Локомотив (София) победи Спортист (Своге) с 3:2 в контролна среща, която се проведе на стадион "Локомотив".

"Железничарите" поведоха чрез Антонио Вутов, преди Георги Николов да изравни за гостите от Своге. Божидар Кацаров и Димитър Митков вкараха нови два гола за домакините, а крайното 3:2 оформи Йоан Маринов.

В осмата минута добра атака на Спортист, воден от треньора Петър Колев, завърши с центриране на Чатов в наказателното поле, но защитниците на Локомотив се справиха. В средата на полувремето "червено-черните" поведоха. Антонио Вутов изпълни перфектно пряк свободен удар и с левия крак изпрати топката неспасяемо във вратата на Спортист - 1:0.

Само четири минути по-късно Георги Николов изравни, след като отне топката от Божидар Кацаров, излезе сам срещу Александър Любенов и хладнокръвно го преодоля за 1:1.

Домакините поведоха отново в 37-ата минута, когато при бързо изпълнение на пряк свободен удар Димо Бакалов се озова сам срещу вратаря, но Величков първоначално изби. Последва меле в наказателното поле и Божидар Кацаров мушна топката в мрежата - 2:1.

В края на полувремето резултатът можеше да стане 2:2. Добра атака на Спортист изведе Георги Николов на стрелкова позиция, Любенов изби в корнер.

В началото на второто полувреме възпитаниците на Станислав Генчев се възползваха от грешка в защитата и Димитър Митков отбеляза за 3:1.

Малко след като измина час игра Георги Николов стреля опасно, но стражът на Локомотив спаси. По-късно пропуск направи и Павлин Чиликов.

В 82-ата минута един от синовете на треньора Велислав Вуцов - Петър, опита далечен удар, но топката бе избита в корнер.

Малко преди края гостите от Своге все пак стигнаха до втори гол, вкара го Йоан Маринов - 3:2.

При подновяването на Efbet Лига Локомотив (Сф) гостува на Ботев (Пловдив) - на 10 февруари (петък) от 17:30 часа в Коматево.

Съставът на Локомотив (София): Александър Любенов, Лука Иванов, Божидар Кацаров, Дейвид Малембана, Юлиян Ненов, Селсо Рапосо, Красимир Милошев, Антонио Вутов, Димо Бакалов, Карлос Франса, Димитър Митков (Илия Димитров, Александър Александров, Християн Чипев, Валентин Николов, Марио Петков)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023