Локомотив (Пловдив) срази ЦСКА с 2:0 на "Лаута" в мач от 26-ия кръг на елитната efbet Лига и отказа "армейците" от мераците им за титлата. Селекционерът на националния отбор Ясен Петров изгледа двубоя в компанията на Христо Крушарски, а преди срещата разговаря легендата Христо Бонев и изпълнителния директор на БФС Георги Иванов - Гонзо. Райън Бидунга (16) и Бирсент Карагерен (52) вкараха головете за успеха на домакините.

„Черно-белите“ бяха с временен треньор - Христо Колев, след като Александър Тунчев подаде оставка след загубата с 0:4 от Ботев (Враца) в края на миналата седмица. "Армейците" бяха водени от Анатоли Нанков, след като Стойчо Младенов е наказан за три срещи след червения картон, който получи в двубоя срещу Берое при победата с 1:0 на стадион „Българска Армия“.

"Червените" започнаха по-активно, но не застрашиха сериозно вратата на Илко Пиргов. В 16-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от фал в наказателното поле на ЦСКА, където Райън Бидунга бе оставен непокрит и вкара с глава за 1:0. Последваха пропуски на Димитър Илиев от домакините и Жорди Кайседо от "армейците", след което играта се успокои и до края на полувремето нямаше голови положения.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След почивката в 52-ата минута Димитър Илиев подаде към Бирсент Карагарен, който преодоля Мено Кох, след което от малък ъгъл удвои аванса на "смърфовете", пращайки топката под напречната греда във вратата за 2:0. Три минути след това Жорди Кайседо комбинира с Федерико Варела, който стреля от дъгата на наказателното поле, но Илко Пиргов се намеси.

Резервата Бисмарк Чарлс имаше страхотна възможност да намали в 69-ата минута, когато получи чудесен пас от Вилдсхут, но от границата на вратарското поле шутира над напречната греда. Малко след това Кристиан Гомис можеше да си вкара автогол след центриране на Брадли Мазику, но Илко Пиргов спаси вратата си. До края на срещата темпото на игра спадна и головите положения бяха рядкост.

След успеха си Локомотив (София) излезе на седма позиция с 34 точки. ЦСКА завършва редовния сезон втори с 52 точки и е на 9 зад шампиона Лудогорец, който е с мач по-малко. В първия кръг на плейофите "армейците" ще се изправят срещу вечния съперник Левски следващата седмица на 17 април.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – ЦСКА 2:0
1:0 Райън Бидунга (16), 2:0 Бирсент Карагерен (52)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Георги Йомов центрира отдясно, а Жорди Кайседо опита нещо като задна ножица, но не нацели добре топката и бранителите на "смърфовете" изчистиха
5 - Жорди Кайседо бе блокиран и падна в наказателното поле, но съдията Георги Давидов даде знак играта да продължи
16 - ГООЛ за Локо (Пд)! Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар в наказателното поле на ЦСКА, където Райън Бидунга бе оставен непокрит, засече топката с глава и я вкара във вратата на Густаво Бусато за 1:0
21 - Петър Витанов изведе капитана на домакините Димитър Илиев, който шутира от точката за дузпа, но в обсега на Бусато и вратарят спаси
29 - Георги Йомов центрира добре към Жорди Кайседо, но ударът с глава на еквадореца мина покрай вратата
37 - Йосип Томашевич нахлу в наказателното поле на гостите и опита пас по земя, но Мено Кох изчисти топката
45+2 - Край на първата част!
.............................................................
46 - Начало на второто полувреме
52 - ГОООЛ за Локо (Пд)! Димитър Илиев изведе Бирсент Карагерен, който нахлу в наказателното поле, финтира Мено Кох и с удар от малък ъгъл преодоля Густаво Бусато за 2:0
55 - Жорди Кайседо комбинира с Федерико Варела, който шутира от дъгата на наказателното поле, а Илко Пиргов спаси
69 - Мазику изведе Вилдсхут по лявото крило и последва пас към Бисмарк Чарлс, който от границата на вратарското поле шутира над напречната греда
71 - Брадли Мазику центрира в наказателното поле на Локомотив, където Кристиан Гомис действа разконцентрирано и за малко не изненада Илко Пиргов, пращайки топката към вратата му, но вратарят се намеси и спаси
90+4 - Край на мача! Локомотив (Пловдив) срази ЦСКА с 2:0

Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов – 20. Милош Петрович (82 44. Христо Иванов), 4. Кристиан Гомис, 61. Райън Бидунга  – 50. Йосип Томашевич , 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев, 19. Александър Василев – 10. Венсан Марсел (73 16. Лукас Салинас) – 9. Бирсент Карагарен  , 14. Димитър Илиев
Резерви: 71. Лукас Рейдър, 5. Мартин Паскалев, 44. Христо Иванов, 16. Лукас Салинас, 11. Ивайло Димитров, 39. Иван Сулев, 6. Емил Янчев
Треньор: Христо Колев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов (46 8. Греъм Кери), 4. Мено Кох, 29. Томас Лам (70 26. Росен Божинов), 18. Брадли Мазику  – 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга – 10. Георги Йомов (58 27. Маурисио Гарсез), 5. Федерико Варела (58 17. Бисмарк Чарлс), 7. Йоан Баи (58  30. Яник-Сони Вилдсхут) – 9. Жорди Кайседо
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлс, 8. Греъм Кери, 27. Маурисио Гарсез, 30. Яник-Сони Вилдсхут, 26. Росен Божинов
Треньор: Анатоли Нанков

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Георги Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия