Локомотив (София) надви 10 от Ботев (Враца) с 1:0 в мач от 27-ия кръг на efbet Лига и направи решителна крачка към оцеляването си в елита. Селсо Рапосо (33) вкара победния гол за "железничарите", а те завършиха мача с човек повече, след като в 40-ата минута Чавдар Ивайлов от гостите получи втори жълт и червен картон.

Домакините започнаха по-активно и още в 4-ата минута вратарят Красимир Костов спаси удар на Селсо Рапосо, а три минути след това гостите отговориха с неточен далечен шут на Юлиан Ненов, който в 16-ата минута се озова и сам срещу стража Любенов, избил топката в корнер.

В 33-ата минута Мики Орачев предостави много добро центриране към Селсо Рапосо, който засече топката с глава във вратата на Костов за 1:0. Седем минути по-късно врачани останаха с човек по-малко, след като Чавдар Ивайлов фаулира Рапосо и получи втори жълт и червен картон. При числен превес "железничарите" можеха да удвоят аванса си в края на полувремето, но Костов отрази изстрел от воле с външен фалц на Октавио.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След почивката се водеше предимно борба за топката в центъра на терена. В 64-а минута домакините можеха а вкарат втори гол след мощен удар на Октавио отдалеч, но отново Красимир Костов се намеси с вещина. Десетина минути по-късно Юлиан Ненов от гостите пробва късмета си от пряк свободен удар, но неточно покрай вратата.

В 83-ата минута Ненов центрира много остро от фаул, а Браян Варгас подложи главата си в опит да изравни, но не успя, а до края се случи нищо сериозно пред двете врати.

След успеха си столичани направиха огромна крачка към оставането в елита, събирайки 28 точки, с 6 повече от днешния си съперник. В следващия кръг "железничарите" гостуват на Пирин в Благоевград, а врачани отново ще пътуват за София, за да срещнат Царско село.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:0
1:0 Селсо Рапосо (33)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4 - Симеон Славчев пусна чудесен извеждащ пас за Селсо Рапосо и португалецът шутира от движение, но Красимир Костов улови топката след удара по земя
7 - Юлиан Ненов шутира опасно от границата на наказателното поле покрай вратата на домакините
16 - Красимир Милошев сбърка при изнасянето на топката и Виктор Василев изведе Юли Ненов очи в очи срещу Любенов, но вратарят Локомотив изби в корнер
33 - ГОООЛ за Локо (Сф)! Мики Орачев центрира в наказателното поле на гостите и оставеният непокрит Селсо Рапосо се разписа с глава за 1:0
42 - Чавдар Ивайлов бе изгонен след груби действия в краката на Кацаров
43 - Орачев центрира към Крачунов, който стреля опасно с глава, но Костов спаси
44 - Октавио отправи страховит изстрел от воле с външен фалц, но Красимир Костов отрази удара
45+2 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - Колумбиецът Браян Варгас излезе сам срещу вратаря на домакините, но се засуети и Крачунов изби топката
64 - Октавио шутира от далечна дистанция и Красимир Костов се прояви с нова блестяща намеса
74 - Юлиан Ненов шутира неточно от пряк свободен удар
83 - Ненов центрира много остро от фаул, а Браян Варгас подложи главата си в опит да отбележи, но не успя
90+3 - Край на мача! Локомотив (София) надви Ботев (Враца) с 1:0

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо , 6. Пламен Крачунов, 5. Георгиос Катсикас, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев (К), 58. Октавио, 44. Божидар Кацаров, 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков, 93. Виржил Пинсон (73 10. Валентин Николов)
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 15. Лука Иванов, 19. Иван-Йоанис Атанатос, 25. Фране Чиряк, 89. Матеус Роча
Треньор: Иван Колев

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 5. Костадин Ничев, 18. Илия Миланов, 3. Луис Фелипе, 77. Мартин Николов, 88. Йоан Бауренски, 24. Стефан Гавраилов, 17. Чавдар Ивайлов , 94. Юлиан Ненов (К), 28. Красимир Тодоров (70 14. Антон Фасе), 11. Виктор Василев (46 19. Браян Варгас)
Резерви: 33. Христо Георгиев, 2. Валери Христов, 8. Митко Панов, 10. Теодор Георгиев, 14. Антон Фасе, 19. Браян Варгас, 20. Махамед Бентахар
Треньор: Ивайло Димитров

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия