Левски се класира на 1/4-финалите за Купата на България, елиминирайки Берое след успех с 3:1. "Сините" триумфираха навръх националния празник Трети март, постигайки обрат срещу тима на Димитър Димитров-Херо.

Сладкият успех на водения от Славиша Стоянович тим идва след доста колебливото представяне в първенството, където в последните два мача бяха записани равенства - 0:0 с Етър и 0:0 с ЦСКА 1948. Днес обаче "сините" играха доста атакуващо и агресивно, като в определени периоди от срещата надиграваха гостите от Стара Загора.

Мартин Камбуров даде преднина на Берое с гол от дузпа в 27-ата минута, след което Найджъл Робърта блесна с хеттрик. Нападателят на Левски изравни резултата в 37-ата минута, а в 61-ата гостите останаха с 10 човека след червен картон на Карлос Охене за нарушение срещу Мартин Петков.

В 65-ата съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа и за Левски за фаул на Александър Цветков срещу Илия Юруков. Робърта реализира за 2:1 с мощен изстрел, при който Генадий Ганев беше безпомощен. Нидерландецът подпечата победата на Левски с трети гол, оформяйки хеттрика си. Във втората минута на добавеното време Робърта изпревари последния в защитата на гостите Алиун Фал и остана сам срещу Ганев, разписвайки се с точен удар по земя за крайното 3:1.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

За 1/8-финала на "Герена" двамата треньори направиха по четири промени сред титулярите си от последните мачове в efbet Лига.
Четирите такива на Славиша Стоянович, от разочароващото равенство 0:0 с ЦСКА 1948, са Ивайло Найденов, Начо Монсалве, Илия Юруков и Мартин Петков, които започнаха от първата минута срещу Берое. Те замениха Живко Атанасов, Здравко Димитров, Насиру Мохамед и Билал Бари.

За разлика от поражението с 1:2 от Черно море, Херо днес заложи на Алиун Фал, Крум Стоянов, Георги Ангелов и Карлос Охене, а извън стартовите единадесет останаха Александър Василев, Конте, Лебон и Еривалдо.

Още в началото талантът на Левски Мартин Петков проби по левия фланг и центрира остро в наказателното поле, където играч в зелено съумя да изчисти в ъглов удар. По-активните действия на домакините продължиха в следващите минути, но до сериозни опасности пред Генадий Ганев не се стигна.

В 14-ата минута стражът на "сините" Звонимир Микулич се намеси решително и не позволи на Камбуров да вкара. Малко след това Мартин Петков отне топката в половината на Берое и комбинира с Мартин Райнов. Капитанът на „сините“ върна към младока, който стреля от над 20 метра, но над напречната греда.

В 26-ата минута гостите получиха дузпа след нарушение на Файсал Рерас срещу Стив Фуртадо. Ветеранът Камбуров реализира с мощен удар, разписвайки се във вратата на Левски за 25-ти път в кариерата си - 0:1.

В 37-ата Гаюс Макута фаулира Робърта пред наказателното поле и Левски получи пряк свободен удар. Именно нападателят изпълни фаула, завъртя топката над стената и я прати в горния ляв ъгъл на Ганев за 1:1.

В началото на втората част сериозни голови опасности пред двете врати липсваха. Час игра след началото Карлос Охене си изкара директен червен картон след фаул срещу Мартин Петков в центъра на терена. Така Берое остана с 10 човека на терена.

В 64-ата минута Илия Юруков бе изведен в наказателното поле от резервата Насиру Мохамед, но бе препънат в гръб от Александър Цветков. Съдията Станислав Тодоров посочи бялата точка за 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Робърта, който разстреля Ганев за пълния обрат - 2:1.

В 77-ата много активният в този мач Робърта проби по левия фланг и комбинира с Мартин Райнов. Капитанът на домакините си спря топката и стреля, но защитник на старозагорци блокира. Секунди по-късно и Михайлович пробва мерника си, но без успех. В добавеното време Робърта оформи хеттрика си, разписвайки се за 3:1 след грешка в защитата на гостите. Нападателят на Левски се озова сам срещу Ганев и отбеляза третото си попадение в срещата, класирайки "сините" на 1/4-финалите.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

Купа на България - сезон 2020/2021

ЛЕВСКИ - БЕРОЕ 3:1
0:1 Мартин Камбуров (27-дузпа), 1:1 Найджъл Робърта (37), 2:1 Найджъл Робърта (65-дузпа), 3:1 Найджъл Робърта (90+2)

Най-интересното от 1/8-финала по минути:
1 - Начало на мача.
10 - Стив Фуртадо спира атака на Левски, фаулирайки Фейсал Рерас, който се откъсваше по лявото крило.
11 - Мартин Петков с разочароващо изпълнение на фаула. Младокът центрира, но твърде силно и топката прелетя над всички играчи пред Генадий Ганев и излезе в аут.
14  Извеждащо подаване на Гаюс Макута към Мартин Камбуров, който пробва да отбележи, но Звонимир Микулич направи решителен шпагат и предотврати опасността.
20 - Удар на Мартин Петков не намери целта.
24  Нов изстрел на Мартин Петков. Талантът получи топката от Драган Михайлович и нанесе удар от границата на наказателното поле, който излезе в аут след рикошет в играч на гостите.
26  ДУЗПА за Берое! Файсел Рерас се намеси неубедително при подаване към Стив Фуртадо в наказателното поле на "сините", фаулирайки го, за което съдията Станислав Тодоров посочи бялата точка.
27  ГОЛ! Берое поведе с попадение на Мартин Камбуров - 0:1! Ветеранът изпълни точно дузпата, пронизвайки Микулич с мощен изстрел.
* За Камбуров това е 25-ти гол срещу Левски.
35 - Камбуров изпълни пряк свободен удар, Микулич този път улови топката.
37 ГОЛ! 1:1! Найджъл Робърта изравни със страхотен гол, разписвайки се от пряк свободен удар и изпращайки неспасяемо топката в левия ъгъл на Ганев.
45  Ребин Сулака се намеси решително и спря атака на Берое, изпреварвайки за топката Алиун Фал.
45 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
51 - Центриране в наказателното поле на гостите, Генадий Ганев се извиси и улови топката.
55  Мартин Петков изпълни пряк свободен удар, вратарят на Берое боксира топката.
57  Ивайло Найденов получи отлично подаване от Робърта и стреля по земя от малък ъгъл, Ганев успя да спаси.
61  ЧЕРВЕН КАРТОН! Карлос Охене е изгонен и Берое остава с човек по-малко. Играчът на гостите стъпи върху падналия на земята Мартин Петков, след като преди това извърши фаул и съдията Станислав Тодоров му показа червен картон.
64  ДУЗПА! Илия Юруков комбинира с Насиру Мохамед, който го изведе в наказателното поле на гостите, където Александър Цветков го фаулира и съдията посочи бялата точка.
65  ГОЛ! Левски прави пълен обрат - 2:1! Робърта вкара дузпата с мощен изстрел, изпращайки топката в горния ляв ъгъл на Ганев.
67  Спречкване между играчите, след като Робърта влезе остро на Генадий Ганев, вдигайки крак. Гостите претендираха за червен картон на нападателя на Левски. Съдията Станислав Тодоров му даде жълт, както и на Теди Мезаг.
69 - Удар на Георги Ангелов, топката прелетя покрай вратата на бившия му отбор Левски.
82  Гостите можеха да вкарат, макар че са с човек по-малко. Алиун Фал обаче остана на сантиметри под топката след центриране. Играчът на Берое бе оставен непокрит от бранителите в синьо.
88 - Центриране на Иван Минчев, Микулич успя да улови топката преди някой от Берое да я засече.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+2  ГОЛ! 3:1 за Левски! Робърта подпечатва победата на домакините. Голмайсторът на "сините" изпревари последния в защитата на Берое Алиун Фал и остана сам срещу Ганев, разписвайки се с точен удар по земя за крайното 3:1.
90+4 - Край на мача. Левски е на 1/4-финал след победа с 3:1 над Берое.

ЛЕВСКИ: 1.Звонимир Микулич, 91.Драган Михайлович, 5.Ребин Сулака, 20.Начо Монсалве, 23.Фейсал Рерас, 6.Ивайло Найденов (62  18.Насиру Мохамед), 4.Мартин Райнов (к) , 28.Тома Даске (75  3.Живко Атанасов), 77.Илия Юруков, 79.Мартин Петков , 17.Найджъл Робърта
Резерви: 13.Николай Михайлов, 3.Живко Атанасов, 9.Стивън Петков, 11.Здравко Димитров, 18.Насиру Мохамед, 22.Патрик-Габриел Галчев, 41.Георги Александров
Треньор: Славиша Стоянович

БEРОЕ: 33.Генадий Ганев, 18.Илиас Хасани , 5.Теди Мезаг , 25.Георги Ангелов, 20.Стив Фуртадо, 8.Карлос Охене , 6.Александър Цветков (73  73.Иван Минчев), 27.Крум Стоянов, 10.Гаюс Макута , 11.Алиун Фал, 91.Мартин Камбуров (к)  (66  22.Октавио)
Резерви: 12.Душан Перниш, 2.Джунейт Али, 7.Димо Бакалов, 17.Ибрахима Конте, 21.Кийлън Лебон, 22.Октавио, 73.Иван Минчев
Треньор: Димитър Димитров

София, стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение