ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Теди Кацарова и Митьо Крика в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Лудогорец и ЦСКА завършиха при 2:2 на "Хювефарма Арена" в среща от 32-ия кръг на Шампионската група на efbet Лига. Така разградчани остават на върха в класирането с точка аванс пред столичани, при оставащи три кръга до края на първенството.

Двубоят се забави с няколко минути заради проблем с мрежата на вратата на гостите, който бързо бе отстранен. Началото на дербито предложи повече битка и по-малко градивни действия към двете врати. Лудогорец имаше възможност в шестата минута, но Кирил Десподов не се възползва и не успя да нанесе удар.

ЦСКА показа зъби след четвърт час игра след пробив на Тобиас Хайнс в наказателното поле на разградчани. Франко Русо посегна за топката и го повали, но Георги Кабаков замълча.

Минути по-късно Кирил Десподов надбяга Амос Юга и останал сам срещу Бусато се разписа за 1:0. Попадението му бе първо за него срещу "червените" в елита досега.

Само няколко минути по-късно Тобиас Хайнс изравни с прецизен удар от границата на наказателното поле, достигайки до отбита топка (1:1).

Напрежението взе връх в 25-ата минута, когато Франко Русо от Лудогорец изблъска жонглиращия с топката административен директор на ЦСКА Стойко Сакалиев. Реферът Георги Кабаков им показа жълти картони и изгони Милорад Пекович от щаба на "червените" за невъздържана реакция.

След половин час игра вратарят на ЦСКА Густаво Бусато показа класа и спаси коварен удар на Кирил Десподов от фаул, рикоширал в тялото на Станислав Шопов.

ЦСКА стигна до втори гол в 42-ата минута след неразбирателство в отбраната на Лудогорец, отнета топка от страна на Марселино Кареасо и пас към Маурисио Гарсес, който без проблем се разписа в опразнената врата (2:1).

В самият край на полувремето фенове на ЦСКА за пореден път подложиха Кирил Десподов под обстрел при изпълнение на корнер, но не се стигна до драматични моменти, каквито имаше в предишната среща между двата тима (1:0 за разградчани). Тя прекъсната на два пъти, като една от паузите бе именно заради атака по бившия футболист на ЦСКА.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Втората част започна с опасност за ЦСКА, а минута след това Игор Тиаго се възползва от прецизно центриране на Десподов, надскочи Юрген Матай и стреля с глава, за да изравни резултата (2:2).

В минутите след гола и двете атаки имаха възможности, но удари на Маурисио Гарсес и Бърнард Текпетей не бяха превърнати в гол.

В 64-ата минута за ЦСКА се появи голмайсторът Игор Тиаго, но малко след това Лудогорец можеше да поведе след удар с глава на Игор Тиаго. Топката обаче премина на сантиметри от вратата.

Амос Юга създаде главоболия на съотборниците си в 72-ата минута, след като загуби топката пред наказателното поле и извърши нарушение. Ударът на Кирил Десподов от фаул обаче срещна стената.

Няколко минути преди края от щаба на Лудогорец претендираха за дузпа, след като Игор Тиаго надбяга Мено Кох и падна след контакт с вратаря Густаво Бусато. Реферът Георги Кабаков обаче подмина ситуацията.

До края на срещата имаше повече нерви за сметка на игра и голови положения, а резултатът се запази.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 2:2
1:0 Кирил Десподов (18'), 1:1 Тобиас Хайнц (22'), 1:2 Маурисио Гарсес (42'), 2:2 Игор Тиаго (48')

По-важното от мача по минути:

0' Първият съдийски сигнал се забави с няколко минути заради проблем с мрежата на вратата на гостите. След като бе отстранен, реферът Георги Кабаков даде старт на срещата.
1' Начало на двубоя.
6' Първа по-опасна атака! Игор Тиаго и Кирил Десподов предизвикаха напрежение пред наказателното поле на ЦСКА, но не се стигна до изстрел.
14'  Кирил Десподов получава жълт картон за нарушение срещу Мено Кох.
15'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа! Тобиас Хайнц падна в наказателното поле на Лудогорец след контакт с Франко Русо.
18'  ГООООЛ за Лудогорец! Кирил Десподоив бе изведен зад гърба на "червената" отбрана, надбяга Амос Юга и прати топката в далечния ъгъл покрай Густаво Бусато за 1:0. Първи гол за Десподов срещу "червените" в елита.
22'  ГОООООЛ за ЦСКА! Тобиас Хайнц достигна до топката на границата на наказателното поле и с прецизен удар я прати в горния десен ъгъл за 1:1.
25'  НАПРЕЖЕНИЕ пред скамейката на ЦСКА! Франк Русо изблъска административния директор на ЦСКА Стойко Сакалиев. Георги Кабаков изгони човек от щаба на "червените".
31'  Каква намеса на Густаво Бусато! Кирил Десподов стреля към вратата на ЦСКА от фаул, топката се отби от тялото на бранител, а Бусато успя да спре пътя й до вратата със завиден рефлекс.
39' Корнер в полза на ЦСКА! Амос Юга стреля с глава след центрирането, но встрани от вратата.
42'   ГООООЛ за ЦСКА! Марселино Кареасо притесни отбраната на Лудогорец, отне топката и намери Маурисио Гарсес, който на празна врата я вкара в мрежата за 2:1.
45' Нов шанс за ЦСКА! Станислав Шопов бе непокрит на границата на наказателното поле, шутира към десния ъгъл, но не намери целта.
45+4' Корнер в полза на Лудогорец. Кирил Десподов застава зад топката, но отново е замерян с бутилки и различни предмети.
45+7' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
46'  Тройна смяна в отбора на Лудогорец!
47' Корнер пред вратата на Лудогорец.  Опит за игра с глава, топката е отбита, след което последва неточен удар на Тобиас Хайнц.
48'  ГООООЛ за Лудогорец! Кирил Десподов проби отдясно и центрира, Игор Тиаго надскочи Юрген Матай и засече топката с глава за 2:2.
52' Опасно центриране пред вратата на Лудогорец, Гарсес стреля, но топката се отби в тялото на бранител.
58' Много силен удар на Бърнард Текпетей, но право в ръцете на Бусато.
59' Фенове на ЦСКА запалиха димки по трибуните, но не повлияха на видимостта на терена. Играта продължава.
64'  В игра за ЦСКА се появява голмайсторът Дюкенс Назон.
65'  Какъв пропуск на Лудогорец! Игор Тиаго пак пръв стигна до топката и стреля с глава, но покрай лявата греда.
72'  Опасност! Амос Юга загуби топката пред наказателното поле на ЦСКА, стигна се до фаул, Кирил Десподов стреля, но право в стената.
80' Интересна ситуация в наказателното поле на Лудогорец! Иван Турицов бе препънат от съперник, но продължи да играе.
84'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа! Игор Тиаго надбяга Мено Кох и остана сам срещу Густаво Бусато, след което падна в наказателното поле, но Георги Кабаков не реагира.
90' Пет минути продължение.
90+5' Край на мача.

Лудогорец ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 2. Пипа (46 77. Кайо Видал), 6. Якуб Пьотровски (46 30. Педро Нареси ), 8. Клод Гонсалвеш, 9. Игор Тиаго  , 11. Кирил Десподов – К  (76 90. Спас Делев) , 16. Аслак фон Витри, 20. Нонато (64  23. Мануел Шоу) , 22. Франко Русо  (46 32. Игор Пластун), 24. Оливие Вердон, 37. Бърнард Текпетей
Резерви: 12. Симон Слуга, 7. Рай Насименто, 10. Матиас Тисера , 88. Тодор Неделев
Треньор: Ивайло Петев

ЦСКА София ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 21. Амос Юга, 4. Мено Кох, 2. Юрген Матей – К , 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов, 7. Джонатан Линдсет , 26. Марселино Кареасо , 8. Станислав Шопов  (64  9. Дюкенс Назон ), 14. Тобиас Хайнц  , 10. Маурисио Гарсес
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлз, 30. Дауда Бамба, 23. Жираир Шагоян, 11. Лазар Туфегджич, 20. Радослав Живков, 6. Християн Петров
Треньор: Саша Илич

Съдия: Георги Кабаков
Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР