Шампионът Лудогорец размаза у дома ЦСКА с 5:0 в дербито от 28-ия кръг на efbet Лига. Разградчани вече си осигуриха шампионската титла и отвяха „армейците“ с попадения на Доминик Янков (15, 56), Матиас Тисера (30), Бърнард Текпетей (51) и Игор Тиаго (62), вкарал дебютен гол с екипа на "орлите" секунди след влизането си в игра.

Така разградчани, които си осигуриха 11-тата поредна титла на България в предишния кръг, постигнаха най-изразителната си победа срещу "червените" в историята.

Домакините контролираха събитията на терена през целия мач и буквално се забавляваха в половината на "червените", които допуснаха доста грешки в защита. Още в 9-ата минута Доминик Янков преодоля Росен Божинов и Брадли Мазику в наказателното поле на гостите и шутира, но вратарят Димитър Евтимов спаси.

В 15-ата минута Росен Божинов сбърка подаване, Спас Делев първи стигна до топката, но бе съборен от Мено Кох, а Матиас Тисера продължи атаката за Лудогорец и преодоля вратаря Евтимов, след което Доминик Янков вкара топката в опразнената врата.

Малко по-късно Мануел Шоу пусна отличен извеждащ пас към Матиас Тисера, който изскочи сам срещу Димитър Евтимов, но вратарят на ЦСКА успя да спаси удара на аржентинския нападател. След половин час игра Матиас Тисера се опита да стреля, но топката рикошира в крака на Томас Лам и се върна в аржентинския нападател, който я прокара между краката на Божинов и се разписа за 2:0.

Бърнард Текпетей отправи много опасен удар от фал в 34-ата минута, но встрани от десния стълб на вратата на Евтимов, а в 43-ата минута Жан Карничник центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Спас Делев бе оставен непокрит и стреля с глава, но не намери целта.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След почивката в разстояние на пет минути "орлите" вкараха нови два гола във вратата на Димитър Евтимов. В 51-ата минута Бърнард Текпетей се разписа с удар от дъгата пред наказателното поле, а пет минути по-късно Доминик Янков получи топката на границата на пеналта, финтира защитник и с мощен удар направи резултата 4:0.

Игор Тиаго направи своя дебют за първия състав на Лудогорец, влизайки в 62-ата минута на мястото на Матиас Тисера, а секунди по-късно и своя първи гол за разградчани с първото си докосване. Спас Делев центрира от корнер в наказателното поле на ЦСКА, след което Текпетей засече топката, насочвайки я към Игор Тиаго, който отблизо вкара за 5:0.

Пред Вилдсхут се откри добра възможност в наказателното поле на Лудогорец в 69-ата минута и той стреля, но ударът му бе отразен от Серджио Падт. До края на мача домакините пропуснаха още две изгодни възможности за гол, след като първи Димитър Евтимов отрази удар на Доминик Янков, а след това Спас Делев шутира отдалеч покрай вратата. Удар на Маурисио Гарсес от гостите в последната минута пък пък бе спасен от Серджио Падт на голлинията.

След убедителната победа Лудогорец има 70 точки на върха. ЦСКА остава на втора позиция с 53 точки и е на 4 пред Ботев (Пловдив).

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 5:0
1:0 Доминик Янков (15), 2:0 Матиас Тисера (30), 3:0 Бърнард Текпетей (51), 4:0 Доминик Янков (56), 5:0 Игор Тиаго (62)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Бърнард Текпетей шутира от далечна дистанция, но не намери целта
9 -  Доминик Янков пробив наказателното поле между трима бранители и отправи удар от малък ъгъл, но топката премина по намери целтакрай вратата на Димитър Евтимов
15 - ГОООЛ за Лудогорец! Росен Божинов сгреши подаване и Спас Делев засече топката, продължавайки към Тисера, а нападателят намери Доминик Янков, който се разписа на празна врата за 1:0
17 - Удар на Доминик Янков в наказателното поле бе блокиран от Мено Кох
20 - Йоан Баи проби по левия фланг, преодоля двама играчи на Лудогорец и подаде към Жуниор Нзила, който шутира неточно покрай вратата
23 - Шоу стреля, но ударът не намери очертанията на вратата
28 - Тисера получи подаване в дълбочина и стреля, но вратарят Евтимов отрази удара му
29 - Домакините поискаха дузпа след съприкосновение между Лам и Текпетей в наказателното поле, но съдията Гидженов подмина ситуацията
30 - ГОООЛ за Лудогорец! Матиас Тисера се опита да стреля, но топката рикошира в крака на Томас Лам и се върна в аржентинския нападате, който прокара топката между краката на Божинов и я прати за втори път във вратата на Димитър Евтимов за 2:0
34 - Бърнард Текпетей шутира опасно от пряк свободен удар в 34-ата минута, но встрани от десния стълб на вратата на гостите
43 - Жан Карничник центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Спас Делев бе оставен непокрит и стреля с глава, но не намери целта
45 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме
51 - ГОООЛ за Лудогорец! Бърнард Текпетей шутира от дъгата пред наказателното поле и вкара за 3:0
56 - ГОООЛ за Лудогорец! Доминик Янков получи топката на границата на наказателното поле, финтира зашитник, напредна и с мощен удар направи резултата 4:0
62 - ГОООЛ за Лудогорец! След центриране от корнер Бърнард Текпетей опита нещо средно между удар и пас, а влезлият като резерва секунди по-рано Игор Тиаго вкара дебютния си гол с екипа на "орлите" за 5:0
68 - Яник Вилдсхут отправи силен изстрел, но Серджио Пат се намеси и спаси
80 - Димитър Евтимов отрази опасен удар на Доминик Янков
82 - Спас Делев шутира от далечна дистанция и топката профуча на сантиметри покрай вратата
85 - Вилдсхут центрира в наказателното поле на Лудогорец, топката стигна до Маурисио Гарсес, който стреля, но ударът му в последния момент бе блокиран от Дени Групер
90 - Серджио Падт спаси и изби от голлинията удар на Маурисио Гарсес
90+3 - Край на мача! Лудогорец разби ЦСКА с 5:0

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков (70 14. Дени Групер), 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера (62 9. Игор Тиаго ), 21. Жан Карничник (78 4. Сисиньо), 23. Мануел Шоу (78 95. Каули Оливейра), 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей (69 73. Рик Джонатан), 64. Доминик Янков , 90. Спас Делев
Резерви: 12. Симеон Слуга, 4. Сисиньо, 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов, 14. Дени Групер, 73. Рик Джонатан, 95. Каули Оливейра
Треньор: Анте Шимунджа

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 29. Томас Лам, 4. Мено Кох, 26. Росен Божинов (46 30. Яник Вилдсхут), 18. Брадли Мазику, 20. Жуниор Нзила (46 16. Асен Дончев), 27. Маурисио Гарсес, 24. Карло Мухар, 10. Георги Йомов, 7. Йоан Баи, 9. Жорди Кайседо (74 14. Калоян Кръстев)
Резерви: 1. Густаво Бусато, 16. Асен Дончев, 30. Яник-Сони Вилдсхут, 14. Калоян Кръстев, 6. Християн Петров, 11. Росен Маринов, 28. Браян Морено
Треньор: Алън Пардю

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия