ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Хебър елиминира Левски за Купата на България след драматичен успех с 2:1 на 1/8-финалите. Възпитаниците на Николай Костов изиграха много слаб мач, а футболистите на Любослав Пенев дадоха всичко от себе си, за да триумфират за радост на феновете си. Победното попадение дойде в деветата минута на добавеното време, когато точен във вратата на Пламен Андреев беше юношата на "сините" Атанас Кабов.

В 68-ата минута Ангел Бастунов даде преднина на Хебър с гол от дузпа, отсъдена за нарушение на Жереми Петрис срещу Олексий Збун. В първата минута на добавеното време Уелтън изравни, след като малко по-рано удари греда, за да се стигне до 99-ата минута, когато домакините ликуваха.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите. В шестата минута Атанас Кабов центрира от корнер, а Георги Николов бе изпуснат от Кристиан Димитров. Голмайсторът на "зелените" отправи удар с глава от близка дистанция, но Пламен Андреев показа страхотен рефлекс, за да запази вратата си суха.

В 29-ата минута Кристиан Димитров върна рисковано към стража на Левски, Георги Николов атакува топката и го изпревари. Нападателят я бутна покрай него, но ъгълът беше твърде малък за стрелба, след което опита центриране, но стражът възстанови позицията си и успя да спаси.

През първото полувреме "сините" така и не успяха да застрашат Матвей Игонен.

В 47-ата минута Кабов отправи удар от дистанция, топката прелетя над напречната греда на вратата на бившия му клуб Левски. Осем минути по-късно Уелтън овладя подаване, финтира двама играчи на Хебър и стреля, но твърде слабо, за да затрудни Матвей Игонен.

Съдията Васимир Ел-Хатиб отсъди дузпа за Хебър в 66-ата минута за нарушение на Жереми Петрис срещу Олексий Збун. Роберт Мазан центрира в наказателното поле на "сините", където Петрис първоначално изби топката, но в краката на Збун. Украинецът си я поведе, преодоля играч на гостите, след което беше съборен от бранителя на Левски в наказателното поле, а реферът посочи бялата точка. Ангел Бастунов реализира 11-метровия наказателен удар в 68-ата минута, пращайки топката в долния десен ъгъл на Андреев - 1:0.

В 80-ата минута Уелтън преодоля Исуф и Цонков, стреля, но встрани от вратата на Хебър. След тази ситуация настъпи напрежение между футболистите на Любослав Пенев, като Роберт Мазан потърси обяснение от страна на Исуф и Цонков, които допуснаха да бъдат преодолени от бразилеца. Карлос Охене се опита да успокои съотборниците си.

Пламен Андреев и Жереми Петрис бяха на път да направят голяма глупост в 82-ата минута. Бранителят остави една топка на вратаря, който бе паникьосан от присъствието на Ангел Бастунов. Вратарят на Левски нокаутира Петрис, изритвайки топката в лицето на защитника, който се наложи да получи медицинска помощ, но след това успя да продължи участието си в срещата.

В 88-ата Уелтън удари греда, след като Марин Петков го изведе сам срещу Игонен. В първата минута на добавеното време бразилецът успя да се разпише. Уелтън проби по левия фланг, преодоля Тисовски и Цонков, стреля между още двама играчи на Хебър и вкара топката във вратата на Матвей Игонен за 1:1.

В четвъртата минута на добавеното време Рикардиньо можеше да се възползва от много груба грешка на защитата на Хебър. Бразилецът изскочи сам срещу Игонен, но се забави, след което подаде на Марин Петков, а той стреля неточно.

Хебър вкара втори гол в деветата минута на добавеното време и елиминира Левски. Кристиан Димитров сгреши, подарявайки топката на Aтанас Кабов и извеждайки го сам срещу Андреев, а юношата на "сините" се разписа под плонжа му за радост на феновете на домакините - 2:1.

Хебър се класира за четвъртфиналите, където са още ЦСКА, Спартак (Варна), Пирин (Благоевград) и Арда.

ХЕБЪР - ЛЕВСКИ 2:1
1:0 Aнгел Бастунов (68-дузпа), 1:1 Уелтън (90+1), 2:1 Атанас Кабов (90+9)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
6  Шанс за Хебър. Георги Николов засече с глава центрираната от Атанас Кабов топка от ъглов удар, Пламен Андреев спаси.
29  Ван дер Каап върна рисковано към Андреев, Георги Николов изпревари вратаря на Левски, нападателят на Хебър бутна топката покрай него, но ъгълът беше твърде малък за стрелба, след което опита центриране, стражът на гостите успя да спаси.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на второто полувреме.
57 - Първи ъглов удар за Левски в мача. Фадига центрира, играч в зелено изчисти топката.
66  ДУЗПА за Хебър за нарушение на Жереми Петрис срещу Олексий Збун в наказателното поле на Левски.
68  ГОЛ! 1:0 за Хебър след точно изпълнение от бялата точка на Ангел Бастунов.
75 - Далечен изстрел на Архан Исуф, топката прелетя над напречната греда.
83 - Жереми Петрис лежи на земята, след като Пламен Андреев го нацели с топката в лицето в опит да я изчисти в предни позиции.
88  ГРЕДА! Уелтън пропусна златен шанс. Марин Петков напредна отдясно и изведе бразилеца, който беше непокрит вляво в наказазателното поле на Хебър, асъст на Левски стреля, но удари лявата греда на вратата на Игонен.
90 - Добавеното време е 9 минути.
90+1  ГОЛ! Левски изравни - 1:1. Уелтън този път е точен. Бразилецът проби по левия фланг, преодоля Тисовски и Цонков, след това стреля между още двама играчи на Хебър и вкара топката във вратата на Игонен за 1:1.
90+9  ГОЛ! 2:1 за Хебър след попадение на Атанас Кабов. Кристиан Димитров сгреши, подарявайки топката на Кабов и извеждайки го сам срещу Пламен Андреев, а юношата на Левски се разписа под плонжа му за радост на феновете на Хебър.
90+10 - Край на мача. Хебър елиминира Левски след победа с 2:1.

ХЕБЪР: 32. Матвей Игонен, 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 8. Карлос Охене, 84. Стилиян Тисовски, 10. Ангел Бастунов , 14. Олексий Збун, 11. Атанас Кабов , 9. Георги Николов
Резерви: 88. Мартин Янков, 1. Петър Дебърлиев, 3. Богомил Божуркин, 44. Божидар Пенчев, 43. Жоао Сеско, 21. Марсел Канади, 23. Сашо Лебанов
Треньор: Любослав Пенев

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами (85  22.Патрик-Габриел Галчев), 8. Андриан Краев (77  14.Илиян Стефанов), 10. Асен Митков  (69  37.Дарлан), 97. Асими Фадига (85  20.Асен Чандъров), 7. Роналдо (69  88.Марин Петков), 17. Уелтън , 9. Рикардиньо
Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Виктор Любенов, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 19. Билал Бари, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 37. Дарлан, 88. Марин Петков
Треньор: Николай Костов

Пазарджик, ст. „Георги Бенковски“
Съдия: Васимир Ел Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР