Локомотив (Пловдив) излъга Левски и възстанови аванса си пред ЦСКА ВИДЕО

"Сините" загубиха на "Лаута" преди дербито с "червените"

снимка: Антон Узунов
1 от 1

Локомотив (Пловдив) излъга Левски с 1:0 на "Лаута" в мач от 25-ия кръг на efbet Лига и възстанови аванса си от 5 точки пред третия ЦСКА. Кристиан Илич (49) вкара гола за успеха на "смърфовете", които имат 52 точки на втората позиция и са на 6 зад лидера Лудогорец, който е с мач по-малко. "Сините" остават девети с 28 точки преди дербито с "армейците".

Още в 3-ата минута Бирсент Карагарен пусна остър пас в наказателното поле на гостите, но там Момчил Цветанов не успя да засече топката във вратата на Микулич. Малко след това Тома Даске върна рисковано към Микулич, но стражът на "сините" се справи, избивайки топката пред голлинията. В 15-ата минута Момчил Цветанов центрира топката отляво и Георги Минчев отправи удар с глава, но не намери целта. Две минути по-късно Дейвид Малембана отправи първия точен удар в срещата, шутирайки от фаул право в ръцете на Микулич.

В 27-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар и Масоеро игра с рамо, а топката мина покрай вратата. Три минути след това контраатака на домакините завърши с неточен удар на Димитър Илиев. В края на първата част Бирсент Карагарен потърси близкия ъгъл с удар от изгодна позиция, но Микулич спаси.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Малко след почивката в 49-ата минута Бирсент Карагерен даде страхотен пас по земя отдясно към непокрития Кристиан Илич, който се разписа във вратата на Микулич за 1:0.

В 61-ата минута Димитър Илиев пропусна златен шанс да удвои аванса на "смърфовете". Момчил Цветанов подаде към капитана на домакините, който не успя да засече топката във вратата на Микулич. Осем минути след това Галчев влезе на скорост в наказателното поле и шутира, но Пиргов без проблем улови. В 74-ата минута Бирсент Карагерен финтира двама и навлезе опасно в наказателното поле, но в последния момент топката му бе отнета. Десетина минути след това Парвиз Умарбаев не показа точен мерник след комбинация с Димитър Илиев.

В първата минута от добавеното време Микулич спаси удар от малък ъгъл на Гомис, а в последните секунди Насиру Мохамед можеше да изравни с глава след центриране на Мартин Петков, но топката премина над вратата.

В последния кръг от редовния сезон пловдивчани гостуват на ЦСКА 1948, а Левски ще е символичен домакин на ЦСКА на Националния стадион "Васил Левски".

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Кристиан Илич (49)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Бирсент Карагарен проби отляво и центрира остро в наказателното поле на гостите, но Момчил Цветанов се размина с топката
4 -   Даске затрудни максимално Микулич с връщането към него и хърватинът в последния момент успя да избие пред голлинията
15 - Момчил Цветанов центрира отляво и Георги Минчев игра с глава, пращайки топката над вратата
15 - Бирсент Карагерен падна в наказателното поле, но съдията посочи играта да продължи
17 - Дейвид Малембана отправи първия точен удар от началото на срещата, след като шутира от фаул и прати топката в ръцете на Микулич
27 - Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар, а Масоеро опита да играе с глава, но топката се удари в рамото му и мина покрай вратата
30 - Контраатака за домакините и неточен удар на капитана Димитър Илиев, който бе изведен от Парвиз Умарбаев
40 - Удар на Витанов от далечна дистанция минава високо над вратата
45 - Витанов се пребори за топката пред наказателното поле и пусна пас към Карагарен, който отправи удар в близкия ъгъл на Микулич и вратарят спаси
45+1 - Край на първата част!
.....................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - ГОООЛ за Локо (Пд)! Бирсент Карагерен центрира по земя отдясно и Кристиан Илич се разписа на празна врата за 1:0
61 - Димитър Илиев пропусна да засече топката във вратата на Микулич и да удвои аванса на "смърфовете" след пас Момчил Цветанов
68 - Билал Бари проби отляво, справи се със защитник и отправи удар от около 20 метра, а след рикошет топката мина над вратата
69 - Галчев влезе на скорост в наказателното поле и шутира, но Пиргов без проблем улови
73 - Димитър Илиев изведе Георги Минчев зад отбраната на гостите, но е отсъдена засада
74 - Бирсент Карагерен финтира двама и навлезе опасно в наказателното поле, но в последния момент топката му бе отнета
83 - Парвиз Умарбаев комбинира с Димитър Илиев и отправи неточен удар покрай вратата
90+1 - Микулич спаси удар от малък удар на Кристиан Гомис
90+4 - Край на мача! Локомотив (Пловдив) спечели с 1:0 и отново дръпна с 5 точки пред третия ЦСКА.

Съставите
Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 5. Дейвид Малембана , 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен , 6. Кристиан Илич (71 4. Кристиан Гомис), 14. Димитър Илиев -к (84 44. Николай Николаев), 10. Георги Минчев
Резерви: 81. Кристиан Томов, 44. Николай Николаев, 4. Кристиан Гомис, 19. Александър Иванов, 15. Георги Мавродиев, 13. Видол Сейменски, 20. Александър Колев
Треньор: Александър Тунчев

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов .к, 9. Стивън Петков (62 19. Билал Бари), 22. Патрик-Габриел Галчев (85 23. Фейсал Рерас), 28. Тома Даске , 41. Георги Александров, 77. Илия Юруков (71 11. Здравко Димитров, 88. Марин Петков (62 79. Мартин Петков), 89. Андриан Краев (85 18. Насиру Мохамед), 91. Драган Михайлович
Резерви: 13. Николай Михайлов, 6. Ивайло Найденов, 11. Здравко Димитров, 18. Насиру Мохамед, 19. Билал Бари, 23. Фейсал Рерас, 79. Мартин Петков
Треньор: Живко Миланов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация