Евроучастниците Черно море и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 след здрава битка на стадион "Тича" във Варна на старта на новия сезон efbet Лига. "Моряците" натискаха повече в търсене на победния гол и пропуснаха няколко изгодни положения да стигнат до него, а в крайна сметка се задоволиха само с точка, продължавайки невероятната си серия на 19 домакинства без загуба в елита - само 2 равенства в тях. Гостите имаха сериозни претенции за дузпа през втората част след падане на Карагерен в пеналта, а накрая завършиха мача в намален състав, след като в добавеното време Райън Бидунга бе изгонен с втори жълт и червен картон.

Сребърните медалисти от миналия сезон започнаха с две нови попълнения - бившия национален страж на България Пламен Илиев и бразилеца Дуду, а гостите разчитаха на доста млади футболисти, сред които Теодор Иванов, Симеон Василев и 16-годишният халф Марто Бойчев. Единственото ново попълнение сред 11-те на "червените" бе северномакедонският таран Марио Илиевски.

Преди началото на срещата двата отбора и феновете чуха химна на България, а след това последва и минута мълчание в памет на легендарния вратар на Ботев (Враца) и ЦСКА Илия Вълов, който почина преди 6 дни.

В първата част двата тима направиха няколко пропуска и така и не успяха да се разпиша. Още в третата минута Кирилов се отскубна от домакинската отбрана и отправи силен шут по диагонал, а Илиев изби, но бе отсъдена и засада. Десетина минути по-късно Панайотов притисна Талис, отне му топката и излезе очи в очи срещу Маринов, но шутира покрай вратата, а реферът отсъди и нарушение в атака. Едва след половин час игра Дуду отправи първия точен удра и Маринов улови топка. В 41-ата минута Дуду осъществи 50-метров дрибъл и подаде за Сула, който путира мощно и Маринов изби в корнер. След неговото изпълнение последва разбъркване, но в крайна сметка Фуртадо изчисти, а секунди по-късно Маринов спаси още един изстрел от дистанция на Сула.

След почивката в 57-ата минута Карагарен преодоля трима футболисти на Черно море и падна в наказателното поле след съприкосновение с Дробаров, но Гинчев отказа да отсъди дузпа, каквито бяха претенциите на гостите. ВАР арбитърът Валентин Железов също не реагира.

Домакините натискаха в търсене на гола и в 69-ата минута пропуснаха златна възможност да поведат. Панайотов се откъсна отдясно и центрира успоредно по земя. Теодор Иванов се размина с топката, която попадна в краката на Златев, но младокът шутира от близка дистанция в тялото на излезлия да скъси дистанцията Маринов. Последва рикошет, след който коженото кълбо се отправи към празната врата на ЦСКА 1948, но Фуртадо някак изчисти в корнер.

"Моряците" не спряха да търсят победата до края, но стражът на гостите Петър Маринов не позволи на топката да навести мрежата след удар на  Уеслен Жуниор в 83-ата минута, а секунди след това и Мазир Сула не показа точен мерник. Финалният натиск на домакините не даде резултат и в крайна сметка двата тима започнаха сезона с точка, а в добавеното време на срещата Райън Бидунга от гостите бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 1948 0:0

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Новият вратар на домакините Пламен Илиев отрази силен удар на Радослав Кирилов, но впоследствие бе отсъдена засада.
7 - Шут на дебютиращия за Черно море Дуду минава далеч от вратата на ЦСКА 1948.
13 -  Андреяс Калкан бе изведен на добра позиция в наказателното поле, но ударът му беше блокиран от Стив Фуртадо.
14 - Панайотов пресира Талис пред наказателното поле на гостите, отне му топката и излезе очи в очи срещу Маринов, но шутира покрай вратата, а съдията Георги Гинчев отсъди нарушение в атака.
23 - Радослав Кирилов опита късмета си с изстрел от средна дистанция, но доста неточно.
30 - Дуду отправи изстрел от границата на пеналтерията и Маринов спаси спокойно.
38 - Марто Бойчев задържа топката пред наказателното поле и реши да потърси изненада с шут от дистанция, но неточен покрай вратата.
41 - Домакините направиха хубава контраатака, завършила със силен удар на Мазир Сула от дъгата пред наказателното поел и спасяване на Маринов, който изби в корнер, след който последва още един.
42 - След втория корнер Райън Бидунга действа решително и изчисти секунди преди Живко Атанасов да направи може би голово докосване.
45+1 - Мазир Сула шутира, този път по диагонала, но Маринов бе на мястото си и изби.
45+4 - Край на първата част!
.............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Първи корнер за гостите, след като удар на Емил Ценов рикошира в бранител на Черно море.
57 - ЦСКА 1948 имаше претенции за дузпа за нарушение на Влатко Дробаров срещу Бирсент Карагарен. Контактът беше прекалено лек и главният съдия Георги Гинчев не посочи бялата точка.
67 - Мазир Сула се освободи с няколко финта от играчите в "червено" и шутира от 20 метра с левия крак, но над вратата.
69 - Уеслен Жуниор изведе чудесно Панайотов, който центрира по земя в наказателното поле и Николай Златен направи невероятен пропуск от упор, след като засече слабо топката и не успя да преодолее Маринов. При добавката бранител на гостите успя да избие в корнер.
83 - Маринов спаси удар на направил двойно подаване преди това Уеслен Жуниор, а секунди по-късно Мазир Сула шутира от дистанция покрай вратата на гостите.
90+3 -   Райън Бидунга спира откъсващия се Уеслен Жуниор и реферът Георги Гинчев му показа втори жълт картон, който го изпрати преждевременно в съблекалнята.
90+5 - Край на мача! Черно море и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в първия мач от новия сезон.

Черно море: 33. Пламен Илиев - 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров , 15. Даниел Мартин - 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов (К) (675. Начо Паис) - 16. Андреяс Калкан (6799. Уеслен Жуниор), 10. Мазир Сула, 39. Николай Златев (7523. Едгар Пашеко) - 11. Дуду (7517. Мартин Милушев)
Резерви: 84. Християн Славков, 29. Берк Бейхан, 91. Велислав Василев, 23. Едгар Пашеко, 5. Игнасио Паис, 17. Мартин Милушев, 4. Росен Стефанов, 99. Уеслен Жуниор, 2. Цветомир Панов
Старши треньор: Илиан Илиев

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов - 19. Стив Фуртадо , 91. Райън Бидунга , 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев  - 39. Парвиз Умарбаев  (6831. Том Рапнуи), 7. Талис (8461. Октавио) - 9. Бирсент Карагарен (5911. Касиано Бузон), 58. Марто Бойчев (4621. Емил Ценов), 10. Радослав Кирилов (К) - 40. Марио Илиевски (6825. Евгений Сердюк )
Резерви: 33. Алекс Божев, 21. Емил Ценов, 11. Касиано Бузон, 61. Октавио, 26. Ивайло Марков, 25. Евгений Сердюк, 23. Цветомир Цанев, 92. Пиер-Даниел Нгинда, 31. Том Рапнуи
Старши треньор: Валентин Илиев

Съдия: Георги Гинчев
Стадион: "Тича"

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР