Историческото първо издание на дербито между ЦСКА 1948 и ЦСКА завърши без победител - 2:2. Мачът, с който стартира новото първенство в efbet Лига, беше много интригуващ и предложи зрелище за зрителите. Привържениците на ЦСКА от стадион "Българска армия" бяха в пъти повече от тези на тима, воден от легендата Красимир Балъков.

Отборът на Стамен Белчев беше шокиран, след като ЦСКА 1948 поведе с 2:0 след голове на Мартин Камбуров в 19-ата минута и на Даниел Младенов в 33-ата. Валентин Антов намали в заключителните секунди на добавеното време на първата част, а в 52-ата Али Соу изравни за 2:2. До края не падна нов гол, въпреки че и двата отбора имаха по няколко ситуации.

За символичните гости от ЦСКА от първата минута започнаха три от новите чуждестранни попълнения - Юрген Матей, Юнус Санкаре и Амос Юга.

Титулярите на ЦСКА 1948 бяха само българи. Личаха имената на звездите Мартин Камбуров и Галин Иванов, които бяха привлечени това лято в тима, воден от Балъков. Голмайсторът Андон Гущеров остана извън групата поради контузия.

Куриозното беше, че и двете агитки скандираха "ЦСКА, ЦСКА!", не липсваха и обиди.

Голям куриоз и обиди на мача между двата ЦСКА СНИМКИ

Първата интересна ситуация в мача беше в четвъртата минута, когато Тиаго стреля мощно от над 20 метра, а Даниел Наумов боксира. В 19-ата Мартин Камбуров откри резултата. Васил Шопов и Галин Иванов комбинираха успешно, първият пусна отличен пас по земя към голмайстора, който демонстрира точния си мерник - 1:0.

В 33-ата Брадли Мазику сгреши, позволявайки елементарно да му бъде отнета топката, а многоходовата атака на символичните домакини завърши с втори гол във вратата на Густаво Бусато. Първият опит на Галин Иванов беше блокиран, но Даниел Младенов дебнеше и се възползва, реализирайки за 2:0.

Малко преди почивката Валентин Антов вкара с глава след пас на резервата Ахмед Ахмедов също с глава, отигравайки центриране от фаул почти от дясната тъчлиния - 2:1. Минути по-рано играта беше спряна за кратко след сблъсък глава в глава между Пиргов и Матей, като се наложи медицинските лица на двата тима да превържат пострадалите футболисти. Това наложи смяната на Матей с Ахмедов.

Избраниците на Стамен Белчев започнаха по-активно втората част и в 52-ата минута изравниха. Али Соу вкара за 2:2, след като се справи с отбраната на домакините и не остави шанс на Наумов.

Само 120 секунди по-късно гостите можеха да осъществят пълен обрат. Енрике Рафаел стреля отблизо, но Наумов спаси. В 72-ата Мазику изведе Соу сам срещу вратаря на ЦСКА 1948, но таранът стреля в аут. До края двата тима пропиляха по още една възможност и срещата завърши 2:2.

efbet Лига - сезон 2020/2021

ЦСКА 1948 - ЦСКА 2:2
1:0 Мартин Камбуров (19), 2:0 Даниел Младенов (33), 2:1 Валентин Антов (45+3), 2:2 Али Соу (52)

Мачът по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на двубоя.
4 - Първи удар в мaча: Тиаго Родригес стреля от дистанция, Даниел Наумов изби топката.
19  ГОЛ! ЦСКА 1948 повежда с гол на Мартин Камбуров. Хубава атака на Галин Иванов и Васил Шопов завърши с елегантно подаване към ветерана, който отбеляза първото си попадение за новака в елита.
27  Енрике Рафаел центрира отлично към Али Соу, който точно пред Наумов засече топката с глава, пращайки я покрай дясната греда в аут, вместо да отбележи от изгодната позиция.
33  ГОЛ! 2:0 за ЦСКА 1948 след гол на Даниел Младенов. Брадли Мазику сгреши, позволявайки елементарно да му бъде отнета топката, а многоходовата атака на символичните домакини завърши с втори гол във вратата на Бусато. Първият опит на Галин Иванов беше блокиран, но Младенов дебнеше и се възползва, реализирайки във вратата на бразилеца.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+1  Стамен Белчев извършва принудителна смяна. Получилият контузия Юрген Матей напусна терена, Ахмед Ахмедов влиза.
45+3  ГОЛ! ЦСКА намалява изоставането на 1:2, Валентин Антов вкара. Tиаго Родригес центрира отдясно, а на далечната греда Ахмедов подаде към точката на дузпата, където Антов засече с глава и опъна мрежата зад Даниел Наумов.
45+3 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
52  ГОЛ! Али Соу вкара за 2:2! Aхмедов се пребори за топката и подаде към Соу, който прониза Наумов, изравнявайки резултата.
72  Невероятен пропуск на Соу, който беше изведен от Мазику очи в очи с Наумов, но стреля покрай вратата в аут.
76  Валентин Антов засече топката с глава, право в ръцете на вратаря на ЦСКА 1948.
86  Играчите на Балъков пропуснаха отличен шанс. Шопов подаде на Галин Иванов, който от добра позиция не успя да отправи удар към вратата на Наумов.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Резервата Ивайло Климентов пропусна. Играчът на ЦСКА 1948 беше изпуснат от бранителите на ЦСКА, но не успя да вкара на Бусато.
90+5 - Край на мача - 2:2.

ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов, 25.Сашо Александров , 21.Венцислав Василев , 3.Димитър Пиргов (46  87.Симеон Петров), 30.Димо Атанасов , 13.Георги Иванов (78  8.Ивайло Климентов), 26.Серкан Юсеин, 10.Васил Шопов , 33.Галин Иванов, 17.Даниел Младенов  (70  20.Aнгел Бастунов), 9.Мартин Камбуров  (59  7.Марио Топузов )
Резерви: 1.Димитър Тодоров, 14.Димитър Савов, 7.Марио Топузов, 8.Ивайло Климентов, 11.Денислав Александров, 87.Симеон Петров, 20.Ангел Бастунов
Tреньор: Красимир Балъков

PFC CSKA Sofia
ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 18.Брадли Мазику, 2.Юрген Матей (45+1  23.Aхмед Ахмедов), 26.Валентин Антов , 11.Петър Занев, 19.Иван Турицов, 13.Юнус Санкаре (65  15.Кристиян Малинов), 21.Амос Юга (65  24.Стефано Белтраме), 7.Енрике Рафаел (78  18.Мартин Смоленски), 20.Тиаго Родригес, 22.Али Соу
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 3.Жеферсон, 10.Стефано Белтраме, 15.Кристиян Малинов, 27.Мартин Смоленски, 28.Пламен Гълъбов, 23.Ахмед Ахмедов
Треньор: Стамен Белчев

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация