ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Левски спечели с 3:1 гостуването на Дунав (Русе) от 1/16-финалите за Купата на България и най-после се върна на победния път. Отборът на Николай Костов беше с две загуби и две равенства в последните си четири срещи, но тази вечер съумя да зарадва привържениците си и да продължи напред в турнира. На 1/8-финалите Левски ще гостува на водения от Любослав Пенев Хебър (Пазарджик) - на 6 декември.

Рикардиньо реализира два гола в Русе, а между тях точен за домакините беше Георги Вълчев. Третото попадение за "сините" беше на Роналдо. В добавеното време на първото полувреме при резултат 1:1 беше отсъдена спорна дузпа за Левски, която Рикардиньо реализира за 2:1. В 53-ата минута "сините" останаха с човек по-малко на терена заради червен картон на Илиян Стефанов.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Tреньорът на Левски Николай Костов имаше доста кадрови проблеми за мача в Русе, свързани с наказанието на Жереми Петрис и няколкото контузени играчи. Талантливият защитник Виктор Любенов записа дебют за мъжкия отбор на "сините". 17-годишният бранител този сезон има 14 мача за втория отбор в Югозападна трета лига, като получи шанс за изява срещу Дунав. Вратата на русенци пък беше пазена от друг 17-годишен - Даниел Николов.

Левски започна силно и притисна домакините в тяхната половина. В шестата минута Патрик-Габриел Галчев центрира от корнер и Роналдо стреля опасно с глава, но не успя отблизо да уцели вратата. Секунди по-късно Рикардиньо върна опасно топката в наказателното поле към Илиян Стефанов, но ударът на халфа бе блокиран. В 10-ата минута отново Стефанов пресира добре съперник и отне топката, Рикардиньо я върна към Роналдо около точката на дузпата, но ударът на бразилеца беше блокиран. В 14-ата минута Дарлан шутира, младият страж на Дунав спаси. В 22-ата минута отново бразилският халф стреля опасно, този път от фаул, като топката профуча покрай гредата.

В 26-ата минута натискът на Левски даде резултат. Ван дер Каап изрита топкатa към централната линия, където Рикардиньо се пребори със защитник на Дунав, напредна и нахлу в наказателното поле и с точен удар в далечния ъгъл откри резултата - 0:1.

Не бяха изминали и 5 минути, когато домакините изравниха. В 30-ата при една от първите си атаки Дунав стигна до корнер. След него Георги Вълчев вкара с глава отблизо, след като Пламен Андреев не се намеси убедително - 1:1.

Асен Чандъров бе близо до попадение в 35-ата минута, но топката бе избита на сантиметри от голлинията.

В 45-ата минута дойде най-коментираната ситуация в мача. Левски получи дузпа за фаул на Георги Иванов срещу Рикардиньо. Бразилецът хладнокръвно реализира за 1:2. От телевизионните повторения обаче се видя как Георги Иванов прави шпагат, при който играе първо с топката, а след това закачи Рикардиньо, който се строполи на земята. Главният съдия Владимир Вълков посочи бялата точка, макар решението му да беше спорно.

Второто полувреме започна по кошмарен начин за тима на Николай Костов. Илиян Стефанов бе фаулиран от Калин Георгиев, но халфът на Левски необмислено посегна с крак към областта на корема на съперника и бе изгонен с директен червен картон - в 53-ата минута.

В 56-ата обаче "сините" вкараха нов гол. Чандъров се пребори добре за топката в центъра на терена и изведе Рикардиньо в коридор. Нападателят стреля, ударът му бе отразен от Даниел Николов, но от няколко метра Роналдо добави необезпокояван - 1:3.

До края не падна нов гол, а за "сините" пропуск направи Патрик-Габриел Галчев. Пламен Андреев пък трябваше да се намесва няколко пъти при опасности пред вратата на Левски.

Купа на България - сезон 2023/2024
Еfbet Лига - сезон 2023/2024
Класирането в Efbet Лига

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

ДУНАВ (Русе) - ЛЕВСКИ 1:3
0:1 Рикардиньо (26), 1:1 Георги Вълчев (30), 1:2 Рикардиньо (45+2-дузпа), 1:3 Роналдо (56)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
6 - Пропуск на Роналдо, който засече неточно с глава центрирана топката, изпращайки я покрай вратата на Дунав.
18  Жълт картон за Галчев за фаул срещу Раел Лолала.
26  ГОЛ! Рикардиньо даде преднина на Левски. Бразилецът отне топката от Георги Вълчев, напредна и реализира във вратата на Дунав.
30
 ГОЛ! Домакините успяха да изравнят - 1:1. Пламен Андреев не се намеси добре при центриране от ъглов удар и Георги Вълчев се разписа с глава.
35  Джан Хасан изчисти топката пред голлинията след удар на Асен Чандъров.
36  Вратарят на Дунав Даниел Николов се намеси отлично, спасявайки силен изстрел на Фадига.
45  ДУЗПА за Левски за нарушение на Георги Иванов срещу Рикардиньо.
45+1 - Наказателният удар е спорен. От телевизионните повторения се видя как Георги Иванов прави шпагат, при който играе първо с топката, а след това закачи бразилеца. Главният съдия Владимир Вълков обаче посочи бялата точка, макар решението му да беше спорно.
45+2  ГОЛ! Рикардиньо изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл, Левски повежда с 2:1.
45+4 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на второто полувреме.
53  ЧЕРВЕН КАРТОН за Илиян Стефанов за удар без топка. Левски остава с 10 човека на терена. Халфът на Левски беше фаулиран в гръб от Калин Георгиев, след което Стефанов не му остана длъжен, за което обаче беше отстранен от игра.
56  ГОЛ! 3:1 за Левски след попадение на Роналдо. Асен Чандъров подаде на Рикардиньо, който отправи изстрел, Даниел Николов спаси, но при добавката Роналдо бе точен.
67  Патрик-Габриел Галчев изпълни пряк свободен удар, стреляйки опасно над напречната греда.
75  ГРЕДА! Джан Хасан опита да изненада Пламен Андреев с изстрел от малък ъгъл, стражът на Левски закачи топката с върха на пръстите си, след което тя се отби в напречната греда.
83 - Две отлични намеси на Андреев, който не позволи да му бъде вкаран втори гол.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Левски елиминира Дунав след победа с 3:1 в Русе.

ДУНАВ: 33.Даниел Николов, 45.Джан Хасан , 4.Георги Иванов (70  88.Димитър Тодоров), 77.Георги Вълчев , 22.Стоян Предев, 8.Кристиян Господинов (81 19.Теодор Костов), 34.Олег Димитров, 10.Калин Георгиев , 7.Симеон Вешев (70  11.Денислав Минчев), 23.Раел Лолала (81  27.Иван Колев), 9.Мирослав Будинов (к) (89  21.Радослав Великов)
Резерви: 69.Дамян Дамянов, 27.Иван Колев, 19.Теодор Костов, 21.Радослав Великов, 11.Денислав Минчев, 88.Димитър Тодоров, 99.Никола Тотев, 3.Милен Маринов, 18.Илия Миланов
Треньор: Мартин Ковачев

Левски София
ЛЕВСКИ1.Пламен Андреев, 4.Виктор Любенов, 5.Келиан ван дер Каап, 8.Андриан Краев (к), 14. Илиян Стефанов , 20.Асен Чандъров , 22.Патрик-Габриел Галчев , 37.Дарлан, 97.Асими Фадига (90+1  77.Дейвид Михалев), 7.Роналдо  (82  21.Кристиян Йовов), 9. Рикардиньо
Резерви: 99.Иван Андонов, 10.Асен Митков, 11.Джавад Ел Джемили, 21.Кристиян Йовов, 77.Дейвид Михалев
Tреньор: Николай Костов

Русе, Градски стадион
Съдия: Владимир Вълков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР