Лудогорец и "Левски" завършиха 0:0 в първата полуфинална среща от турнира за Купата на България и по този начин оставиха интригата за реванша в София. Кой ще стигне битката за трофея, ще стане ясно на 29 април, когато е реваншът на "Герена".

Победителят от сблъсъка между Лудогорец и "Левски" най-вероятно ще играе на финала с Черно море, който вчера разби с 5:1 Локомотив (Пловдив).

На мача в Разград тази вечер гол не падна, въпреки че не липсваха положения. По-чистите бяха пред вратата на "Левски", но с отличните си намеси, най-вече през първото полувреме, сръбският страж Боян Йоргачевич отчая шампионите.

Равенството е първо в историята на съперничеството между Лудогорец и "сините".

За домакинството на "Левски" наставникът на домакините Георги Дерменджиев беше принуден да прави промени заради отсъствието на наказания капитан Светослав Дяков и Козмин Моци, който е със спрени права. Мястото на Дяков в центъра на терена зае Христо Златински, румънецът бе заменен в защита от Александър Александров. Последният бе предпочетен от Дерменджиев пред Георги Терзиев, който остана на пейката. Другата промяна сред титулярите на Лудогорец в сравнение победата с 4:0 над ЦСКА бе включването на Браян Ангуло за сметка на Йордан Минев най-вляво на защитата. Стойчо Стоев пък заложи на същите единадесет, които стартираха при победата с 5:2 над Черно море преди пет дни. Атаката отново поведе Валери Домовчийски, който бе подпомаган от Либан Абди, Антонио Аниете и Божидар Краев. За грешник сред "сините" може да бъде считан Абди, който пропиля отличен шанс преди почивката.

Първото сериозно положение беше пред вратата на "Левски". В 15-ата минута Безяк беше изведен сам срещу Йоргачевич, стреля по земя, а стражът отклони с крак, след което топката срещна дясната греда и излезе в корнер. Само блестящата намеса на вратаря не позволи на домакините да поведат. В 20-ата пък и Марселиньо можеше да отбележи, а малко след това Аниете изведе Абди сам срещу Владо Стоянов, сомалиецът обаче се забави прекалено много и стражът на Лудогорец се намеси, опазвайки мрежата си суха.

В 31-ата минута Ешпиньо стреля от воле право в ръцете на Йоргачевич, а до почивката двамата вратари не бяха сериозно застрашени.

След почивката "сините" заиграха доста офанзивно, но избраниците на Дерменджиев не се възползваха от това и до края положенията пред вратата на гостите не бяха много. В 52-ата минута Йоргачевич отчая и Мисиджан с отличната си намеса, а в 72-ата удар на Марселиньо от границата на наказателното поле се отби в тялото на Аймен Белаид, след което топката прелетя на сантиметри покрай лявата греда на вратата на "Левски".

Двамата треньори накъсаха още повече играта с извършването на всичките си по три смени и логично срещата приключи 0:0. Стоев дори реши да вади Домовчийски и да пуска на терена Лукаш Гикиевич в 93-ата минута. В 5-минутното добавено време жълт картон получи и стражът на гостите Боян Йоргачевич, който реши да бави играта. Съдията Цветан Кръстев, който се справи с ръководенето на важния мач, показа цели 8 жълти картона на футболисти на "Левски", а от разградчани санкциониран беше само Ешпиньо.