Медиите на Острова засипват с подигравки играта на националния ни тим след загубата от Англия с 0:3. Те обръщат повече внимание на своя отбор, но в индивидуалните оценки за всеки играч има любопитни коментари.

“Скай Спортс” определя Благой Георгиев като най-добре представилия се българин и му пише шестица. С най-ниска оценка – 3 е резервата Георги Сърмов.

Футболният сайт goal.com смята, че Живко Миланов е издънката на мача. Най-силно в двубоя според редакторите се е представил авторът на две от попаденията Уейн Рууни.

Ето и коментарите за играчите на България:
Николай Михайлов – 5.5
Слабо представяне за вратаря на Твенте. Той не може да бъде винен за головете, но по никакъв начин не комуникираше със защитата пред себе си, за да направи живота на Рууни и компания по-труден
Петър Занев – 5
Много лош мач за 25-годишния играч, в защита българите си пречеха на терена и позволиха на Англия да открие рано резултата
Николай Бодуров – 4
Той така не успя да се нагоди към движението на Рууни и бе много статичен в целия мач
Иван Бандаловски – 4
Също много слабо представяне от играча на ЦСКА. И той не знаеше какво да прави в защита и се пречкаше на съотборниците си
Иван Иванов – 3.5
Разочароващо представяне за защитника на Партизан. Казаното за Занев и Бандаловски важи и за него
Живко Миланов – 3.5
Той трябваше да следва Уейн Рууни, но почти му изработи двата гола
Благой Георгиев – 5.5
В играта на 29-годишния халф се виждаше живец на моменти. През първото полувреме той надигра Смолинг, но завършващият му пас бе лош
Ивелин Попов – 6
Нападателят се движеше добре и се представи на ниво в сравнение със съотборниците си, опитваше да създава положения
Мартин Петров – 5.5
Единственото по-сериозно положение за българите бе дело на крилото на Болтън. Той опита да порази Харт от далечна дистанция, но не го застраши сериозно
Стилиян Петров – 5
Капитанът на България не успя сам да се справи с Уолкът, Йънг и Даунинг. Опита няколко далечни удара, но рядко се включваше в атаките
Цветан Геков – 4
Как може нападател със 17 последователни мача без гол да е титуляр? С представянето си той показа, че тази статистика ще се увеличава, ако изобщо някога треньорът му гласува доверие отново
Резервите
Маркиньос
Замени Попов 10 минути преди края и нямаше какво да направи
Георги Сърмов – 5
Замени Бандаловски на почивката и поне отборът не допусна гол докато бе на терена