Лудогорец излъга ЦСКА с 1:0 в Разград в мач от първия кръг на новия сезон в efbet Лига. В 34-ата минута Серджио Падт спаси дузпа на Тобиас Хайнц и не позволи на "армейците" да поведат, а в 53-ата минута Християн Петров си вкара автогол, който донесе трите точки на "орлите".

Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев направи няколко промени в сравнение със състава, който започна срещу Динамо (Батуми) (0:1) в сряда. Двойка централни защитници срещу ЦСКА бяха Оливие Вердон и новото попълнение Едвин Куртулуш, а Диниш Алмейда и Ноа Сонко Сундберг останаха на пейката. Ивайло Чочев пък отстъпи мястото си на Дерой Дуарте.

Томислав Стипич изненада с титулярния състав за официалния си дебют начело на ЦСКА. Хърватинът заложи от първата минута в Разград на юношите Петко Панайотов и Георги Чорбаджийски. Сред титулярите бяха и две от новите попълнения - националният вратар Иван Дюлгеров и защитникът Лумбард Делова. Стипич не можа да разчита на наказаните Густаво Бусато и Браян Кордоба.

"Червените" бяха без феновете на "Хювефарма Арена". Секторът за гости остана затворен заради наказанието на ЦСКА.

"Армейците" притиснаха "орлите" в началото. Защитникът Християн Петров отправи първия точен удар в мача. Националът шутира от двайсетина метра, Серджио Падт улови. Секунди по-късно и Петко Панайотов пробва мерника си, но без успех. В 17-ата минута Георги Чорбаджийски също шутира, Падт отново спаси.

В 31-ата минута беше поредната опасна ситуация пред вратата на Лудогорец. Тобиас Хайнц пусна отлично извеждащо подаване към Джонатан Линдсет, който при влизането си в наказателното поле беше закачен за глезена от Оливие Вердон и падна на земята. Гостите изразиха претенции за дузпа, но съдията Никола Попов остави играта да продължи. Реферът на ВАР Георги Кабаков обаче му сигнализира секунди по-късно и срещата беше спряна. Попов отиде да прегледа ситуацията и посочи бялата точка. Това беше първа дузпа за ЦСКА при гостуване на Лудогорец.

Тобиас Хайнц реши да стреля в средата на вратата, а хвърлилият се към десния ъгъл Падт спаси с крак и нулевото равенство се запази.

В 43-ата минута и Лудогорец погледна към вратата на ЦСКА, пазена от Иван Дюлгеров. Сейни Санянг фаулира Рик Джонатан пред наказателното поле. Последва центриране към Вердон, който стреля с глава високо над напречната греда.

Във втората минута на добавеното време Санянг хвърли тъч, топката от главата на Едвин Куртулуш попадна в Хайнц, който прехвърли Серджио Падт, но и вратата на Лудогорец, пропускайки да се разпише.

Минута по-късно Марселино Кареасо се пребори за топката с Педро Нареси, тя стигна до Петко Панайотов, който преодоля Якуб Пьотровски в наказателното поле на Лудогорец, но си поведе силно и Падт улови. Най-доброто положение за Лудогорец през първото полувреме дойде дълбоко в добавеното време. Рик Джонатан центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Якуб Пьотровски бе изпуснат и засече с глава, но над напречната греда.

След почивката Лудогорец промени изцяло играта си и се активизира, а това бързо даде резултат. В 53-ата минута "орлите" комбинираха бързо по земя. Текпетей намери Фон Витри отдясно, който без забавяне центрира опасно по земя, а Християн Петров си вкара автогол при опит да избие топката, която отиваше към Руан Секо на чиста позиция.

В 64-ата минута Линдест напусна терена заради контузия и на негово място се появи Шопов. Десет минути след това Рик Джонатан изведе великолепно Секо очи в очи с Дюлгеров. Бразилецът пробва да преодолее стража на "червените", но си поведе дълго топката и едва я настигна до аутлинията. Въпреки това успя да спечели корнер. Фон Витри центрира от ъгловия удар, а Секо бе близо да отбележи след изстрел с глава, но той профуча над напречната греда. В 85-ата минута резервата Видал отправи силен, но неточен удар от 22-23 метра.

