Шампионът Лудогорец срази Берое с 2:0 в мач от 13-ия кръг и увеличи аванса си на върха в efbet Лига. Мавис Чибота (33) и резервата Бърнард Текпетей (90+3) реализираха головете за успеха на "орлите". Гостите бяха без голмайстора си Мартин Камбуров, който не бе в групата за срещата.

Гостите започнаха по-активно и в началото опитаха да притиснат "орлите", но не създадоха опасност пред Кахлина, който в десетата минута получи медицинска помощ заради болка в глезена. Лека полека домакините взеха инициативата, но не застрашаваха сериозно вратата на Генадий Ганев. В 22-ата минута Станислав Генчев трябваше да направи принудителна смяна, след като Жосуе Са се контузи, а на негово място в игра се появи Георги Терзиев.

Натискът на шампионите даде резултат и в 33-ата минута те поведоха в резултат с гол на Мавис Чибота след грешка на вратаря Генадий Ганев при изнасянето на топката. До края на полувремето "орлите" доминираха и малко преди почивката Сисиньо пропусна да удвои аванса им.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

И през втората част Лудогорец доминираше, но Кирил Десподов и Доминик Янков нямаха късмет да преодолеят Генадий Ганев от изгодни позиции. Претенции на Берое за дузпа в 71-ата минута заради игра с ръка не бяха уважени след преглеждане на ситуацията с ВАР, а голям шанс за изравняване гостите пропиляха в 83-ата минута, когато Кахлина атрактивно спаси удар на Кукула с глава. В добавеното време резервата Бърнард Текпетей бе изведен от Пиерос Сотириу в наказателното поле и оформи крайното 2:0.

След успеха си шампионите събраха 30 точки от 11 мача и дръпнаха със 7 пункта пред Славия и ЦСКА. "Белите" обаче са изиграли 13 срещи, а "армейците" са с 10 двубоя в шампионата. Берое е на седма позиция със 17 точки.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 2:0
1:0 Мавис Чибота (33), 2:0 Бърнард Текпетей (90+3)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
7 - Игор Пластун стъпи накриво получaва медицинска помощ
10 - Кристиан Кахлина също се превива на терена и получи помощ от лекарите
17 - Десподов получи от Икоко и отправи неточен диагонален удар по посока вратата на гостите
22 - Станислав Генчев трябваше да направи принудителна смяна, след като Жосуе Са се контузи, а на негово място в игра се появи Георги Терзиев.
25 - Икоко получи от Янков в наказателното поле, но бе бързо затворен от защитниците на Берое, а играта бе спряна за малко, тъй като Станислав Тодоров получи информация от ВАР за преглеждане на ситуацията за евентуална дузпа, каквато не бе отсъдена
31 - Кукула влиза на мястото на Камара, принудителна смяна и при гостите
33 - ГОООЛ за Лудогорец! Генадий Ганев направи ужасяваща грешка, давайки топката на играч на разградчани, а след това тя стигна до Мавис Чибота, който я прати в мрежата му за 1:0
43 - Даниел Генов опита изстрел от дистанция, който бе изключително неточен
44 - Сисиньо шутира от границата на наказателното поле, но Ганев отрази удара
45+4 - Край на първата част
......................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - Генадий Ганев отрази удар на Кирил Десподов
51 - Кийлън Лебон стреля от малък ъгъл, а Кахлина успя да избие топката
64 - Доминик Янков шутира и топката премина на сантиметри над вратата
71 - Станислав Тодоров изчака ВАР заради претенции на Берое за дузпа заради игра с ръка, но не посочи бялата точка
83 - Симеон Мечев центрира добре от корнер, а Кукула отправи хубав удар и последва атрактивно спасяване на Кахлина
90+3 - ГОООЛ за Лудогорец! След грешка при изнасянето на топката Бърнард Текпетей бе изведен чудесно в наказателното поле от Пиерос Сотириу и преодоля Ганев за 2:0
90+4 - Край на мача! Лудогорец срази Берое с 2:0 и увеличи аванса си на върха

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана (6425. Стефан Баджи), 8. Клод Гонсалвеш (6423. Шоу), 11. Кирил Десподов, 13. Мавис Чибота  (7937. Бърнард Текпетей ), 19. Пиерос Сотириу, 22. Джордан Икоко, 30. Игор Пластун, 32. Жосуе Са (22 5. Георги Терзиев ), 64. Доминик Янков (7910. Елвис Ману)
Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас, 10. Елвис Ману, 23. Шоу, 25. Стефан Баджи, 37. Бърнард Текпетей
Треньор: Станислав Генчев

Берое: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 5. Омар Сако, 10. Даниел Генов, 15. Георги Динков, 17. Реян Даскалов , 19. Александър Василев , 21. Кийлън Лебон, 26. Камен Хаджиев , 27. Абубакар Тунгара, 99. Омар Камара (31 7. Кукула)
Резерви: 1. Нордин Бакер, 4. Христо Митев, 7. Кукула, 8. Илиян Стефанов, 16. Симеон Мечев, 20. Стив Фуртадо, 77. Божидар Пенчев
Треньор: Петър Колев

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия