Лудогорец успя да спечели с 2:1 домакинството си на Левски от 23-ия кръг в Еfbet Лига и да направи още една крачка към единадесетата поредна шампионска титла.

"Сините" на Станимир Стоилов измъчиха доста "орлите" със сърцатата си игра, като дори успяха да поведат в резултата, но класата на тима на Анте Шимунджа си каза думата. Билал Бари даде преднина на Левски в 20-ата минута, но след почивката шампионите стигнаха до успеха. Алекс Сантана изравни в 61-ата, а в 90-ата Пиерос Сотириу направи обрата пълен - 2:1.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

С победата Лудогорец влезе в историята, превръщайки се в първият отбор, който записва 7 поредни успеха над Левски в първенството. Станимир Стоилов пък продължава да е без победа срещу "орлите". Мъри седем пъти се е изправял срещу Лудогорец и е записал четири равенства и три загуби за първенство и едно поражение за Купата на България.

Припомняме, че двата отбора ще спорят и на полуфиналите за държавния трофей след месец.

С прибавените три точки Лудогорец събра 57 и вече води с 8 на преследвача ЦСКА. Левски остава на петото място с 33 точки.

Мачът стартира на високи обороти, като през цялото време "орлите" и "сините" предложиха на зрителите доста открита игра с много положения пред двете врати.

В седмата минута Илиян Стефанов беше близо до гол, засичайки центрираната от Патрик-Габриел Галчев топка, която Серджио Падт спаси. В 20-ата минута гостите поведоха. Защитникът Хосе Кордоба преодоля Спас Делев по лявото крило, центрира остро в наказателното поле на Лудогорец, където връхлитащият Билал Бари засече точно за 0:1. Нападателят на Левски беше изпуснат от Вердон в ситуацията и наказа Падт.

"Орлите" отговориха чрез Спас Делев в 26-ата минута, но ударът му премина над напречната греда. В 33-ата Пиерос Сотириу изрази претенции за дузпа - за фаул на Ван дер Каап. Съдията Георги Кабаков не отчете това като нарушение в наказателното поле на "сините". След това кипърският нападател влезе в словесен спор и със Сонко Сундберг, за което двамата получиха жълти картони.

Малко след началото на втората част Галчев центрира остро в наказателното поле на Лудогорец, изпуснатият от бранителите Илиян Стефанов протегна крак, опитвайки да засече във вратата, но без успех, а Падт улови топката.

В 54-ата минута Кирил Десподов стреля от фаул, Николай Михайлов не се намеси по най-добрия начин и изпусна топката, която излезе в корнер. Малко по-късно стражът на Левски показа, че е контузен и поиска смяна.

В 61-ата минута Лудогорец изравни. Спас Делев подаде към Жан Карничник, защитникът пусна пас по земя към Алекс Сантана, отбраната на Левски изпусна бразилеца, който се разписа с десния крак. Ники Михайлов не реагира в ситуацията, а малко след това отстъпи място на 17-годишния Пламен Андреев.

В 76-ата минута Галчев отново центрира отлично в наказателното поле на Лудогорец, Билал Бари засече с глава, но Серджио Падт успя да спаси. Последваха два пропуска на резервата Рик Джонатан, а в 90-ата "орлите" стигнаха до пълния обрат. Десподов центрира от корнер, Ноа Сонко Сундберг позволи топката да мине покрай него, а след това Хосе Кордоба изпусна Пиерос Сотириу, който наказа Пламен Андреев - 2:1.

Еfbet Лига - сезон 2021/2022
Купа на България - сезон 2021/2022

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 2:1
0:1 Билал Бари (20), 1:1 Алекс Сантана (61), 2:1 Пиерос Сотириу (90)

По-интересното по минути
1 - Начало на мача.
1  Първо сериозно положение пред една от двете врати. Спас Делев не беше удържан от Келиан ван дер Каап и стреля към долния ляв ъгъл на Михайлов, за късмет на "сините" топката прелетя покрай гредата в аут.
7  Шанс за Левски. Илиян Стефанов получи подаване в наказателното поле и отправи точен удар, който Серджио Падт спаси.
20  ГОЛ! Левски поведе с 1:0 с попадение на Билал Бари. Хосе Кордоба преодоля Спас Делев по лявото крило, центрира остро в наказателното поле на Лудогорец, където връхлитащият Бари засече с левия крак и прониза Серджио Падт.
26 - Делев получи подаване в наказателното поле на Левски, отправи удар през двама бранители на гостите, топката прелетя над напречната греда.
33   Домакините поискаха дузпа. Пиерос Сотириу имаше претенции, че Ван дер Каап е извършил нарушение срещу него, но Георги Кабаков не отчете това като фаул в наказателното поле на "сините". След това кипърският нападател влезе в словесен спор и със Сонко Сундберг, за което двамата получиха жълти картони. Вижте ситуацията!
40 - "Сините" сгрешиха с изнасянето на топката, Алекс Сантана отне и напредна, стреля силно, но в аут.
45+2 - Пропуск на Десподов.
45+4 - Край на първото полувреме.
-------------------
46  Треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа извършва две смени. Антон Недялков и Клод Конзалвеш влизат в игра, извадените са Икоко и Мануел Шоу.
46 - Начало на второто полувреме.
52  Патрик-Габриел Галчев центрира остро отляво, изпуснатият от бранителите в зелено Илиян Стефанов протегна крак, опитвайки да засече във вратата, но без успех, Падт улови топката.
60  Николай Михайлов показва, че се е контузил и иска смяна.
61  ГОЛ! Алекс Сантана изравни - 1:1. Спас Делев подаде към Карничник, защитникът пусна пас по земя към Сантана, отбраната на Левски изпусна бразилеца, който се разписа с десния крак.
66  17-годишният Пламен Андреев застава на вратата на Левски. Контузеният Ники Михайлов напуска терена.
70  Рик Джонатан влиза за домакините, Спас Делев излиза.
73  Алекс Сантана опита да вкара с плонж след центриране на Карничник, топката излезе в аут.
76  Галчев с ново отлично центриране, Бари засече топката с глава, Серджио Падт се намеси решително и спаси.
80  Станимир Стоилов извършва две смени. Илиян Стефанов и Георги Миланов излизат, в игра влизат юношата Асен Митков (17-годишен) и Димитър Костадинов.
89  Доминик Янков заменя Каули Оливейра
90  ГОЛ! Лудогорец осъществява пълен обрат и повежда с 2:1. Пиерос Сотириу се разписа. Десподов центрира от корнер, а през няколко бранители на "сините" кипърският нападател нанесе удар, който бе неспасяем за младия Пламен Андреев.
90 - Добавеното време е 7 минути.
90+7 - Край на мача. Лудогорец победи Левски с 2:1.

Лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Серджио Падт, 22.Жордан Икоко (46  3.Антон Недялков), 30.Игор Пластун, 24.Оливие Вердон, 21.Жан Карничник, 23. Мануел Шоу (46  8.Клод Конзалвеш), 7.Алекс Сантана  , 90.Спас Делев (70  73.Рик Джонатан ), 95.Каули Оливейра (89  64.Доминик Янков), 11.Кирил Десподов , 19.Пиерос Сотириу
Резерви: 12.Симон Слуга, 3.Антон Недялков, 4.Сисиньо, 8.Клод Гонзалвеш, 37.Бернард Текпетей, 64.Доминик Янков, 73.Рик Джонатан
Треньор: Анте Шимунджа

Левски София
ЛЕВСКИ: 13.Николай Михайлов (66  1.Пламен Андреев), 91.Драган Михайлович, 23.Сонко Сундберг , 33.Хосе Кордоба, 22.Патрик-Габриел Галчев (90+3   88.Марин Петков), 5.Келиан ван дер Каап , 30.Филип Кръстев, 7.Георги Миланов (80  27.Aсен Митков), 14.Илиян Стефанов  (80  20.Димитър Костадинов), 17.Уелтън, 19.Билал Бари
Резерви: 1.Пламен Андреев, 4.Иван Горанов, 20.Димитър Костадинов, 27.Асен Митков, 71.Антоан Стоянов, 88.Марин Петков
Треньор: Станимир Стоилов

Разград, стадион "Хювефарма Арена"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия