Лудогорец разби у дома Славия с 4:1 в мач от 27-ия кръг на efbet Лига и още след първата си среща в плейофите спечели предсрочно 11-та поредна шампионска титла. Десподов и Недялков пропуснаха срещата заради наказания, а "орлите" изковаха убедителния успех след автогол на Гьоко Зайков в 14-ата минута и попадения на Бърнард Текпетей (16, 54) и Матиас Тисера (23). Влезлият като резерва Йон Бакеро (78) вкара почетен гол за "белите".

Срещата започна в спокойно темпо без сериозни опасности, а в 14-ата минута поведе след центриране на Доминик Янков от корнер и автогол на Гьоко Зайков. Само преди няколко дни северномакедонецът стори това и срещу ЦСКА в полуфинал от турнира за Купата на България.

Две минути по-късно "орлите" удвоиха аванса си. Жан Карничник даде чудесен пас отляво в наказателното поле за Бърнард Текпетей, който овладя добре и със силен изстрел в близкия ъгъл вкара за 2:0.

Домакините продължиха да доминират и в 23-ата минута преднината им стана класическа. Вуцов изрита топката в краката на Текпетей, който напредна по десния фланг и центрира по тревата в наказателното поле, където Матиас Тисера с удар от 7-8 метра реализира за 3:0. До края на полувремето шампионите намалиха темпото, а пропуски направиха Рик Джонатан и Бърнард Текпетей.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След почивката Лудогорец продължи да се забавлява и в 54-ата минута стигна до четвърти гол. Рик Джонтан тръгна от собствената си половина и Текпетей, който влезе в наказателното поле отдясно и от малък ъгъл вкара втория си гол в мача за 4:0.

Играчите на Анте Шимунджа намалиха оборотите и "белите" стигнаха до попадение в 78-ата минута, когато при контраатака влезлият като резерва Йон Бакеро бе изведен от Мартин Петков и преодоля Серджио Падт за 4:1. До края срещата се доиграваше и нямаше сериозни положения пред двете врати, а в последните секунди Йон Бакеро опита задна ножица и прати топката далеч от вратата.

С тази победа Лудогорец събра 67 точки и е недостижим на върха, имайки аванс от 14 пред ЦСКА при четири оставаши кръга. Славия е твърдо на шестата позиция с 36 точки и на 7 зад петия Левски.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 4:1
1:0 Гьоко Зайков (14-автогол), 2:0 Бърнард Текпетей (16), 3:0 Матиас Тисера (23), 4:0 Бърнард Текпетей (54), 4:1 Йон Бакеро (78)

По-важното от дербито по минути:
1 - Начало на срещата.
14 - АВТОГОЛ на Славия! Доминик Янков центрира от корнер и Гьоко Зайков насочи топката във вратата на Светослав Вуцов за 1:0. Това е втори автогол на северномакедонския бранител в полследните два мача на „белите“, след като той си вкара автогол и срещу ЦСКА в първия полуфинал за Купата на България.
16 - ГОООЛ за Лудогорец! Бърнард Текпетей бе изведен от Жан Карничник в наказателното поле и с премерен удар се разписа за 2:0
23 - ГОООЛ за Лудогорец! Светослав Вуцов сгреши при изнасянето на топката и домакините организираха контраатака, Бърнард Текпетей напредна по дясното крило и подаде по земя към Матиас Тисера, който вкара за 3:0
34 - Емил Виячки блокира удар на Рик Джонатан
42 - Бернард Текпетей напренда отляво и опита късмета си с удар по диагонала, но не намери целта
44 - Текпетей изведе Рик Джонатан сам срещу вратаря, но Вуцов направи страхотно спасяване.
45 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме
54 - ГОООЛ за Лудогорец! Домакините организираха страхотна атака и Бърнард Текпетей отново бе изведен чудесно в наказателното поле, след което преодоля Светослав Вуцов и се разписа за 4:0
57 - Рик Джонатан шутира към вратата на гостите, но неточно
68 - Ерол Дост стреля силно и от дъгата на наказателното поле, но Серджио Падт хвана топката
78 - ГОООЛ за Славия! Гостите организираха контраатака и Мартин Петков изведе влезлия като резерва Йон Бакеро, който сам срещу Серджио Падт не сгреши и намали на 4:1
89 - Удар на Каули Оливейра не намери целта и след рикошет топката излезе в корнер
90+3 - Йон Бакеро опита акробатичен удар, но прати топката над вратата
90+3 - Край на мача! Лудогорец размаза Славия с 4:1 и грабна 11-та поредна шампионска титла

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев (к) , 7. Алекс Сантана (55 95. Каули Оливейра), 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера , 14. Дени Групер, 21. Жан Карничник, 24. Оливие Вердон (70 79. Тихомир Димитров), 37. Бърнард Текпетей , 64. Доминик Янков (82 90. Спас Делев), 73. Рик Джонатан (71 19. Пиерос Сотириу)
Резерви: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо, 19. Пиерос Сотириу, 23. Мануел Шоу, 79. Тихомир Димитров, 90. Спас Делев, 95. Каули Оливейра
Треньор: Анте Шимунджа

Славия: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 23. Емил  Виячки, 29. Гьоко Зайков , 4. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост, 5. Мартин Атанасов (47 7. Йон Бакеро ), 22. Дарко Тасевски (47 16. Кемело Нгуена), 19. Мартин Сораков (47 11. Кристиан Добрев), 9. Мартин Петков, 10. Радослав Кирилов (к) (69 14. Никита Николаевич)
Резерви: 1. Георги Петков, 7. Йон Бакеро, 16. Кемело Нгуена, 11. Кристиан Добрев, 14. Никита Николаевич, 15. Мартин Георгиев, 18. Димитър Стоянов
Треньор: Златомир Загорчич

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Владимир Вълков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия