Левски постигна изразителна победа с 5:0 срещу Локомотив (Пловдив) в среща от 27-ия кръг на Първа лига, в който липсваше всякаква интрига. Блестящ мач изигра Божидар Краев. 19-годишният национал блесна с цели четири гола във вратата на Ясин Ел Харуби. С едно попадение се отчете Антонио Аниете, който откри резултата в мача, след което Краев се развихри. Испанецът днес най-после се отпуши, след като не бе реализирал в Първа лига от декември.

Сред зрителите на "Герена" бяха предшественикът на Николай Митов - Елин Топузаков, националният селекционер Петър Хубчев и други.

Митов донякъде пое риск, залагайки на 17-годишния Станислав Иванов в атака за сметка на намиращия се в незадоволителна форма напоследък Бабатунде Адениджи. Юношата на "сините" се представи добре, отчете се с асистенция, като дори имаше отличен шанс за гол, но не успя да отбележи.

Старт на головата фиеста даде Аниете, който в 12-ата минута наказа гостите. Испанецът получи подаване пред наказателното поле, финтира Шоко и не остави шанс на Ел Харуби, реализирайки в близкия ъгъл за 1:0.

"Сините" продължиха да доминират. В 36-ата Аниете пусна хитро в наказателното поле към Станислав Иванов, той продължи за Краев, който бе оставен непрокрит в близост до вратата на гостите и реализира в левия ъгъл с удар по диагонал за 2:0. Само три минути след това отново Краев попадна в прегръдките на съотборниците си. В 39-ата опитният Кирил Котев сгреши, подарявайки топката на Аниете, който бързо продължи за Божката и той отбеляза за 3:0. В 51-ата големият герой за Левски днес се разписа след центриране на Адениджи - 4:0. В 70-ата минута Краев вкара четвъртото си попадение в двубоя. Защитата на Локомотив отново сгреши фатално, националът излезе сам срещу Ел Харуби, преодоля го и прати топката в опразнената врата за крайното 5:0.

Резервите Адениджи и Алекс Боримиров имаха отлични шансове, но нигериецът удари греда, а синът на спортния директор на Левски не можа да уцели вратата отблизо в 81-ата минута.

След изразителния успех Левски събра 54 точки и вдигна самочувствието преди гостуването на Лудогорец - в петък от 20:00 часа. Локомотив (Пловдив) е пети с 39 точки.

Пълно разяснение на новата схема на Първа лига

Tелевизионната програма на Първа лига

Всичко за Първа лига

ЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (Пловдив) 5:0
1:0 Антонио Аниете (12), 2:0 Божидар Краев (36), 3:0 Божидар Краев (39), 4:0 Божидар Краев (51), 5:0 Божидар Краев (70)

Срещата по минути:
1- Начало на мача.
5 - Краев центрира към Георги Костадинов, Ел Харуби надскача национала и лови топката.
12  ГОООЛ! 1:0 за Левски след гол на Антонио Аниете! Испанецът получи подаване пред наказателното поле, финтира Шоко и не остави шанс на Ел Харуби, реализирайки в близкия ъгъл.
14 - Удар на Бурабия премина на сантиметри покрай лявата греда.
16  Гостите от Пловдив пропуснаха добър шанс. Марчев остана непокрит след изпълнен корнер от Умрабаев, заложи топката за Камбуров, който не я уцели добре от отлична позиция, пращайки я в аут.
22  Ел Харуби изби удар на Краев, последва добавка на Аниете, топката срещна тялото на играч на Локомотив, след което и удар на Героги Костадинов беше блокиран.
24  Станислав Иванов за малко да отбележи. Краев подаде на съотборника си, който бе оставен сам около точката на дузпата, но ударът на 17-годишния нападател в последния момент беше избит в корнер.
36  ГОООЛ! Краев удвоява - 2:0! Аниете пусна хитро в наказателното поле към Станислав Иванов, който продължи за Краев, който бе оставен непрокрит в близост до Ел Харуби и реализира в левия ъгъл с удар по диагонал.
39  3:0 за Левски, Краев бележи втори гол! Опитният Кирил Котев сгреши, подарявайки топката на Аниете, който бързо продължи за Краев, след което талантът отново реализира в мрежата на Ел Харуби.
45 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Mитов пуска Бабатунде Адениджи в игра, Нар е сменен.
46  Смяна и при Локомотив, Котев отстъпва място на Павел Виданов.
48 - Везалов за малко да си вкара автогол.
51  ГОООЛ! Краев с хеттрик - 4:0 за Левски! Бабатунде Адениджи центрира отдясно, а героят за "сините" днес засече топката пред Ел Харуби, изпращайки я неспасяемо под напречната греда.
53 - ГРЕДА!
Адениджи с фрапантен пропуск. Краев преодоля двама от Локомотив в наказателното им поле, топката се озова в Аниете, който продължи надясно за непокрития Бабатунде, а нигериецът вместо да отбележи отблизо, стреля точно в лявата греда.
57  Димитър Пиргов пропуска да отбележи.
70  ГОООЛ! Краев прави 5:0 с четвъртото си попадение в мача! Защитата на Локомотив отново греши, националът излезе сам срещу Ел Харуби, преодоля го и прати топката в опразнената врата.
81  Алекс Боримиров пропусна да вкара отблизо.
89 - Ел Харуби спаси удар на Прохазка.
90+1 - Край на мача. Левски отвя Локомотив (Пловдив) с 5:0.

Резултат с изображение за пфк левски
ЛЕВСКИ: 24.Николай Кръстев, 15.Роман Прохазка, 3.Димитър Пиргов, 2.Сърджан Лукин, 25.Сашо Александров, 70.Георги Костадинов (60  6.Ивайло Найденов), 27.Мехди Бурабия, 7.Франсис Нар (46  17.Бабатунде Адениджи), 12.Божидар Краев    , 20.Антонио Аниете , 99.Станислав Иванов (67  75.Алекс Боримиров)
Резерви: 21.Божидар Митрев, 5.Александър Александров, 6.Ивайло Найденов, 19.Петър Иванов, 18.Антон Огнянов, 75.Алекс Боримиров, 17.Бабатунде Адениджи
Треньор: Николай Митов

Резултат с изображение за фк локомотив пловдив
ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 16.Ясин Ел Харуби, 90.Шоко, 6.Кирил Котев (46  5.Павел Виданов), 15.Димитър Везалов, 14.Иван Горанов, 4.Стефан Йевтоски (67  19.Димитър Велковски), 23.Мигел Анхел Луке , 10.Веселин Марчев (67  9.Дани Кики), 39.Парвиз Умарбаев, 77.Дино Мартинович, 11.Мартин Камбуров
Резерви: 38.Илко Пиргов, 5.Павел Виданов, 71.Пламен Крумов, 17.Ванчо Траянов, 27.Димо Бакалов, 19.Димитър Велковски, 9.Дани Кики
Треньор: Едуард Ераносян

София, "Vivacom Arena Георги Аспарухов"
Съдия: Стефан Апостолов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация