ЦСКА победи с 2:0 на Арда в 1/8-финален двубой за Купата на България. В герой за тима на Стойчо Младенов се превърна Жорди Кайседо, който реализира и двете попадения. Брадли Мазику пък бе изгонен с директен червен картон малко след началото на второто полувреме, но кърджалийци не успяха да се възползват от численото си предимство.

Така ЦСКА се присъедини към Локомотив (Пловдив), Левски, Лудогорец, Славия, Берое и Септември (София), които по-рано си осигуриха участие в четвъртфиналите. Осмият отбор в тази фаза ще бъде определен в мача между Левски (Крумовград) - Монтана, който ще се състои на 17 ноември.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

"Червените" овладяха инициативата още от първите минути и натиснаха своя съперник.

Логичното се случи в 22-ата минута, когато при центриране от корнер Лам отклони топката, а Кайседо на далечната греда я прати във вратата на Арда. Попадението допълнително oкрили играчите на Стойчо Младенов и те продължиха с атаките към вратата на гостите.

В 36-ата минута Кайседо за втори път бе в прегръдките на съотборниците си. Матей изведе Йомов в наказателното поле, а той пусна към голаджията, който на празна врата не сгреши - 2:0.

В началото на второто полувреме ЦСКА остана с намален състав. Брадли Мазику повали откъсващия се сам срещу Евтимов Иван Коконов и бе изгонен.

Гостите опитаха да натиснат с човек повече, но не стигaха до опасна ситуация пред вратата на "червените".

В последните минути гостите натиснаха много и бяха близо до гол в 84-ата минута. Топката бе центрирана от корнер и отклонена към вратата на домакините, но пред голлинията бе изчистена от играч на ЦСКА. Попадение до края не падна и столичани продължават на четвъртфиналите.

ЦСКА - Арда 2:0
1:0 Жорди Кайседо (22), 2:0 Жорди Кайседо (36)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
6- Турицов центрира, а Кайседо се хвърли да отиграе топката, но удари вратаря Караджов
22- ГОЛ ЗА ЦСКА! При центриране от корнер Лам отклони топката, а Кайседо на далечната греда я прати във вратата на Арда - 1:0!
36- ГОЛ ЗА ЦСКА! Матей изведе Йомов в наказателното поле, а той пусна към Жорди Кайседо, който на празна врата не сгреши - 2:0.
45- Край на първото полувреме
____________________________
46- Начало на второто полувреме
51- Иван Коконов отправи хубав и силен удар, но Евтимов изби
54- Червен картон! Брадли Мазику повали откъсващия се сам срещу Евтимов Иван Коконов и получи директен червен картон
84- След центриране от корнер, топката бе отклонена и летеше към вратата на ЦСКА, но на голлинията я изчисти бранител на "червените"
90- 5 минути продължение
90+5- Край на мача!

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику, 29. Томас Лам, 3. Жеферсон, 21. Амос Юга (87-15. Тибо Вион), 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов (75-24. Карло Мухар), 30. Яник Вилдсхут (75-20. Карол Метс), 9. Жорди Кайседо (90-23. Ахмед Ахмедов)
Резерви: 1. Густаво Бусато, 20. Карол Метс, 15. Тибо Вион, 24. Карло Мухар, 23. Ахмед Ахмедов, 14. Калоян Кръстев, 5. Федерико Варела
Треньор: Стойчо Младенов

Арда: 12 . Иван Караджов, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 18. Слободан Рубежич (46-33. Иван Тилев), 19. Румен Руменов (58-37. Жуниньо), 24. Алекс Петков, 71. Пламен Крумов, 80. Лъчезар Котев (68-77. Илия Юруков), 98. Тонислав Йорданов
Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 10. Светослав Ковачев, 33. Иван Тилев, 37. Жуниньо, 77. Илия Юруков, 81. Атанас Зехиров
Треньор: Георги Чиликов

Стадион: "Българска армия", София
Съдия:  Станимир Тренчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия