Славия и Левски завършиха 0:0 в столичното дерби от 26-ия кръг на "А" група. По този начин "сините" пропуснаха да скъсят дистанцията от категоричния лидер Лудогорец, който има 51 точки преди срещата си с Берое. Левски е втори с 40, а Славия има 36 точки.

Избраниците на Стойчо Стоев повече могат да съжаляват за изпуснатата победа на стадион "Славия". През първото полувреме Джъстин Менголо не успя да вкара сам срещу Георги Петков, а през втората част Венцислав Христов удари греда. Домакините също имаха ситуации пред Боян Йоргачевич, но по-чистите положения бяха в актива на Левски.

Най-запомнящото се в мача беше в 39-ата минута, когато видимо изнервеният Стойчо Стоев извади Менголо от игра. Камерунецът започна по лявото крило на "синята" атака, като освен, че не успя да вкара в 9-ата минута сам срещу Петков, си навлече гнева на съотборниците си и треньорския щаб. Още в началото на срещата капитанът Веселин Минев се разкрещя на Менголо, критикувайки го, че не се връща назад, за да му помага в отбрана при атаките на Славия. Опитният защитник дори се обърна към Стоев, хокайки и пред него камерунеца. Треньорът явно осъзна грешката си, залагайки на Менголо от първата минута и още преди края на първата част го извади от игра. Краев дори влезе в игра без проведена разгрявка, но и той не помогна за спечелването на мача.

Най-спорната ситуация беше в 50-ата минута, когато Краев падна за дузпа, а съдията Георги Кабаков остана безмълвен. Лявото крило на Левски първи успя да играе с топката в наказателното поле, след което Янис Карабельов я изчисти, помитайки съперника и сваляйки го на земята. Иначе малко преди почивката защитникът Александър Александров се разписа с глава, но попадението правилно не беше зачетено поради засада.

Гредата на Венци Христов беше в 70-ата минута, когато си пролича безсилието на играчите на Стойчо Стоев. При разбъркване в наказателното поле на домакините топката стигна до нападателя на Левски, който беше абсолютно сам на няколко метра пред Георги Петков, стреля силно, но право в напречната греда.

До края пропуски направиха резервата Бабатунде Адениджи, Франсис Нар и Роман Прохазка, а за цялото второ полувреме Славия почти не затрудни Йоргачевич. Най-изгодната ситуация за "белите" пропиля Сердер Сердеров преди почивката.

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!

Имаше ли дузпа за Левски? (ВИДЕО)

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 0:0

Двубоят по минути с БЛИЦ
7 - Първа опасност пред една от двете врати. Борислав Балджийски центрира отстро отдясно, а пред Боян Йоргачевич Сердер Сердеров се размина с топката, която опита да засече с глава.
9 - ОПАСНО! Цветомир Панов изпусна Менголо, който се озова сам срещу Георги Петков, но прехърли не само него, а и вратата му.
31 - След карамбол в наказателното поле на Левски Сърджан Лукин можеше да си отбележи автогол в опита да избие топката. Тя все пак прелита над вратата.
34 - Домакините претендират за дузпа за фаул на Сърджан Лукин срещу Сердеров, Георги Кабаков е безмълвен.
37 - ОПАСНО! Янис Карабельов получи топката на границата на наказателното поле, откъдето стреля силно по земя, но на сантиметри покрай дясната греда на вратата на Левски.
44 - ОТМЕНЕН ГОЛ! Мехди Бурабия центрира към наказателното поле, където Александър Александров засече с глава и вкара, но беше в засада.
45 - Край на първото полувреме.
-----------------
50 - СПОРНО! Краев пада за дузпа, Кабаков е безмълвен. Талантът на Левски първи успя да играе с топката в наказателното поле, след което Янис Карабельов я изчисти, помитайки съперника и сваляйки го на земята.
53 - Оказва се медицинска помощ на Балджийски, който беше ударен от Лукин при борба за топката.
59 - ОПАСНО! Веселин Минев напредна по лявото крило и поднесе топката право на Франсис Нар, който беше изпуснат пред Георги Петков, но стреля неточно и високо над вратата.
70 - ГРЕДА! Венцислав Христов не успява да вкара от чиста позиция. При разбъркване в наказателното поле на домакините
топката стигна до нападателя на Левски, който беше абсолютно сам на няколко метра пред Георги Петков, стреля силно, но право в напречната греда.
71 - Пропуск на Нар.
76 - Появилият се секунди по-рано на терена Бабатунде Адениджи отправи силен удар по земя, топката минава покрай вратата.
83 - Петков лови топката след шут на Прохазка.