Локомотив (Пловдив) приема Левски днес от 20:00 часа в мач от 32 кръг на Първа лига. Двубоят ще бъде предаван пряко по Диема спорт, а съдия е Станислав Тодоров. Обстановката на „Лаута” бе напечена допреди няколко дни, но сега изглежда нормализирана. Едуард Ераносян си тръгна, а заплахи отправи и Мартин Камбуров.

В момента начело на тима е Войн Войнов, а голмайсторът отново е на разположение. Двата тима играха в началото на април, когато Левски спечели с 5:0. В последните си 8 мача Локомотив (Пловдив) записа само една победа - с 3:2 като гост над Дунав (Русе). Тимът допусна и пет загуби.

Войнов няма да може да разчита на наказаните Велковски и Ванчо Траянов. Николай Митов попълни групата предимно с младоци, тъй като контузени са Йоргачевич, Сандберг и Веселин Минев. Аут от групата поради наказание е Роман Прохазка, а треньорът извади Антонио Аниете, Георги Костадинов, Джереми де Ноойер и Сърджан Лукин.

Двубоят е важен и за двата отбора. Локомотив (Пловдив) все още има надежди да се класира за участие в Лига Европа, тъй като е само на четири точки от четвъртия Дунав. А четвъртото място може да донесе участие в евротурнирите.

Днес от 20:00 часа