ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Теди Кацарова и Митьо Крика в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Левски размаза Локомотив (Пловдив) с 3:0 на "Лаута", наказвайки кошмарни грешки на "смърфовете" в двубой от плейофите и 32-ия кръг на efbet Лига, утвърждавайки се на четвъртата позиция във временното класиране. В последния мач от редовния сезон "смърфовете" надвиха именно "сините" с 1:0, за да намерят място в първата шестица, но днес бяха наказани от Рикардиньо (35), Ивелин Попов (40) и Филип Кръстев (79) пред погледа на селекционера на България Младен Кръстаич.

В първите секунди се откри голова възможност пред Уелтон, който се възползва от дълго подаване на Филип Кръстев и показа скоростта си по лявото крило, влезе в наказателното поле и потърси далечния ъгъл на вратата, но стреля покрай гредата. В 7-ата минута Джовани от домакините качи топката на главата на Хорхе Сегура, който се извиси в наказателното поле. Бранителят не успя да натисне кълбото и стреля покрай вратата. Шест минути след това Роналдо спечели само корнер след удар в близкия ъгъл.

В 18-ата минута Ивелин Попов изненада защитата на Локомотив с подаване зад гърба ѝ към Рикардиньо, който се откъсна напред, а Илко Пиргов излезе извън своето поле, за да пресече подаването и не успя. Бразилецът стигна първи до топката и пробва удар, който беше неточен. Той беше съборен от Пиргов, за което вратарят получи жълт картон.

След половин час игра Бабакар Дион получи вдясно, направи влизане към средата на терена, след което пробва да насочи удара си към далечния ъгъл, но топката спря в новостроящия се сектор зад вратата на Левски. Секунди по-късно Дион направи същото упражнение, но този път Пламен Андреев внимаваше и улови топката в ръцете си.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

В 35-ата минута Левски поведе след ужасяваща грешка на стража Илко Пиргов. Мартин Паскалев върна топката към своя вратар, а той се засуети и опита да финтира Рикардиньо. Вместо това Пиргов подари топката на бразилеца, който не сбърка пред опразнената врата за 0:1. Пет минути по-късно след центриране от корнер Кристиан Димитров надскочи всички и стреля с глава, а Илко Пиргов се намеси със сетни сили. Ивелин Попов обаче изпревари бранителите и с добавка прати топката в мрежата за 0:2, след което се израдва точно пред трибуна "Бесика" и вбеси феновете на домакините.

След почивката заваля силен дъжд, както беше и по време на последния двубой между двата тима преди две седмици, а първата по-добра възможност беше удар на Уелтон в 60-ата минута, който премина встрани от вратата. Пет минути по-късно Пиргов донякъде се реабилитира за единия от головете, които допусна. Стражът парира много силен удар на Уелтон в близкия ъгъл. Три минути по-късно бразилецът нямаше късмет при шут към далечния ъгъл. Топката се отби в страничната греда.

В 74-ата минута появилият се от резервната скамейка Джауат Джемили шутира покрай вратата на Локо. Пет минути по-късно Филип Кръстев направи резултата 0:3 след поредна фрапантна грешка в защитата на Локомотив. Хорхе Сегура подари топката на Кръстев със слабо подаване към свой съотборник, което позволи на национала на спечели няколко метра с дрибъл и да шутира покрай Илко Пиргов.

С успеха Левски вече има 58 точки, на три от третия ЦСКА 1948. Локомотив остава шести с 50.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛЕВСКИ 0:3
0:1 Рикардиньо (35), 0:2 Ивелин Попов (40), 0:3 Филип Кръстев (79)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
1 - Уелтън засече центриране и тръгна сам на скорост по левия фланг, необезпокояван бразилецът отправи изстрел към далечната греда, но прати топката в аут.
3 - Роналдо шутира неточно.
7 - Хорхе Сегура стреля с глава, но покрай вратата на Пламен Андреев.
11 - Роналдо пое подаване и от малък ъгъл потърси мрежата на Илко Пиргов, но неуспешно.
12 - След центриране от корнер Краев засече с глава, Роналдо остана под топката тя излезе извън очертанията.
17 - Илко Пиргов излезе извън наказателното си поле, а Рикардиньо успя да отправи неточен изстрел към опразнената врата.
23 - Филип Кръстев стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Мартин Паскалев.
30 - Дион мина покрай Цунами и стреля, но покрай вратата.
35 - ГОООЛ за Левски! Мартин Паскалев върна към Пиргов, който сбърка с опита си да мине покрай Уелтон и Рикардиньо, който отне топката и я прати във вратата за 0:1.
40 - ГОООЛ за Левски! След центриране от корнер Андриан Краев стреля с глава, но Илко Пиргов парира удара му, при добавката обаче Ивелин Попов отблизо се разписа за 0:2.
45+1 - Край на първата част!
...............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
65 -  Уелтон получи от Ивелин Попов и стреля, но Пиргов се справи.
66 - Бабакар Дион стреля по посока на вратата, но след рикошет топката излезе в корнер.
68 - ГРЕДА за Левски! Попов пусна отличен извеждащ пас към Уелтън. Бразилецът навлезе в наказателното поле и стреля към далечния ъгъл, но нацели гредата.
75 - Джавад Ел Джемили отправи неточен изстрел към вратата на Илко Пиргов.
79 - ГОООЛ за Левски! Филип Кръстев пресече пас в защитата на домакините излезе очи в очи с Пиргов, след което прати топката в мрежата му за 0:3.
90+3 - Край на мача! Левски размаза Локомотив (Пловдив) с 3:0 на "Лаута" и се утвърди четвърти.

Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов , 99. Джовани Трупе, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Силва, 15. Пиер Зебли , 6. Христо Иванов (629. Ерик Сорга), 33. Георги Каракашев  (4634. Петър Витанов), 10. Джовани Маркес (8525. Петър Андреев), 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион (8521.Иван Михайлов)
Резерви: 81. Кристиан Томов, 21. Иван Михайлов, 50. Йосип Томашевич, 20. Милош Петрович, 19. Кристиан Мендоса, 9. Ерик Сорга, 11. Ивайло Димитров, 34. Петър Витанов, 25. Петър Андреев
Треньор: Александър Томаш

Левски: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами (8477. Дейвид Михалев), 50. Кристиан Димитров, 23. Ноа Сундберг, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов  (7020. Асен Чандъров), 30. Филип Кръстев , 9. Рикардиньо  (8914. Илиян Стефанов), 17. Уелтон (7011. Джавад Ел Джемили ), 18. Роналдо (8988. Марин Петков)
Резерви: 13. Николай Михайлов, 11. Джавад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов    , 20. Асен Чандъров, 27. Асен Митков, 77. Дейвид Михалев, 88. Марин Петков
Треньор: Елин Топузаков

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР