Левски победи Славия с 1:0 в 147-ото издание на най-старото столично дерби в сблъсъците им за първенство. Двубоят в столичния квартал "Овча купел" от 14-ия кръг на Ефбет лига започна с чудесна възможност за Здравко Димитров, който не успя да уцели вратата от метър-два.

В следващите минути на терена имаше повече борба, отколкото ситуации за гол, а по-опасните положения дойдоха след половин час игра. Бомбен шут на Андриан Краев от Левски беше отразен от Вуцов, а изстрел на Ерол Дост не намери вратата на Михайлов.

Здравко Димитров опита да преодолее почти цялата "бяла" отбрана в наказателното поле, но беше спрян в края на първата част.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Минути след подновяването на играта реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа за Левски, но малко след това след сигнал от ВАР арбитрите, съдията промени решението си и отсъди пряк свободен удар. Георги Миланов удари греда след изпълнението му, а пет минути след това Славия остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Ерол Дост.

"Сините" опитаха да се възползват от численото си предимство, а Андриан Краев и Билал Бари пропуснаха две страхотни ситуации да изведат тима си напред  в резултата. Десет минути преди края защитата на Славия за пореден път се пропука и Билал Бари откри резултата (1:0).

До края на мача Георги Миланов можеше да удвои преднината на "сините", но опитът му да прехвърли Вуцов завърши с удар в гредата.

Победата е втора за "сините" в последните три мача с "белите" и позволи на Левски да изпревари Арда и да заеме осмата позиция в класирането със 17 точки, докато Славия остава на четвъртото място с 23.

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Билал Бари (81')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
2'  СТРАХОТНА ВЪЗМОЖНОСТ за Левски! Здравко Димитров получи топката в близост до вратата и стреля от въздуха, но не намери рамката.
21' Удар на Боби Цонев от дистанция, топката излиза в аут.
29'  ШАНС за Левски! Андриан Краев получи топката пред наказателното поле и отправи бомбен шут, но Вуцов изби.
32'  ХУБАВ УДАР на Ерол Дост, който залъга няколко бранители на Левски, но изстрелът му премина покрай вратата.
39' Здравко Димитров нахлу в наказателното поле на Славия, опита да залъже трима, но топката му беше избита.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
48' Ертан Томбак опита да мине покрай няколко бранители на Славия, но загуби топката.
50'  ДУЗПА за Левски! Венцислав Керчев спря непозволено Билал Бари и реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа.
54'  ДУЗПА НЯМА! Минути по-късно ВАР реферите Георги Кабаков и Мартин Маргаритов подадоха сигнал, че нарушението е извън наказателното поле. Само пряк свободен удар за Левски.
57'  ГРЕДА за Левски след прецизния удар на Георги Миланов. Светослав Вуцов спаси и добавката.
62'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Ерол Дост напуска терена след втори жълт картон.
62'  ЧУДЕСНА ВЪЗМОЖНОСТ за Левски! Краев шутира от границата на наказателното поле, но Вуцов улови уверено.
65'  КАКЪВ ПРОПУСК за Левски! Билал Бари пропусна с глава от няколко метра.
77' Здравко Димитров пропиля добра възможност за Левски, след като се забави и ударът му беше блокиран.
81'  ГООООЛ за Левски! Билал Бари насочи топката между гредите отблизо и откри резултата с глава.
90+2'  ГРЕДА за Левски! Георги Миланов опита да прехвърли елегантно Вуцов, но топката срещна напречната греда!
90+6' Край на мача.

Славия СофияСЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Тoмбак , 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев , 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост , 7. Петер Макрилос (74  5. Мартин Атанасов) , 71. Емил Стоев (74  88. Тони Тасев), 10. Радослв Кирилов, 19. Мартин Сораков (46  9, Жуниор Мапуку)
Резерви: 1. Георги Петков, 73. Иван Минчев, 11. Кристиан Добрев, 4. Людовик Соарес,
Треньор: Златомир Загорчич

Левски СофияЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов (75  22. Патрик-Габриел Галчев), 7. Георги Миланов, 10. Борислав Цонев (88  20. Димитър Костадинов) , 11. Здравко Димитров (79  88. Марин Петков), 19. Билал Бари  , 21. Радослав Цонев, 33. Хосе Кордоба, 89. Андриан Краев, 91. Драган Михайлович
Резерви: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 41. Георги Александров, 79. Мартин Петков,
Треньор: Станимир Стоилов

Стадион: "Славия"
Съдия: Ивайло Стоянов
Легенда - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия