Дублиращият отбор на ЦСКА 1948 спечели с 3:1 гостуването в Коматево на Ботев (Пловдив) II в среща от 22-ия кръг на Втора лига. След успеха "червените", водени от Атанас Рибарски, събраха 47 точки и водят убедително на върха. Вторият Етър има 40, а трети с 39 е Спортист (Своге). Както е известно, дубълът на ЦСКА 1948 няма право да се класира в елита, тъй като там е мъжката формация на клуба.

В срещата в Коматево "канарчетата" не успяха да се противопоставят на съперника, който с играта си показа защо е на първото място в таблицата.

С първи минути за "жълто-черните" се отчете Антонио Перера. На загрявката контузия получи Атанас Чернев, а в игра от първата минута започна роденият през 2005 година Костадин Татаров. Във втората минута удар на Станислав Петков мина над вратата.

В 5-ата минута роденият през 2007 година Стефан Смъркалев отрази силен удар, но при добавката Айвън Ангелов вкара за 0:1. В 16-ата минута груба грешка в отбрана на Ботев доведе до бърза атака и удар, като Никола Нейчев с шпагат предотврати сигурен гол.

Секунди по-късно Самуел Акере отправи удар, топката рикошира в бранител и се върна в атакуващия футболист, който с мощен удар от 20 метра простреля вратаря на гостите за 1:1.

В следващите минути играчите на ЦСКА 1948 II изпуснаха няколко положения, а в 39-ата минута от дузпа Педриньо се разписа за 1:2.

След почивката столичани имаха игрови превес, но трудно стигаха до чисти голови положения. В 64-ата минута добра атака отдясно завърши с остро центриране и Мариян Тонев от движение увеличи аванса на "червените" - 1:3.

До края на мача "армейците" се опитваха всячески да стигнат до четвърти гол, като на няколко пъти бяха близо до него, но направиха редица пропуски.

В друг мач от кръга Лудогорец II се наложи с 1:0 срещу Литекс и е шести в класирането с 33 точки. "Оранжевите" са точно над чертата - на 14-ата позиция с 24 точки.

ВТОРА ЛИГА - 22 КРЪГ

10 март, петък

Етър  - Спортист Своге 1:2
0:1 Илия Русинов 17', 1:1 Даниел Младенов 36', 1:2 Илия Русинов 59'

11 март, събота

Витоша - Беласица 2:0
1:0  Деян Христов (26), 2:0 Станислав Петров (53)

Добруджа - Спартак (Плевен) 2:2
1:0 Янчо Андреев (5), 1:1 Клаубер Сантана (12), 2:1 Андриан Димитров (20), 2:2 Георги Георгиев (26)

Крумовград - Струмска слава 0:0

Монтана - Миньор Перник 1:1
1:0 Мехди Уамри (8), 1:1 - Григор Долапчиев (39)

Янтра - Дунав Русе 0:3
0:1 - Юра Комано (42), 0:2 Емил Янчев (63), 0:3 Йордан Димитров (70)

12 март, неделя

Созопол - Марица Пловдив 1:1
0:1 Валери Домовчийски (6'), 1:1 Мариян Димитров (65')

13 март, понеделник
Ботев Пловдив II - ЦСКА 1948 II 1:3
0:1 Айвън Ангелов (5), 1:1 Самуел Акере (17), 1:2 Педриньо (39-дузпа), 1:3 Мариян Тонев (64)

Лудогорец II - Литекс 1:0
1:0 Йоан Йорданов (80)