Левски победи с 2:1 Видима-Раковски в Севлиево в мач от 5-ия кръг на "А" група. Резултатът бе 0:0 до 55-ата минута, когато съдията Александър Костадинов реши да удари рамо на "сините". Реферът даде спорна дузпа за игра с ръка на Самет Ашимов, който бе легнал на шпагат, за да чисти центрираната от Жоазиньо топка, тя се отклони в ръката му, за което гостите получиха правото да изпълнят наказателен удар. От бялата точка не сгреши головата машина Гара Дембеле, откривайки резултата. В 77-ата резервата Дарко Тасевски вкара за 2:0.

В трета минута на продължението на мача Герасим Заков реализира почетно попадение за Видима-Раковски.

С прибавените три точки Левски събра 12 и е само на 1 зад лидера Черноморец. "Сините" обаче заемат третото място, заради по-лошата голова разлика от Локомотив (София). "Железничарите" също имат 12 точки, четвърти с 11 е Литекс, а Видима-Раковски заема 11-ото място с 5.dem.jpg

Срещата в Севлиево от трибуните изгледа най-новото попълнение на "сините" Андвеле Слори. Бившият футболист на Фейенорд и Уест Бромич се е договорил с ръководството на Левски и само остава утре да премине медицински прегледи, след което да подпише договор за 2 години.

Селекцията на Ясен Петров тотално надигра домакините, които предимно се бранеха. "Сините" обаче пропуснаха куп положения, като на няколко пъти младият вратар на домакините Пламен Илиев се отчете с отлични изяви.

През първото полувреме пропуски направиха Жоазиньо, Даниел Младенов, Гара Дембеле и Исмаил Иса, който секунди преди почивката пропусна да се разпише от пет метра на празна врата, шутирайки над нея. В 53-ата минута съдията Александър Костадинов посочи бялата точка, след като Жоазиньо центрира по земя отдясно, Самет Ашимов бе скочил на шпагат и топката се отклони в ръката му. Гара Дембеле вкара за 1:0 за Левски, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на домакините, а Пламен Илиев се бе метнал в противоположния. За френския голаджия това бе пето попадение от началото на сезона в "А" група и негово 11-о от 10 изиграни мача с екипа на "сините".

Превъзходството на Левски продължи и в 58-ата минута Жоазиньо проби отляво, влезе в наказателното поле и добре стреля по диагонала, топката обаче срещна напречната греда.

Избраниците на Ясен Петров стигнаха до втори гол в 77-ата минута. Жоазиньо проби по левия фланг, нахлу в  наказателното поле и върна към Дарко Тасевски, който простреля вратаря Илиев за 2:0. Македонецът бе оставен резерва за днешния мач, а мястото му зае Исмаил Иса, който разочарова. Тасевски се появи на терена в 68-ата и му бяха нужни по-малко от 10 минути, за да вкара първото си попадение в елита този сезон.

В 83-ата Гара Дембеле остана сам срещу вратаря Илиев, но стражът на домакините спаси вратата си избивайки с крак. В третата минута на добавеното време Герасим Заков се възползва от разсейване в отбраната на Левски и ефектно прехвърли излезлия напред Божидар Митрев за крайното 2:1 в полза на "сините". /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ВИДИМА-РАКОВСКИ - ЛЕВСКИ 1:2
0:1 Гара Дембеле (55-дузпа), 0:2 Дарко Тасевски (77), 1:2 Герасим Заков (90+3)
vidima.JPG
ВИДИМА-РАКОВСКИ: 23.Пламен Илиев, 3.Самет Ашимов, 6.Александър Бранеков, 5.Георги Стойчев, 8.Владимир Пекин (80-11.Владимир Владимиров), 14.Здравко Станков, 15.Ангел Русев (82-17.Емил Стоев), 21.Николай Цветков, 35.Траян Траянов, 17.Анатоли Тодоров (65-20.Станимир Андонов), 10.Герасим Заков
Резерви: 16.Димитър Пантев, 4.Борислав Гюлеметов, 24.Атанас Пашкулев, 9.Николай Владинов, 11.Владимир Владимиров, 20.Станимир Андонов, 17.Емил Стоев
Tреньор: Димитър Тодоров

ЛЕВСКИ: 12.Божидар Митрев, 2.Дъстли Мулдер, 5.Иво Иванов, 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 45.Владимир Гаджев, 3.Сержиньо Грийн (46-7.Александър Александров), 17.Даниел Младенов (60-28.Александър Киров), 20.Жоазиньо, 39.Гара Дембеле, 29.Исмаил Иса (68-22.Дарко Тасевски)
Резерви: 1.Георги Петков, 4.Стефан Станчев, 15.Шакиб Бензукан, 6.Майкъл Тевия, 22.Дарко Тасевски, 7.Александър Александров, 28.Александър Киров
Треньор: Ясен Петров