Спартак (Варна) успя да постигне драматична победа с 3:2 срещу Локомотив (София) в интригуващ мач от 11-ия кръг на efbet Лига. "Железничарите" станаха за резил при завръщането на Антон Велков, който седна на стола на Иван Колев по-рано тази седмица.

Локомотив водеше с 2:0 във Варна след голове на Красимир Станоев във втората минута и Aнисе Бру в 13-ата, но позволи обрат и Спартак спечели с 3:2 под дъжда на "Коритото". Точни бяха Кристиан Илич, Ахмед Ахмедов и Ивей Ромееш. Последният се разписа в 90-ата минута, за да донесе сладкия успех на тима, воден временно от Иван Цветанов - Трите хикса.

За Локомотив (Сф) това е седми пореден мач без победа в efbet Лига. Привържениците на столичния клуб са отчаяни от това, че "железничарите" се клатят сериозно и търпят унизителни резултати.

Запалянковците, които биха път до Варна, са изключително разочаровани и сломени. Публиката на Локомотив е обезверена и все по-притеснена за бъдещето на любимия си отбор. Феновете сериозно се притесняват за мястото на тима в елита. Не говори никак добре за клуб с традиции да е запокитен на дъното на efbet Лига - на 14-ото място със само 10 точки от 11 мача.

С подобна игра и организация Локомотив вече трябва да се надява на чудо, за да не изпадне във Втора лига.

Двубоят започна вихрено. Ивей Ромееш проби отдясно и отправи остро центриране по земя към Ахмед Ахмедов. Голмайсторът на Спартак и efbet Лига овладя, обърна се и от близка дистанция стреля, но Александър Любенов спаси. В ответната атака Локомотив поведе. Избита топка напред стигна до Анте Аралица, който подаде към Анисе Бру. Нападателят на гостите обаче се засуети и не успя да отправи изстрел веднага, като реши да подаде на Красимир Станоев и той отбеляза за 0:1.

В 13-ата минута гостите реализираха втори гол. Аралица отправи прекрасно диагонално подаване към нахлуващия в наказателното поле Анисе Бру. Той с едно докосване се справи с излезлия Мартин Величков и вкара в опразнената врата - 0:2.

В 22-ата минута отново Бру излезе на чиста позиция сам срещу Величков, този път вратарят на Спартак успя да избие. Малко след това Кристиан Илич проби отдясно, справяйки се с Ацка, и центрира към далечната греда. Там Виктор Митев също отправи центриране, но топката бе изчистена. Впоследствие обаче стигна до Илич, който от близко разстояние разстреля Любенов за 1:2.

До почивката "соколите" доминираха, но не успяха да изравнят.

Дъждът се усили през второто полувреме и условията станаха тежки за игра. В 53-ата минута Ацка стреля, Величков спаси. В 60-ата Спартак изравни. Антонио Вутов изведе Ахмед Ахмедов на удобна позиция. Голмайсторът остана сам срещу Любенов и го преодоля за 2:2.

Последва пропуск на Ивей Ромееш. Натискът на варненци се усили още повече и последните минути се играха пред вратата на Локомотив. В 82-ата минута "соколите" поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле след изстрел на Ромееш, но главният съдия Иво Андреев остана безмълвен.

В 90-ата минута Спартак ликува за радост на мокрите си фенове. Ахмед Ахмедов бе изведен по прекрасен начин сам срещу Любенов, но беше притиснат от бранител на “железничарите”. Нападателят стреля, вратарят спаси, а след това и Мамаду Диара се опита да изчисти. Топката обаче се озова при Ивей Ромееш, който на празна врата вкара за крайното 3:2.

След успеха Спартак се изкачва на четвъртото място с 21 точки, изпреварвайки градския съперник Черно море (с 19 т.).

СПАРТАК (Варна) - ЛОКОМОТИВ (Сф) 3:2
0:1 Красимир Станоев (2), 0:2 Aнисе Бру (13), 1:2 Кристиан Илич (28), 2:2 Ахмед Ахмедов (60), 3:2 Ивей Ромееш (90)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
 ГОЛ! 1:0 за Локомотив (София). Анте Аралица изведе отлично Анисе Бру, който комбинира с Красимир Станоев и той се разписа, давайки преднина на "железничарите".
13
 ГОЛ! Второ попадение за гостите от София. Аралица направи страхотно подаване в дълбочина към Анисе Бру, който изпревари Виктор Митев, след което финтира Мартин Величков, за да прати топката в опразнената врата.
28
 ГОЛ! Кристиан Илич намали за Спартак - 1:2.
45+3 - Край на първото полувреме.
-----------
46 - Начало на второто полувреме.
60  ГОЛ! Ахмед Ахмедов се разписа за 2:2 след асистенция на Антонио Вутов.
90  ГОЛ! Спартак осъществи обрат - 3:2! Ивей Ивей бележи.
90 Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача.

СПАРТАК (Варна): 76. Мартин Величков, 3. Матео Петрашило, 44. Ангел Грънчов, 4. Франьо Пърце , 5. Йоан Бауренски, 8. Филип Лесняк, 11. Виктор Митев (к) , 14. Ивей Ромееш  , 39. Антонио Вутов , 16. Кристиан Илич , 29. Ахмед Ахмедов
Резерви: 89. Никола Виденов, 6. Александър Цветков, 7. Бернардо, 17. Цветослав Маринов, 18. Даниел Иванов, 21. Па Конате, 77. Любослав Маринов, 88. Радослав Димитров, 99. Даниел Халачев
Треньор: Иван Цветанов

ЛОКОМОТИВ (Сф): 24. Александър Любенов (к), 47. Стефан Ламбезе, 26. Мамаду Диара, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 5. Атанасиос Пицолис, 31. Красимир Станоев , 3. Доналдо Ацка, 13. Селсо Рапосо, 29. Анте Аралица, 11. Анисе Бру
Резерви: 88. Жарко Истатков, 10. Валентин Николов, 18. Светослав Диков, 21. Кристиан Чачев, 22. Ивайло Найденов, 44. Мики Орачев, 77. Ерик Манолков, 98. Стив Траоре
Треньор: Антон Велков

Варна, стадион "Спартак"
Съдия: Иво Андреев
ВАР: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР