ЦСКА и Ботев (Пловдив) завършиха 0:0 в мач от предпоследния 30-и кръг на Еfbet Лига. Равенството гарантира на "канарчетата" участие в баража за Лигата на конференциитe срещу седмия в крайното класиране. Ботев събра 50 точки и няма как да бъде догонен от Черно море, който е с 46 преди последния си двубой - домакинството на ЦСКА в неделя.

Преди мача между "червените" и Ботев се стигна до грозни сцени в Борисовата градина. Футболистите на "армейците" бяха обиждани от група недоволни фенове и обстрелвани с банани и бутилки минерална вода при пристигането им за срещата, което наложи намесата на полиция и вкарването на играчите в съблекалнята през входа откъм сектор "Б", а не през централния.

Maчът на живо изгледаха много малко привърженици на ЦСКА, докато "жълто-черните" се радваха на мощна подкрепа от феновете си.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Някои от чуждестранните футболисти на "армейците" пък отказаха да играят срещу Ботев заради ексцесиите и расистките обиди. Става въпрос за Брадли Мазику, Йоан Баи и Маурисио Гарсес. Първите трима останаха извън групата. Гарсес пък трябваше да започне титуляр, но в последния момент беше заменен от Яник Вилдсхут. През втората част той все пак влезе в игра, като дори удари греда.

Избраниците на Алън Пардю започнаха изключително активно и още в третата минута пропуснаха златен шанс да поведат в резултата. Георги Йомов остана непокрит в наказателното поле и стреля, но топката разтресе напречната греда. До почивката няколко пропуска направи Жорди Кайседо, като в една от ситуациите стражът на гостите Хидайет Ханкич се намеси решително и спаси.

В началото на второто полувреме Пардю смени Яник Вилдсхут и Георги Йомов, а в игра се появиха Маурисио Гарсес и Греъм Кери. В 53-ата минута Кайседо напредна отляво и вместо да потърси свободен съотборник, реши да стреля, но играч на Ботев блокира. Седем минути по-късно отново гредата спря ЦСКА. След центриране от ъглов удар Гарсес засече с глава, но топката удари напречната греда и тупна пред голлинията, след което бе избита.

В 65-ата пропуск направи и Варела, а минута по-късно Иван Турицов пусна отличен извеждащ пас към Гарсес, но точно преди бразилеца да стреля, вратарят Ханкич излезе и изби.

До края в игра за ЦСКА се появиха още Браян Морено и Калоян Кръстев, а в добавеното време и Асен Дончев, но резултатът не се промени. Ботев дори можеше да стигне до успеха. В 87-ата минута обаче Емануел Току удари греда. Минути по-рано пък Иван Турицов стреля силно от границата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда.

За "армейците" това беше четвърти от последните 5 мача във всички турнири, в който не успяват да отбележат гол.

ЦСКА - БОТЕВ (Пд) 0:0

Maчът по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на срещата.
2  Йомов стреля, топката прелетя над напречната греда.
3  ГРЕДА! Йомов с нов удар, този път топката се отби в напречната греда на вратата на Ботев, пазена от Хидайет Ханкич.
22  Силен удар на Жорди Кайседо от дистанция, топката прелетя встрани от вратата на гостите.
15 - Димитър Евтимов спаси удар на Реда Рабей.
22 - Федерико Варела комбинира с Йомов, който овладя, но бе затворен от Ето'о, топката се озова в Кайседо, но той шутира в аут.
29 - Евтимов отрази изстрел на Неделев.
45  Нов шанс за домакините. Карло Мухар отне топката в средата на терена и подаде напред към Кайседо. Еквадорецът отправи силен удар с десния крак, Ханкич с една ръка изби в ъглов удар.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
60  ГРЕДА! Появилият се като резерва Гарсес се извиси в наказателното поле на Ботев при центриране от корнер, засече топката с глава, но в напречната греда.
66  Иван Турицов изведе отлично Маурисио Гарсес сам срещу Ханкич, но резервата на ЦСКА се забави и вратарят на Ботев стигна до топката и я изрита силно напред.
81  Иван Турицов отправи силен изстрел пред дъгата на наказателното поле, топката профуча над напречната греда.
84 Жълт картон за треньора на Ботев Азрудин Валентич заради бурни реакции край скамейката.
85 Съдията Станимир Тренчев санкционира и Алън Пардю.
87  ГРЕДА! Емануел Току от Ботев отправи удар, топката се отби в дясната греда на вратата на Димитър Евтимов.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. ЦСКА и Ботев (Пловдив) завършиха 0:0.

ЦСКА: 25.Димитър Евтимов, 19.Иван Турицов, 4.Мено Кох (к), 6.Християн Петров (90+2  16.Асен Дончев), 3.Жеферсон , 24.Карло Мухар , 5.Федерико Варела (72  28.Браян Морено), 15.Тибо Вион, 10.Георги Йомов (46  8.Греъм Кери), 30.Яник Вилдсхут (46  27.Маурисио Гарсес), 9.Жорди Кайседо (78  14.Калоян Кръстев)
Резерви: 1.Густаво Бусато, 16.Асен Дончев, 8.Греъм Кери, 27.Маурисио Гарсес, 28.Браян Морено, 14.Калоян Кръстев
Tреньор: Алън Пардю

БОТЕВ (Пд): 13.Хидайет Ханкич, 3.Па Кoнате, 4. Виктор Генев, 6.Дилан Мертенс ,  15.Джеймс Ето`о , 22.Реда Рабей (67  21.Точукву Нади), 24.Роберто Пунчец, 8.Тодор Неделев (к), 26. Джак Лейн (46  17.Николай Минков), 10.Емануел Току , 11.Антоан Бароан (46  9.Мохамед Брахими)
Резерви: 84.Християн Славков, 17.Николай Минков, 18.Самуел Супрайен, 20.Лъчезар Балтанов, 21.Точукву Нади, 27.Атанас Чернев,. 9.Мохамед Брахими
Треньор: Азрудин Валентич

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Станимир Тренчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия