Левски разби с 5:0 Спартак (Варна) и вече е лидер в "А" група. По перфектен начин "сините" се възползваха от грешката на ЦСКА във Варна - загубата с 0:1 от Черно море, и оглавиха класирането. Левски събра 64 точки, а "армейците" имат 62 в актива си.

В същото време пък "соколите" се свлякоха под чертата, заемайки 14-ото място с 24 точки. Също толкова има и Ботев, но "канарчетата" са с по-добра голова разлика от Спартак.

Двубоят на "Герена" започна отлично за домакините, които с гол от съблекалнята поведоха на гостите от Варна. В 44-ата секунда Дарко Тасевски откри. Гаджев напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле на Спартак, където топката се отби в тялото на бранител и попадна на крака на македонеца, който със силен изстрел от близко разстояние реализира - 1:0. В 24-ата минута Давид Бистрон покачи на 2:0, засичайки с глава центрираната от Тиберканин топка.^http://www.levski.bg/Levski/cms/info/images/novini/2009/5_May/803.jpg^

И след почивката "сините" доминираха. По-интересното се случи в последните 20-ина минути на двубоя, когато на терена вече бе юношата на Левски Иван Цачев (вляво). 20-годишният нападател се появи на терена в 65-ата минута, заменяйки Рашид Тиберканин и само пет минути след това бе в прегръдките на съотборниците си. В 70-ата той засече с глава центриране на Зе Соарес и промуши топката в мрежата на Цанков. В 85-ата отново младият нападател реализира. Тасевски центрира от корнер, Балтанов с глава отклони наляво, където бе Цачев, който отблизо с левия крак опъна мрежата за 4:0. В 87-ата минута козът на Емил Велев оформи своя хеттрик. Зе Соарес нахлу отдясно, Георги Христов отклони хитро с пета към Цачев, който вкара без проблеми в опразнената врата, фиксирайки крайното 5:0.

ЛЕВСКИ - СПАРТАК 5:0
1:0 Дарко Тасевски (1), 2:0 Давид Бистрон (24), 3:0 Иван Цачев (70), 4:0 Иван Цачев (85), 5:0 Иван Цачев (87)

ЛЕВСКИ:
12.Божидар Митрев, 3.Живко Миланов, 5.Юсуф Рабех, 23.Давид Бистрон, 25.Лусио Вагнер, 8.Георги Сърмов (72-30.Лъчезар Балтанов), 45.Владимир Гаджев (77-18.Мирослав Иванов), 22.Дарко Тасевски, 6.Рашид Тиберканин (65-19.Иван Цачев), 21.Зе Соарес, 11.Георги Христов

СПАРТАК: 22.Цветомир Цанков, 33.Стефан Дончев, 6.Юри Иванов, 3.Стоян Георгиев, 4.Даниел Моралес, 20.Иван Найденов, 10.Николай Петров, 16.Ангел Стойков, 5.Адриано Миранда (72-7.Енцо Малинди), 9.Стойко Сакалиев, 13.Владислав Мирчев (46-18.Орлин Орлинов)

София, ст. "Георги Аспарухов"
Съдия: Александър Костадинов
Жълти картони: Юсуф Рабех, Рашид Тиберканин (Левски); Владислав Мирчев, Стоян Георгиев (Спартак)

Срещата по минути с БЛИЦ:

1 - Начало на мача
^http://akademik-sofia.com/e107_images/custom/birs.gif^  1 - ГОЛ! 1:0 за Левски! "Сините" повеждат с попадение на Дарко Тасевски още в 44-ата секунда. Гаджев напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле на Спартак, където топката се отби в тялото на бранител на гостите и попадна на крака на Тасевски, който със силен изстрел от близко разстояние реализира
5 - Стефан Дончев нахлу отляво в пеналта, но бе блокиран от Рабех
8 - Дален изстрел на Сърмов не затруднява Цветомир Цанков, който лови топката
12 - Жълт картон за Владислав Мирчев за грубо нарушение срещу Сърмов в средата на терена
20 - ГРЕДА! Удар на Сакалиев с глава среща напречната греда на вратата на Левски. Оказа се обаче, че нападателят на Спартак е бил в положение на засада
^http://akademik-sofia.com/e107_images/custom/birs.gif^  24 - ГОЛ! 2:0 за Левски! Чешкият бранител Давид Бистрон засече с глава центриране от корнер на Рашид Тиберканин и удвоява преднината на домакините