Закъсалият в Еfbet Лига Ботев (Враца) най-после съумя да постигне победа - 2:1 срещу Славия в мач от последния кръг на редовния сезон в първенството. Успехът на "зелените" дойде след гол на резервата Виктор Василев в шестата минута на добавеното време.

Загубата на "белите" означава, че те остават на шестото място с 36 точки, а Левски е пети с 39, независимо от резултата утре срещу Черно море. Така още следващата неделя (17 април) ще гледаме вечното дерби ЦСКА - Левски (от 17:00 часа), след като по-рано днес БФС обяви програмата за плейофите.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

С победата днес Ботев (Враца) прекъсна лошата си серия от шест поредни загуби в първенството. Отборът, воден от Ивайло Димитров, събра 22 точки и е на предпоследната 13-та позиция. На дъното с 13 точки е Царско село.

За гостуването във Враца треньорът на Славия Златомир Загорчич се довери на дебютанта на вратата Николай Кръстев. Както вече стана ясно, Светослав Вуцов отпадна от групата, за да бъде предпазен от евентуално наказание за пети жълт картон, което щеше да го извади за първия полуфинал с ЦСКА за Купата на България (на 12 април от 19:00 часа в "Овча купел").

Първата опасност в мача на стадион "Христо Ботев" дойде в десетата минута. Капитанът на Ботев (Враца) Юлиан Ненов шутира, но топката се отби в горната греда. След това тя попадна у нападател на домакините, който стреля, но ударът се спря в лакътя на Димитър Стоянов. Ситуацията беше разгледана с ВАР, след което беше преценено, че бранителят е действал без умисъл. Гостите от София отвърнаха с опасен удар на Иван Минчев, преминал покрай вратата на Красимир Костов.

В 21-ата минута Ботев (Враца) поведе. Ненов получи подаване вдясно, пребори се с Людовик Соарес и прати топката в обратния ъгъл на Кръстев - 1:0.

След това "белите" пропуснаха няколко ситуации, като при една от тях Костов изби коварен удар на Радослав Кирилов.

През второто полувреме играта продължи да бъде равностойна. В 70-ата минута Гьоко Зайков изравни с глава от близко разстояние, засичайки центрираната от корнер топка от Кристиан Добрев. Това беше първи гол за централния защитник от Северна Македония, който игра и в Левски.

В 87-ата минута Борислав Цонев стреля опасно, топката мина над вратата на домакините. В края играта на няколко пъти беше прекъсвана, което доведе до 5 минути добавено време. В 96-ата минута домакините успяха да стигнат до победата. Ненов стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в стената от играчи в бяло и се насочи към дъгата на наказателното поле, откъдето Виктор Василев я засече от въздуха и с мощен изстрел не остави шанс на Николай Кръстев - 2:1.

След загубата Славия остава шести в крайното класиране на редовния сезон и в първия кръг от плейофите ще гостува на Лудогорец (на 17 април от 20:00 часa).

Еfbet Лига - сезон 2021/2022
Купа на България - сезон 2021/2022

БОТЕВ (Враца) - СЛАВИЯ 2:1
1:0 Юлиан Ненов (21), 1:1 Гьоко Зайков (70), 2:1 Виктор Василев (90+6)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
10  ГРЕДА! Домакините имаха шанс да поведат, удар на Юлиан Ненов срещна напречната греда.
21  ГОЛ! 1:0 за Ботев (Враца). Юлиан Ненов получи подаване вдясно, пребори се с Людовик Соарес и прати топката в обратния ъгъл на вратаря Николай Кръстев.
43  Удар Бакеро изглеждаше, че ще бъде уловен без проблем от Костов, но стражът на Ботев изпусна топката и за малко да инкасира куриозен гол.
44  Красимир Костов изби с една ръка удар на Радослав Кирилов и не позволи на Славия да изравни.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Старт на второто полувреме.
63 - Антонио Георгиев опита да вкара за домакините със странична ножица, но без успех.
70  ГОЛ! 1:1! Гьоко Зайков изравни с глава след отлично центриране на Кристиан Добрев от корнер.
76  Тежък удар глава в глава между Чавдар Ивайлов и Венцислав Керчев. На двамата беше оказана медицинска помощ.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+6  ГОЛ! Домакините повеждат с 2:1 и изглежда ще стигнат до победата. Виктор Василев вкара страхотен гол с мощен изстрел oт дъгата на наказателното поле, изпращайки топката в горния десен ъгъл на Николай Кръстев.
90+9 - Край на мача. Ботев (Враца) победи Славия с 2:1.

БОТЕВ (Враца): 76.Красимир Костов, 22.Диего Фераресо , 18.Илия Миланов, 3.Луиз Соарес, 77.Мартин Николов, 24.Стефан Гаврилов (71  88.Йоан Бауренски), 6.Антонио Георгиев , 17.Чавдар Ивайлов, 28.Красимир Тодоров (71  11.Виктор Василев ), 94.Юлиан Ненов , 15.Мирослав Маринов (85  14.Антон Фасе)
Резерви: 33.Христо Георгиев, 2.Валери Христов, 5.Костадин Ничев, 11.Виктор Василев, 88.Йоан Бауренски, 14.Антон Фасе, 20.Мохамед Бентахар
Треньор: Ивайло Димитров

СЛАВИЯ: 12.Николай Кръстев, 18.Димитър Стоянов (46  83.Христо Попадийн ), 29.Гьоко Зайков , 37.Венцислав Керчев, 4.Людовик Соарес (71  77.Георги Вълчев), 5.Мартин Атанасов, 16.Кемело Нгуена, 73.Иван Минчев (60  11.Кристиан Добрев), 10.Радослав  Кирилов (46  9.Мартин Петков), 88.Тони Тасев (61  20.Борислав Цонев), 7.Йон Бакеро
Резерви: 1.Георги Петков, 20.Борислав Цонев, 77.Георги Вълчев, 11.Кристиан Добрев, 9.Мартин Петков, 83.Христо Попадийн, 14.Никита Николаевич
Tреньор: Златомир Загорчич

Съдия: Георги Кабаков (Пловдив)
Враца, стадион "Христо Ботев"

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия