Ботев (Пловдив) спечели по драматичен начин домакинството си на ЦСКА - 2:1. Заключителните минути на мача от 32-ия кръг бяха инфарктни, след като се стигна до дузпа за "армейците", която Даниел Кайзер спаси и така "канарчетата" стигнаха до успеха.

След този резултат вече е окончателно ясно, че Лудогорец е шампион за седми пореден сезон! Четири кръга преди края "орлите" са недостижими на върха. Лудогорец има 84 точки, а вторият ЦСКА остава със 71, след като днес си тръгна с празни ръце от Коматево.

Точни за сладката победа на тима на Николай Киров бяха Жоао Пауло в 31-ата минута и Стивън Петков в 55-ата. Както е известно, бразилският нападател играе за Ботев под наем именно от Лудогорец. Жоао Пауло днес направи добър подарък на клуба, който държи правата му, като дори можеше да вкара още няколко попадения на "червените". В 31-ата минута бързоногият стрелец се възползва от фрапантна грешка на Николай Бодуров и наказа Витаутас Черниаускас за 1:0. След това Жоао Пауло направи няколко пропуска, като в 77-ата бе най-фрапантният от тях, след като не успя да вкара, озовал се сам срещу стража на ЦСКА.

В началото на втората част пък Хеан Бланко върна надеждите на столичани с изравнително попадение след центриране на Тиаго Родригес - 1:1. Радостта на "червените" обаче не трая дълго. В 55-ата минута жокерът на Ботев Стивън Петков, който днес беше титуляр, се разписа след подаване на Йордан Минев и отново хвърли в екстаз феновете на "жълто-черните" - 2:1.

Драмата настъпи в добавеното време, когато съдията Драгомир Драганов отсъди дузпа за ЦСКА за игра с ръка на Минев на голлинията. Пазилият на висота Даниел Кайзер спаси удара на Бланко от бялата точка и донесе победата на Ботев.

Загубата е трета за ЦСКА в първенството. С успеха "канарчетата" събраха 49 точки и се доближиха на 6 зад четвъртия Берое.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТВ ПРОГРАМА

БОТЕВ - ЦСКА 2:1
1:0 Жоао Пауло (31), 1:1 Хеан Бланко (48), 2:1 Стивън Петков (55)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
4 - Жоао Паоло получи подаване от Серкан Юсеин, измъкна се от опеката на Чорбаджийски и отправи удар в аут.
8 - Тодор Неделев пробва да реализира от дистанция, силният му удар попадна право в ръцете на Витаутас Черниаускас.
27  Бодуров засече центриране от корнер и стреля с глава, Йордан Минев изчисти от голлинията.
31  ГОООЛ! Жоао Пауло открива резултата - 1:0 за Ботев! Бодуров сгреши фатално при изнасянето на топката, подарявайки я на бразилеца, който се озова очи в очи със стража на ЦСКА Витаутас Черниаускас и го преодоля с точен удар.
39 - Джеси центрира по земя отляво, пред голлинията Хеан Бланко не успя да засече топката в опразнената врата на Ботев.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
48  ГОООЛ! Хеан Бланко изравнява - 1:1! Нападателят на ЦСКА засече центриране на Тиаго Родригес от фаул и с глава прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Даниел Кайзер.
51  Бодуров засече с глава центриране на Десподов от фаул, Кайзер успя да избие в корнер.
55  ГОООЛ! Ботев отново повежда - 2:1! Стивън Петков се разписа след центриране отляво на Йордан Минев.
66  Сблъсък между Стойчо Атанасов и Йордан Минев край тъчлинията. Съдията Драгомир Драганов санкционира защитника на ЦСКА с жълт картон.
77  Жоао Пауло пропуска отлична възможност. Бразилецът се измъкна от отбраната на ЦСКА и остана сам срещу Черниаускас, стреляйки на сантиметри покрай дясната греда.
84 - Кайзер спаси удар на Александър Георгиев.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3  ДУЗПА за ЦСКА! Йордан Минев получи директен червен за игра с ръка на голлинията.
90+4  НЯМА ГОЛ! Кайзер спаси изстрела на Бланко от бялата точка.
90+4 - Край на мача. Ботев победи ЦСКА с 2:1.

БОТЕВ: 22.Даниел Кайзер, 28.Филип Филипов, 18.Радослав Терзиев, 3.Димитър Пиргов, 23.Йордан Минев , 10.Серкан Юсеин (75  26.Милко Георгиев), 7.Фелипе Бризола, 8.Тодор Неделев, 9.Диого Кампос (64  17.Лъчезар Балтанов), 37.Жоао Пауло , 20.Стивън Петков  (70  29.Дуде Ндонгала)
Резерви: 99.Иван Чворович, 6.Юлиано Алваро, 11.Кристиан Добрев, 17.Лъчезар Балтанов, 24.Лазар Марин, 26.Mилко Георгиев, 29.Дуде Ндонгала
Треньор: Николай Киров

ЦСКА30.Витаутас Черниаускас, 2.Стойчо Атанасов , 4.Божидар Чорбаджийски (к), 5.Николай Бодуров, 3.Жеферсон, 15.Кристиян Малинов (60  16.Раул Лое), 6.Рубен Пинто, 20.Тиаго Родригес (79  10.Роланд Алберг ), 8.Едвин Джеси, 19.Кирил Десподов (60  18.Александър Георгиев), 7.Хеан Бланко
Резерви: 1.Слави Петров, 26.Валентин Антов, 29.Емануил Личев, 16.Раул Лое, 10.Роланд Алберг, 18.Александър Георгиев
Треньор: Стамен Белчев

Коматево, Футболен комплекс "Ботев 1912"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация