Славия успя да победи с 2:1 гостуващия Ботев (Враца) в мач от седмия кръг на Еfbet Лига. Успехът на "белите" дойде след обрат и ги изкачи на петото място с 12 точки (от 5 изиграни срещи).

Защитникът Меси Биатумусока даде преднина на Ботев (Враца) в 26-ата минута на мача на стадион "Александър Шаламанов". За 24-годишния французин с конгоански корени, който врачани привлякоха преди началото на сезона, това беше дебютен гол в българския футболен елит.

Домакините стигнаха до успеха след красиво попадение на Кемело Нгуена в добавеното време на първата част и попадение на Тони Тасев в 48-ата минута. Опитният халф на Славия Галин Иванов също можеше да отбележи, но удари греда.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Началото на мача беше по-силно за гостите, като те стигнаха и до попадение на Мартин Атанасов с глава, което обаче бе отменено заради засада. В 18-ата минута Тони Тасев центрира, а Галин Иванов насочи топката с глава, но тя се отби в напречната греда.

Гостите от Враца успяха да поведат в 26-ата минута, когато Даниел Генов изпълни корнер, а Меси Биатумусока се извиси над всички, като бе изпуснат от Кемено Нгуена, и с глава мощно прати топката в левия ъгъл на Светослав Вуцов - 0:1.

В добавеното време на първата част Славия изравни. Капитанът Радослав Кирилов центрира, а Кемело Нгуена с акробатичен удар с гръб към вратата изненада Красимир Костов и вкара топката в левия му ъгъл за 1:1.

"Белите" започнаха отлично втората част и в 48-ата минута вече водеха с 2:1. Радослав Кирилов тръгна сам от центъра, изляга от противник, ударът му бе блокиран от Костов, но Тони Тасев успя да направи точна добавка и да се разпише с глава. До края на двубоя липсваха чисти голови ситуации и срещата приключи 2:1.

След загубата Ботев (Враца) остава със 7 точки в актива си и заема десетото място.

В следващия кръг Славия гостува на Арда в Кърджали, а Ботев ще приеме Левски във Враца.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (Враца) 2:1
0:1 Меси Биатумусока (26), 1:1 Кемело Нгуена (45+1), 2:1 Тони Тасев (48)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
3  Даниел Генов центрира отляво на наказателното поле към далечната греда, Мирослав Маринов отигра с глава, а във вратарското поле Мартин Атанасов, също с глава, вкара топката във вратата на Светослав Вуцов. Попадението обаче беше отменено заради засада на Маринов. След известно забавяне за проверка на ситуацията с ВАР играта беше подновена, а засадата потвърдена.
18  ГРЕДА! Тони Тасев центрира, Галин Иванов беше изпуснат от Меси Биатумусока и Мартин Атанасов, засече с глава, но топката се отби в напречната греда.
26  ГОЛ! Ботев (Враца) поведе с попадение на Меси Биатумусока. Даниел Генов центрира от ъглов удар, Меси беше изпуснат от Камело Нгуена и с глава изпрати топката в левия ъгъл на Вуцов.
29 - Tони Тасев засече с глава, Костов спаси.
35  Кемело Нгуена сгреши с изнасянето на топката, Сантяго Монтоя му я отне, преодоля Емил Виячки, след което направи индивидуален рейд отляво, влезе в наказателното поле и шутира, Вуцов спаси.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+1  ГОЛ! Славия изравни след страхотен гол на Кемело Нгуена - 1:1! Капитанът Радослав Кирилов центрира отляво, а в наказателното поле оставеният непокрит и с гръб към вратата Нгуена засече с акробатично изпълнение с десния крак и падайки на земята, изпращайки топката в долния ляв ъгъл на Красимир Костов.
45+3 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
48  ГОЛ! Пълен обрат за Славия - 2:1! Радослав Кирилов напредна към вратата на гостите, преодоля съперник и нахлу вляво в наказателното поле, шутира, Костов изби, а Тони Тасев довкара с глава.
71 - Резервата Кристиан Добрев отправи удар, но встрани от вратата на Ботев (Враца)/
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+1 - Вуцов улови топката след далечен удар на Валбуена.
90+4 - Край на мача. Славия победи Ботев (Враца) с 2:1.

СЛАВИЯ:  21.Светослав Вуцов, 3.Ертан Томбак, 23.Емил Виячки, 37.Венцислав Керчев, 4.Людовик Соарес, 93.Кемело Нгуена , 71.Кристиян Стоянов (65  77.Георги Вълчев), 33.Галин Иванов (90+3  55.Константин Чешмеджиев), 10.Радослав Кирилов (к) (90+4  17.Ерол Дост), 88.Тони Тасев  (64  11.Кристиан Добрев ), 7.Йон Бакеро (88  9.Ахмед Ахмедов)
Резерви: 1.Георги Петков, 55.Константин Чешмеджиев, 83.Христо Попадийн, 11.Кристиан Добрев, 77.Георги Вълчев, 17.Ерол Дост, 9.Ахмед Ахмедов
Треньор: Златомир Загорчич

БОТЕВ (Враца): 76.Красимир Костов, 8.Диего Фераресо, 10.Сантиаго Монтоя (90+1  7.Митко Панов), 11.Виктор Василев (55  28.Радослав Захариев ), 14.Мартин Атанасов , 15.Мирослав Маринов (46  6.Антонио Георгиев), 17.Чавдар Ивайлов  (46  88.Йохан Валбуена), 20.Меси Биатумусока , 23.Браян Мендоса (73  22.Петър Кепов), 24.Стефан Гаврилов, 9.Даниел Генов
Резерви: 34.Федерико Бариос, 6.Антонио Георгиев, 7.Митко Панов, 22.Петър Кепов, 28.Радослав Захариев, 88.Йохан Валбуена
Tреньор: Росен Кирилов

София, стадион "Александър Шаламанов"
Съдия: Ивелин Занев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия