ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ето как прогнозираха мача Здравко от "Ритон" и Бони в новата игра на БЛИЦ Efbet лига

Левски и Локомотив (Пловдив) завършиха 1:1 на стадион "Георги Аспарухов" в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Така "сините" не спечелиха в трети пореден кръг. Ивелин Попов (18) вкара първия си гол на "Герена", но след това домакините направиха куп пропуски и бяха наказани от резервата Джовани (76), който донесе точка на "смърфовете".

Двубоят започна с много битка в центъра на терена и без голови положения. В 14-ата минута Преслав Боруков се опита да намери свой съотборник с пас от аутлинията, но вратарят на домакините Пламен Андреев следеше внимателно ситуацията и успя да изпревари Бабакар Дион. Четири минути по-късно Левски поведе след центриране на Филип Кръстев от пряк свободен удар и асистенция с глава на Хосе Кордоба към Ивелин Попов, който изпревари бранителите и от непосредствена близост не пропусна за 1:0.

Малко след попадението гостите можеха да възстановят равенството. При центриране от корнер Матеус Силва стреля с глава, но от тялото на Сонко Сунберг топката излезе в нов корнер. В 23-тата Георги Миланов шутира от границата на наказателното поле, но неточно, а три минути след това и Краев пробва късмета си по земя, но и той не намери целта.

В 39-ата минута Уелтън центрира в наказателното поле на гостите, където Филип Кръстев отправи удар с глава и вратарят Динко Хоркаш спаси. Две минути след това Роналдо излезе сам срещу вратаря и този път Хоркаш отново се намеси решително, избивайки с крак в корнер. След центриране от него Хосе Кордоба нанесе удар с глава и топката тупна, а Хоркаш направи ново страхотно спасяване.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Три минути след почивката Уелтън проби и пусна успоредно на голлинията подаване, но Роналдо обаче се размина с топката. "Сините" продължаваха да имат инициативата и в 64-ата минута Цунами набра скорост по левия фланг и намери Уелтън в наказателното поле. Крилото овладя и стреля от въздуха, но над напречната греда. Четири минути след това Филип Кръстев се пребори за топката пред наказателното поле и изведе Роналдо, чийто диагонален изстрел премина покрай левия страничен стълб, но имаше и засада.

В 76-ата минута гостите наказаха многото пропуски на „сините“. Матеус Силва получи огромно свободно пространство на десния фланг и намери в наказателното поле включилия се на скорост Джовани, а резервата шутира от движение и изравни за 1:1. Вратарят Пламен Андреев не успя да отрази силния удар, въпреки че топката бе в обсега му. Три минути след гола Уелтън намери отлично Роналдо, който от страхотна позиция стори по-трудното и не вкара гол.

До края на мача "сините" се втурнаха в атака да търсят победата, но така и не успяха да стигнат до второ попадение.

След третия пореден мач без успех Левски е пети с 26 точки. Локомотив (Пловдив) пък записа трета поредна среща без загуба след два успеха преди това и заема четвъртата позиция с 29 точки.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:1
1:0 Ивелин Попов (18), 1:1 Джовани (76)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
6 - Матеус Силва хвърли тъч в наказателното поле на домакините, но защитниците се справиха и изчистиха топката.
12 - Лошо центриране на Бирсент Карагерен от корнер и Филип Кръстев изчисти.
14 - Преслав Боруков падна в наказателното поле, след като бе изваден от равновесие от Хосе Кордоба и Пламен Андреев хвана топката.
18 - ГОООЛ за Левски! Филип Кръстев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Хосе Кордоба асистира на Ивелин Попов, който се разписа с глава за 1:0.
19 - При центриране от корнер Матеус Силва стреля с глава, но от тялото на Сонко Сунберг топката излезе в нов корнер.
23 - Георги Миланов опита удар по диагонала с левия крак, но топката мина встрани от вратата.
25 - Краев шутира плътно по земя, но в аут.
39 - Уелтън центрира в наказателното поле, където Филип Кръстев игра с глава и Динко Хоркаш спаси.
41 - Роналдо излезе сам срещу вратаря и този път Хоркаш отново се намеси решително, избивайки с крак в корнер.
42 - Кордоба засече центрирането от корнера с глава и топката тупна, а Хоркаш направи ново страхотно спасяване.
45 - Край на първата част!
........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Уелтон проби и пусна успоредно на голлинията подаване, но Роналдо се размина с топката.
53 - Андреев влезе в краката на Дион и играчът на гостите се нуждаеше от лекарска помощ, но продължи мача.
64 - Цунами набра скорост по левия фланг и намери Уелтон в наказателното поле, който овладя и стреля от въздуха, но много над напречната греда.
68 -  Филип Кръстев се пребори за топката пред наказателното поле и изведе Роналдо, чийто диагонален изстрел премина покрай левия страничен стълб, а в тази ситуация имаше и засада и евентуален гол нямаше да бъде зачетен.
76 - ГОООЛ за Локомотив (Пловдив)! Матеус Силва проби отдясно, надбяга Уелтън и центрира към Джовани, който от границата на наказателното поле изравни за 1:1 с първия удар на гостите към вратата.
79 - Уелтън намери отлично Роналдо, който от страхотна позиция стори по-трудното и не вкара гол.
90+6 - Край на мача! Левски и Локомотив (Пловдив) завършиха 1:1 на "Герена" и "сините" не спечелиха трети пореден мач.

Левски: 1. Пламен Андреев - К, 2. Жереми Петрис, 6. Цунами, 7. Георги Миланов (8012. Абдулахи Шеху), 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов (7588. Марин Петков), 17. Уелтън, 18. Роналдо, 23. Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев (8727. Асен Митков), 33. Хосе Кордоба
Резерви: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 12. Абдулахи Шеху, 14. Илиян Стефанов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков
Треньор: Станимир Стоилов

Локомотив (Пловдив): 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 91. Райън Бидунга, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Силва, 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев (5310. Джовани ), 14. Димитър Илиев – К, 9. Бирсент Карагарен (883. Луан Силва), 99. Преслав Боруков, 7. Бабакар Дион (8319. Александър Василев)
Резерви: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 19. Александър Василев, 11. Ивайло Димитров, 10. Джовани Маркес, 21. Евандро Коста, 3. Луан Силва
Треньор: Александър Томаш

Стадион: "Георги Аспарухов"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия