ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Черно море спечели с 1:0 гостуването на Хебър в Пазарджик в мач от 25-ия кръг на Еfbet Лига. Единственото попадение вкара Атанас Илиев в 78-ата минута.

Мачът беше официален дебют за новия треньор на Хебър Любослав Пенев, който смени на поста Владимир Манчев.

Класата на тима на Илиан Илиев пролича при гостуването в Пазарджик, след като варненци надиграха домакините в по-голямата част от срещата. На няколко пъти вратарят Петър Дебърлиев се намесваше решително, но в 78-ата минута нямаше какво да направи, след като Георги Вълчев допусна груба грешка и Атанас Илиев остана очи в очи срещу него и изпрати топката в мрежата му - 0:1.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Героят за Черно море започна като резерва днес, а в 66-ата минута замени Велислав Василев, след което успя да се разпише и да донесе трите точки на "моряците", които по-рано тази седмица ликуваха на стадион "Българска армия", елиминирайки ЦСКА от 1/4-финалите за Купата на България. Атанас Илиев вкара и на "червените" след точно изпълнена дузпа при победата с 2:1 във вторник.

В края на двубоя в Пазарджик Георги Вълчев можеше да се реваншира за грешката си за гола на Черно море. Халфът засече топката с ножичен удар в близост до точката на дузпата, но я изпрати на сантиметри над вратата, пазена от Иван Дюлгеров.

С минималната победа Черно море затвърждава шестата си в Еfbet Лига, като вече има 42 точки. Над варненци е Локомотив (Пловдив) с 43, а четвърти с 44 точки е Левски. Хебър продължава битката за оцеляването си, заемайки 15-ото място с 16 т. По-малко има единствено Спартак (Варна) (12 точки).

1 - Начало на срещата.
5 - Далечен удар на Алекс Фернандес, топката прелетя встрани от вратата на Хебър.
34 - Опасна атака на домакините, Октай Хамдиев стреля от малък ъгъл над напречната греда.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Иван Дюлгеров спаси изстрел на Георги Търтов
78  ГОЛ! Черно море поведе с 1:0 в Пазарджик. Георги Вълчев допусна груба грешка и Атанас Илиев остана очи в очи с вратаря на Хебър Петър Дебърлиев, преодолявайки го хладнокръвно.
88  Малко не достигна на Георги Вълчев да се реваншира за грешката при гола на Черно море. Халфът на домакините засече топката с ножичен удар в близост до точката на дузпата, но я изпрати на сантиметри над вратата на гостите.
90+5 - Край на мача. Черно море победи Хебър с 1:0.

Хебър
ХЕБЪР1.Петър Дебърлиев, 28.Осира Корнел, 33.Стефан Цонков, 44.Николай Николаев (78  19.Муса Сила), 55.Георги Вълчев , 99.Архан Исуф, 8.Алехандро Серано , 97.Венсан Марсел (70  11.Лорен Марузин), 98.Георги Търтов (89  10.Марк-Емилио Папазов), 39.Анте Живкович, 77.Октай Хамдиев  (70  7.Стоян Стоичков)
Резерви: 22.Звонимир Микулич, 15.Камен Хаджиев, 11.Лорен Марузин, 10.Марк-Емилио Папазов, 5.Мартин Михайлов, 19.Муса Сила, 84.Стилиян Тисовски, 7.Стоян Стоичков
Tреньор: Любослав Пенев

ЧЕРНО МОРЕ:
25.Иван Дюлгеров, 3.Живко Атанасов, 28.Влатко Дробаров, 2.Цветомир Панов, 6.Виктор Попов, 71.Васил Панайотов (к) (78  27.Даниел Димов), 77.Стефан Велев, 10.Велислав Василев (66  9.Атанас Илиев ), 19.Александър Василев (89  33.Мишаел Алвеш), 11.Алекс Фернандес (89  35.Арлинд Дакай ), 86.Исмаил Иса (78  39.Николай Златев)
Резерви: 22.Георги Георгиев, 32.Мартин Дичев, 27.Даниел Димов, 23.Едгар Пашеко, 33.Мишаел Алвеш, 4.Росен Стефанов, 39.Николай Златев, 9.Атанас Илиев, 35.Арлинд Дакай
Треньор: Илиан Илиев

Пазарджик, стадион "Георги Бенковски"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР