Черно море и Арда (Кърджали) завършиха 1:1 в интригуващ мач от изтегления 12-ти кръг на efbet Лига. В 14-ата минута Феликс Ебоа Ебоа даде преднина на гостите, които бяха много близо до успеха, но секунди ги разделиха от трите точки. В четвъртата минута на добавеното време Живко Атанасов се разписа за 1:1. Така "Тича" остава непревземаема крепост. Вече в 24 мача тимът на Илиан Илиев не е губил на собствен терен.

След равенството Черно море е трети с 15 точки. Пред "моряците" са Левски и Ботев (Пловдив) - с по 16 т. Aрда е седми с 11 т.

Първата интересна ситуация беше пред вратата на гостите от Кърджали. В 9-ата минута Дуду проби по десния фланг, центрира към Васил Панайотов, но опитният халф не успя да завърши по най-добрия начин. В 14-ата минута Арда поведе. Плеймейкърът на тима на Александър Тунчев Борислав Цонев центрира от корнер, a Феликс Ебоа Ебоа се извиси в полето пред Пламен Илиев и се разписа с глава - 0:1.

В 47-ата минута Васил Панайотов стреля от границата на наказателното поле, Анатолий Господинов имаше известни затруднения, но в крайна сметка успя да улови топката. Три минути по-късно Дуду подаде на резервата Клаудиу Кешерю, но опитният голмайстор не можа да се възползва.

В 60-ата минута Едгар Пашеко получи добра възможност да изравни резултата, но ударът му попадна право в ръцете на Господинов. В 67-ата Станислав Иванов отбеляза, но попадението бе отменено заради засада на нападателя.

В 86-ата минута "моряците" изпуснаха отличен шанс за изравнителен гол. Дани Мартин проби по левия фланг и центрира в наказателното поле към Велислав Василев, който от перфектна позиция не успя да нацели топката с глава, а с рамо, и я изпрати в аут.

В четвъртата минута на добавеното време тимът на Илиан Илиев все пак стигна до точката. Клаудиу Кешерю подаде на Пашеко, който пусна към Живко Атанасов и опитният бранител отбеляза за радост на феновете на "Тича" - 1:1.

ЧЕРНО МОРЕ - АРДА 1:1
0:1 Феликс Ебоа Ебоа (14), 1:1 Живко Атанасов (90+4)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
14  ГОЛ! Арда поведе с 1:0. Борислав Цонев центрира от корнер, Феликс Ебоа Ебоа се извиси в наказателното поле на Черно море и се разписа отблизо с глава.
45+2 - "Моряците" претендираха за дузпа за нарушение срещу Дуду. Съдията Радослав Гидженов остави играта да продължи.
45+3 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на второто полувреме.
67  ОТМЕНЕН ГОЛ на Станислав Иванов заради засада.
68  Жълт картон за Илиан Илиев за бурна реакция срещу съдията Радослав Гидженов.
90 Добавеното време е 6 минути.
90+4  ГОЛ! Живко Атанасов изравни за Черно море - 1:1. След центиране отляво, Кешерю отклони към Пашеко, който веднага комбинира с Атанасов, а той от няколко метра прониза Анатолий Господинов.
90+9 - Край на мача.

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Пламен Илиев, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов , 28. Влатко Дробаров , 2. Цветомир Панов  (39  15.Дани Мартин), 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов (к), 8. Асен Дончев, 10. Мазир Сула, 7. Брено Тейшейра, 11. Дуду
Резерви: 84. Християн Славков, 91. Велислав Василев, 15. Дани Мартин, 23. Едгар Пашеко, 5. Начо Паис, 9. Исмаил Иса, 13. Клаудиу Кешерю, 88. Ренан Арияш, 4. Росен Стефанов
Треньор: Илиан Илиев

АРДА: 1. Анатолий Господинов (к), 2. Густаво Каскардо, 93. Феликс Ебоа Ебоа , 23. Емил Виячки, 35. Димитър Велковски, 33. Иван Тилев, 10. Борислав Цонев, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав  Иванов, 19. Тонислав Йорданов , 9. Чинонсо Офор
Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Йозгюр Аксака, 11. Борис Тютюков, 17. Илкер Будинов, 18. Джелал Хюсеинов, 30. Иво Казаков
Треньор: Александър Тунчев

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР