Локомотив (София) с много важна победа в битката за оцеляване ВИДЕО

"Железничарите" надвиха Царско село на Националния стадион

снимка: LAP.bg
1 от 1

Локомотив (София) надви последния Царско село с 2:1 на Националния стадион „Васил Левски“ в мач от 25-ия кръг на efbet Лига и записа изключително важна победа в битката за оцеляване.

През първата част "железничарите" бяха по-активни и в 13-ата минута получиха дузпа след дълго преразглеждане с ВАР за нарушение на вратаря Хадим Ндиае срещу Симеон Славчев, а Октавио бе точен от бялата точка за 1:0. Две минути след гола топката достигна до Жереми Петрис, който стреля от границата на наказателното поле, но не успя да намери целта и да изравни. До края на първата част темпото значително падна и битката се пренесе в средата на терена, а головите положения липсваха.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Само пет минути след почивката домакините реализираха второ попадение, след като Селсо Рапосо се включи опасно, комбинира с Димитър Митков, който намери Октавио, а бразилецът на празна врата прати топката в мрежата. Голът обаче не бе признат заради засада на Митков.

Усилията на домакините се увенчаха с успех и в 71-та минута те удвоиха аванса си. Селсо Рапосо навлезе навътре към наказателното поле, комбинира с Владимир Семерджиев, който с прецизен удар се разписа за 2:0. След това Локомотив намали оборотите и в 85-ата минута Венцислав Христов бе изпуснат в наказателното поле, след което шутира в близкия ъгъл и вкара за 2:1. До края на мача гостите не успяха да стигнат до нов гол, който да им донесе точка.

След успеха си Локомотив (София) събра 25 точки и заема 12-а позиция във временното класиране. Царско село е твърдо последен с едва 13 точки.

ЛОКОМОТИВ (София) – ЦАРСКО СЕЛО 2:1
1:0 Октавио (15-дузпа), 2:0 Владимир Семерджиев (71), 2:1 Венцислав Христов (85)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
13 - ДУЗПА за Локо (Сф)! Локомотив получи дузпа след дълго преразглеждане с ВАР за нарушение на вратаря Хадим Ндиае срещу Симеон Славчев
15 - ГОООЛ за Локо (Сф)! Октавио реализира от бялата точка с мощен удар за 1:0
17 - Шут на Жереми Петрис от границата на наказателното поле и топката минава встрани от вратата
30 - Капитанът Кавдански покри нова грешка на Ндиае, който излезе неразчетено и бе преодолян от Славчев
41 - Реди Каса шутира от пряк свободен удар, но Любенов се беше позиционирал добре и хвана топката
45+1 - Край на първата част!
........................................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - Октавио вкара нов гол във вратата на гостите, но той не бе признат заради засада на Димитър Митков в процеса на започналата от Селсо Рапосо атака
71 - ГООЛ за Локо (Сф)! Селсо Рапосо навлезе навътре към наказателното поле, комбинира с Владимир Семерджиев, който с прецизен удар се разписа за 2:0
85 - ГООЛ за Царско село! Венцислав Христов бе изпуснат в наказателното поле, след което шутира в близкия ъгъл и вкара за 2:1
90+5 - Край на мача! Локомотив (София) надви Царско село с 2:1

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 6. Пламен Крачунов, 5. Георгиос Катсикас , 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев (К), 44. Божидар Кацаров , 58. Октавио , 8. Симеон Славчев (81 Матеус Роча), 25. Фране Чирак (46 22. Владимир Семерджиев ), 45. Димитър Митков (63 9. Илия Димитров)
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 22. Владимир Семерджиев, 9. Илия Димитров, 89. Матеус Роча, 15. Лука Иванов, 19. Иван-Йоанис Атанатос
Треньор: Иван Колев

Царско село: 22. Хадим Ндиае , 3. Мартин Кавдански (К), 4. Валентино Пулиезе (46 11. Андрей Йорданов), 7. Жереми Петрис (72 91. Венцислав Христов ), 8. Айуб Абу (79 20. Фелипе Ронкети), 10. Реди Кеса, 15. Пиер Зебли (90+1 16. Алесандро Копола ), 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев, 66. Давиде Витурини , 71. Пламен Крумов
Резерви: 1. Гуидо Гуериери, 9. Юсуфа Яфа, 11. Андрей Йорданов, 14. Артур Крачун, 16.  Алесандро Копола, 20. Фелипе Ронкети, 91. Венцислав Христов
Треньор: Стефано Макопи

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия