Лудогорец спечели с минималното 1:0 домакинството си на Локомотив (Пловдив) от 11-ия кръг на efbet Лига. Рик Джонатан се превърна в герой за шампионите, разписвайки се в 84-ата минута.

След победата "орлите" се откъснаха на върха, повеждайки с 3 точки на втория Левски, който снощи загуби с 0:1 от Ботев (Пловдив). Лудогорец събра 28 точки след 8 победи и 1 равенство до момента в първенството. "Орлите" имат и мач по-малко от "сините", които са с 25 т.

"Смърфовете" пък нямат победа в последните си 5 мача в efbet Лига и са на 10-ото място с 12 точки. Клубът е раздиран от скандали, а собственикът Христо Крушарски обяви, че се оттегля и иска 5 милиона лева за акциите си. Проблемите очевидно се отразяват на представянето на футболистите на Любослав Пенев. За гостуването на Лудогорец той заложи от първата минута на двама дебютанти - Марсилио Силва и Хуан Переа.

Шампионите тотално надиграха противника и само отличните намеси на Мартин Луков спряха "орлите" към по-изразителна победа.

Първият точен удар в мача в Разград беше в 12-ата минута. Квадво Дуа засече с глава центриране отляво, но не успя да затрудни Мартин Луков. В средата на първото полувреме Якуб Пьотровски беше изведен на стрелкова позиция, но Хорхе Сегура се намеси решително и с шпагат блокира шута на капитана на домакините.

Секунди преди почивката Дерой Дуарте се извиси над всички при корнер и стреля, Луков улови топката. В 52-ата минута Агибу Камара се озова очи в очи с противниковия страж, но не си пое топката по най-добрия начин и това позволи на Луков да се намеси. При ситуацията двамата се сблъскаха тежко, вследствие на което халфът на "орлите" получи жълт картон.

Малко след като измина час игра Диниш Алмейда нанесе опасен удар с глава, но вратарят на "смърфовете" спаси и не позволи топката да премине голлинията с пълния си обем.

Последваха още няколко добри намеси на Луков - първо при изстрел на Дени Групер, а след това и на Ерик Маркус.

В 76-ата минута резервата Ивайло Чочев удари напречната греда.

В 84-ата минута "орлите" най-после успяха да отбележат. Рик Джонатан направи индивидуален пробив към центъра и стреля от дистанция, този път Луков беше безпомощен - 1:0.

Малко след това Кристиян Пешов беше оставен непокрит в наказателното поле, но отправи неточен удар.

В добавеното време Рик Джонатан се откъсна сам срещу Луков, но този път стреля покрай вратата. В 94-ата минута негов удар се отклони във футболист на Локомотив и срещна лявата греда.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (Пд) 1:0
1:0 Рик Джонатан (84)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
12 - Удар с глава на Квадво Дуа, Мартин Луков улови топката.
24 - Агибу Камара отне топката от Ангел Лясков на центъра, след това Дуа я върна към гвинееца, който напредна на скорост към наказателното поле и подаде на Якуб Пьотровски отдясно. Последва изстрел на поляка, на шпагат се хвърли Хорхе Сегура и го блокира.
31 - Удар на Ерик Маркуш, топката прелетя над вратата на Локо (Пд).
45+2 - Рик Джонатан центрира от корнер, Дерой Дуарте засече с глава, но стреля право в обсега Луков, който без проблем улови.
45+3 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
58 - Оливер Камдем стреля от дистанция, топката прелетя покрай лявата греда на вратата на Лудогорец. Това е първи изстрел за Локомотив (Пд) в мача.
65 - Рик Джонатан центрира, а на далечната греда Диниш Алмейда беше изпуснат от Хуан Переа и нанесе силен удар с глава, но Луков направи чудесно спасяване, улавяйки топката на голлинията.
67 - Луков изби в ъглов удар изстрел на Групер.
69 - Домакините с нов пропуск. Рик Джонатан центрира отляво към далечната греда, където Маркуш овладя на гърди и нанесе опасен изстрел, топката профуча покрай дясната греда.
74 - Диниш Алмейда също пробва мерника си, но стреля в аут.
75  ГРЕДА! Кайо Видал центрира към Ивайло Чочев, който разтресе напречната греда с удар с глава.
84  ГОЛ! Лудогорец успя да отбележи. Диниш Алмейда подаде на Рик Джонатан на левия фланг, той преодоля Оливер Камдем, напредна и стреля неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Мартин Луков.
88 - Камдем центрира в наказателното поле на шампионите, Кристиян Пешов бе изпуснат и стреля с глава, но неточно в аут.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+2 - Рик Джонатан се озова сам срещу Луков, но стреля покрай целта в аут.
90+5  ГРЕДА! Рик Джонатан преодоля двама от гостите, стигна до границата на наказателното поле, шутира, като се получи рикошет в Калоян Костов и след това топката се отби от лявата греда на вратата на Луков и излезе в корнер.
90+7 - Край на мача.

PFK Ludogorets 1945 Razgrad
ЛУДОГОРЕЦ: 39. Хендрик Бонман, 14. Дени Групер, 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон, 17. Сон, 23. Дерой Дуарте, 6. Якуб Пьотровски (к), 7. Рик Джонатан , 20. Агибу Камара, 77. Ерик Маркус, 9. Квадво Дуа
Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 11. Кайо Видал, 12. Руан Круз, 16. Аслак Фон Витри, 18. Ивайло Чочев, 30. Педро Нареси, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев
Треньор: Игор Йовичевич

ЛОКОМОТИВ (Пд): 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков , 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев , 80. Марсилио Силва, 14. Димитър Илиев (к), 17. Николас Пенев, 9. Хуан Переа
Резерви: 81. Кристиан Томов, 5. Тодор Павлов, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 22. Ивайло Иванов, 19. Мартин Хайдаров, 10. Мартин Петков, 12. Ефе Али, 16. Кристиян Пешов
Треньор: Любослав Пенев

Разград, "Хювефарма Арена"
Съдия: Красен Георгиев
ВАР: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР