Локомотив (София) и Царско село завършиха 0:0 на Националния стадион „Васил Левски“ в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора са във втората четворка на долната осмица и се борят за оцеляването си в елита, а сериозна крачка към това направиха "железничарите", които три кръга преди края имат 7 точки аванс пред Ботев (Враца), а "царете" все пак също запазват математически шансове за спасение.

Гостите започнаха силно и отправиха първия точен удар чрез Реди Каса, но вратарят Александър Любенов внимаваше и изби в корнер. Лека полека “железничари“ взеха инициативата и започнаха да създават опасности за вратата на Хаким Ндиае. В средата на първата част националът Мики Орачев центрира от пряк свободен удар. Георгиос Катсикас опита удар от въздуха, но прати топката високо над напречната греда.

В 34-тата минута Ндиае направи фантастично спасяване след центриране на Орачев и удар с глава на Димитър Митков засече с глава. Вратарят на гостите обаче демонстрира страхотен рефлекс и изби. В края на полувремето Пламен Крумов и Владимир Самарджиев си блъснаха лошо главите. Футболистът на Локо София беше изнесен на носила, докато Крумов остана на терена, но и двамата бяха заменени в началото на втората част.

След почивката домакините продължиха да натискат и в 54-ата минута Пламен Крачунов засече с глава центриране от корнер, но насочи топката право в ръцете на Ндиае. Малко след това гостите организираха бърза контраатака. Венцислав Христов беше изведен зад защитата на „червено-черните“, но ударът му в близкия ъгъл не беше точен.

Домакините продължиха да доминират, но нито те, нито гостите създаваха сериозно голови положения. Четвърт час преди изтичането на редовното време Крачунов получи нов шанс да стреля с глава, но за пореден път неточно. В последните секунди Кацикас пропиля възможност да донесе победата на "железничарите", след като вратарят Ндиае изби топката в краката му, но той я прати в аут.

След равенството Локомотив (София) остава втори във втората четворка на долната осмица с 30 точки и има 7 аванс пред Ботев (Враца). Царско село е на дъното с 20 точки.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЦАРСКО СЕЛО 0:0

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - Реди Каса от гостите отправи първия точен изстреля в двубоя, но Александър Любенов внимаваше и изби в корнер, справяйки се и при центрирането след това
25 - Кацикас шутира от движение над вратата на Хадим Ндиае
29 - Кацаров шутира покрай дясната греда на гостите
34 - Орачев центрира с външен фалц към Митков, който се опита да стреля с глава, но топката се отби в рамото му и все пак се стигна до корнер за домакините след спасяване на Любенов
43 - Пламен Крумов и Владимир Самарджиев си блъснаха лошо главите
45 - Край на първата част!
.....................................................
46 - Начало на второто полувреме
54 - Крачунов се извиси над всички, но изстрелът му попадна право в ръцете на вратаря Ндиае
57 - Венцислав Христов беше изведен зад защитата на „червено-черните“, но ударът му в близкия ъгъл не беше точен
63 -  Октавио проби отдясно и центрира към Митков. Централният нападател стреля с глава, но Мартин Кавдански блокира с тяло
68 - Айуб АБу и Реди Каса разиграха на двойно. Вторият овладя в наказателното поле, преодоля двама, за да си освободи пространство, но стреля в аут
75 - Крачунов получи нов шанс да стреля с глава, но за пореден път неточно
90+3 - Кацикас пропиля невероятна възможност да донесе победата на домакините, след като от близка дистанция не успя да отправи точен удар
90+3 - Край на мача! Локомотив (София) завърши 0:0 с Царско село и направи нова крачка към спасението

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 22. Владимир Семерджиев (46 89. Матеус Роча), 5. Георгиос Кацикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев – К, 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков, 93. Виржил Пинсон (88 10. Валентин Николов)
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 9. Илия Димитров, 89. Матеус Роча, 25. Фране Чиряк, 15. Лука Иванов, 19. Иван-Йоанис Атанатос
Треньор: Иван Колев

Царско село: 22. Хадим Ндиае, 3. Мартин Кавдански, 4. Валентино Пулиезе, 8. Айуб Абу, 10. Реди Каса (70 11. Андрей Йорданов), 15. Пиер Зебли, 19. Лукас Мартинс, 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев, 71. Пламен Крумов (46 16. Алесандро Копола), 91. Венцислав Христов
Резерви: 99. Иван Дерменджиев, 9. Юсуфа Яфа, 11. Андрей Йорданов, 14. Артур Крачун, 16. Алесандро Копола, 17. Давиде Масела, 20. Фелипе Ронкети
Треньор: Стефано Макопи

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Ивелин Занев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия