевите” надделяха с 2:1. Успехът е част от серията от 13 поредни победи на ловчанлии в първенството. Това е изравнен рекорд на постижението, което направи Стойчо Младенов в ЦСКА през есента на 2002 година. Днес е третият сблъсък между Любо като треньор и Гонзо като ръководител. Засега Пенев води с 2:0.

Наставникът има положителен баланс срещу “Левски”. До момента той се е изправял 3 пъти срещу “сините” – два пъти като треньор на ЦСКА и веднъж начело на Литекс. В трите мача Любо има 2 победи (с ЦСКА и Литекс) и 1 поражение (с ЦСКА).

На терена “синият” нападател има предимство пред “червената” легенда. Двамата са се засекли в три двубоя като футболисти. Георги Иванов има 2 победи, 1 мач е завършил наравно. В тези 3 срещи Гонзо е вкарал 3 гола, а Любо само един.

Любо Пенев срещу Георги Иванов
като треньор и ръководител
20.09.2009 година, “А” група
ЦСКА – “Левски” 2:0
(Любо е треньор на ЦСКА, Георги Иванов е директор в “Левски”)

25.10.2010 година, “А” група
Литекс – “Левски” 2:1
(Любо Пенев е треньор на Литекс, Георги Иванов е директор в “Левски”
Общо: 2 мача, 2 победи за Любослав Пенев, г.р. 4:1

Любо Пенев срещу Гонзо като футболисти
30.09.2001 година, “А” група
“Левски” – ЦСКА 2:0
(Двамата играят по 90 минути, Георги Иванов бележи за 2:0 в 52-ата минута)

02.03.2002 година, “А” група
ЦСКА – “Левски” 2:2
(двамата играят по 90 минути, Любо Пенев вкарва за 1:0 от фаул в 43-ата минута, Георги Иванов намалява на 1:2 в 64-ата минута, двамата получават жълти картони)

21.04.2002 година, “А” група, плейофи
Локомотив (Пловдив) – “Левски” 1:3
(двамата играят по 90 минути, Георги Иванов бележи за 2:1 в полза на “Левски” в 85-ата минута, Гонзо получава и жълт картон)
Общо: 3 мача, 2 победи за Георги Иванов, 1 равенство