Изцяло с българи в състава ЦСКА 1948 записа престижно равенство 2:2 с Динамо (Киев) в контролна среща в Турция. Попаденията за "червените" реализираха Марио Топузов в 46-ата минута и Ангел Бастунов в 82-ата. Точни за украинския гранд бяха Виктор Циганков (30) и Виктор де Пена (61).

Припомняме, че преди дни Динамо (Киев) премери сили и с Лудогорец, като "орлите" спечелиха с 2:1.

Първата интересна ситуация в срещата на "червените" с украинците беше пред вратата на Даниел Наумов. Още в третата минута играчите на Динамо организираха опасна атака. Караваев подаде на Виктор Циганков, който не успя да отиграе добре топката, тя попадна във Ванат, който стреля неточно. Малко по-късно Марио Топузов се оказа на отлична позиция, но не успя да застраши стража Руслан Нещерет.

В 30-ата минута Динамо поведе в резултата. Владислав Ванат се пребори за топката, след което подаде на Циганков, който преодоля Наумов - 0:1.

1000 лв. Нов начален Онлайн Казино Бонус от efbet

Пет минути преди края на първата част съдията отсъди дузпа за Динамо. Даниел Наумов спаси изпълнението на Буялски, а при добавката Ванат също не успя да се справи с младия страж на ЦСКА 1948. В 46-ата минута крилото на "червените" Марио Топузов изравни с удар от близка дистанция. Атакуващият футболист заби и победното попадение в контролата с Македония (Гьорче Петров).

В 61-ата минута играчите на Динамо спечелиха втора дузпа. Този път зад топката застана Карлос де Пена, който не сгреши - 1:2. Mалко по-късно Мартин Камбуров изпълни опасно пряк свободен удар, който обаче бе спасен от стража на Динамо (Киев).

В 82-ата резервата Ангел Бастунов направи 2:2. Младокът нанесе удар към вратата на съперника, топката се отби в тялото на вратаря на Динамо и влетя в мрежата му - 2:2, а до края не падна нов гол.

ЦСКА 1948 - ДИНАМО (Киев) 2:2
0:1 Виктор Циганков (30), 1:1 Марио Топузов (46), 1:2 Виктор де Пена (61-дузпа), 2:2 Ангел Бастунов (82)

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Ангел Лясков, Лазар Марин, Симеон Петров, Александър Александров, Серкан Юсеин, Ивайло Чочев, Георги Русев, Марио Топузов, Денислав Александров, Мартин Камбуров

ДИНАМО: Руслан Нещерет, Александър Сирота, Виталий Миколенко, Иля Забарний, Виталий Буялски, Виктор Циганков, Владимир Шепелев, Александър Андриевски, Микел Дуелунд, Александър Караваев, Владислав Ванат

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството
Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2021

Кадри "Спортал":

ЦСКА с изключително престижно равенство срещу украинския гранд FC Dynamo Kyiv - 2:2 в контрола, изиграна на ст....

Публикувахте от ЦСКА 1948/ CSKA 1948 в Четвъртък, 4 февруари 2021 г.