В първата минута на добавеното време на срещата Кайо Видал получи добра топка в наказателното поле на ЦСКА и стреля, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Иван Дюлгеров, който се включи при два корнера на своя тим в заключителните секунди, но не успя да помогне на "червените" да стигнат то точката и Лудогорец се поздрави с успеха без нито един точен удар.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1:0
1:0 Християн Петров (53-автогол)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
* Двубоят в Разград започна без минута мълчание в памет на легендарния вратар на "червените" Илия Вълов, който почина на 13 юли.
4 - Християн Петров нанесе първия точен удар в мача, изпълнението му от дистанция обаче не затрудни Серджио Падт.
5 - Неточен удар на юношата на "червените" Петко Панайотов.
8 - Тибо Вион успя да отнеме топката от Рик Джонатан, подаде на Улаус Скаршем, който опита центриране, което бе избито в корнер.
17 - Георги Чорбаджийски стреля, топката рикошира в противник, след което Падт я улови.
31  ЦСКА с претенции за дузпа. Линдсет падна в наказателното поле след съприкосновение с Вердон. Норвежецът получи извеждащо подаване от сънародника си Тобиас Хайнц и беше закачен за глезена от бранителя на домакините. Никола Попов обаче остави играта да продължи.
32  Никола Попов получи сигнал от колегите си на ВАР и отива да прегледа ситуацията.
33  ДУЗПА за ЦСКА. Попов посочи бялата точка, отсъждайки нарушение на Вердон срещу Линдсет.
34  НЯМА ГОЛ! Серджио Падт спаси дузпата на Тобиас Хайнц. Норвежецът стреля в средата на вратата, а хвърлилият се вдясно страж на Лудогорец успя да отрази с крак.
45 - Добавеното време е 5 минути.
45+2  Хайнц пропиля нов отличен шанс, правейки неуспешен опит да прехвърли Падт отблизо.
45+3  Петко Панайотов преодоля Пьотровски в наказателното поле на Лудогорец, но си поведе твърде дълго топката и Падт я улови.
45+5  Шанс за Пьотровски. Капитанът на "орлите" засече с глава центрирана топката, изпращайки я над вратата.
45+6 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Бърнард Текпетей нанесе неточен удар, но след рикошет в тялото на Санянг топката излезе в корнер, след центрирането от който не се стигна до опасност.
53 - АВТОГОЛ на ЦСКА! Аслак фон Витри получи отдясно и нахлу в наказателното, след което потърси съотборник с остро подаване. а Християн Петров пресече паса, но прати топката в собствената си врата за 1:0.
62 - Удар на Рик Джонатан по земя мина встрани от вратата на Иван Дюлгеров.
71 - Бурнард Текпетей шутира с левия крак от границата на наказателното поле, но ударът му е блокиран.
74 - Руан Крус бе изведен зад защитата на гостите, преодоля и Иван Дюлгеров, но в крайна сметка не успя да се разпише, а топката излезе в корнер.
75 - След центрирането от корнера Руан Крус пропусна от чиста позиция да удвои аванса на шампионите.
77 - Фаетон нахлу опасно по лявото крило в наказателното поле и подаде, но норвежците Хайнц и Скаршем се засуетиха и не успяха да отправят удар по топката.
85 - Кайо Видал отправи силен и неточен удар.
90+1 - ГРЕДА за Лудогорец! Мощен шут на Кайо Видал от границата на наказателното срещна левия страничен стълб на вратата.

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт,  16. Аслак фон Витри, 15. Едвин Куртулуш, 24. Оливие Вердон , 17. Сон, 23. Дерой Дуарте, 30. Педро Нареси (6518. Ивайло Чочев), 37. Бърнард Текпетей (7611. Кайо Видал), 6. Якуб Пьотровски (к), 7. Рик Джонатан, 12. Руан Секо
Резерви: 39.Хендрик Бонман, 3.Антон Недялков, 4.Диниш Алмейда, 8.Тодор Неделев, 10.Матиас Тиссера, 11.Кайо Видал, 18.Ивайло Чочев, 26.Ноа Сонко Сундберг, 90.Спас Делев
Треньор: Георги Дерменджиев

ЦСКА: 25. Иван Дюлгеров, 3. Сейни Санянг , 4. Християн Петров , 15. Тибо Вион (6419. Иван Турицов), 5. Лумбард Делова, 30. Петко Панайотов (5411. Матиас Фаетон), 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет (к) (658. Станислав Шопов), 14. Тобиас Хайнц, 7. Улаус Скаршем, 16. Георги Чорбаджийски
Резерви: 12. Марин Орлинов, 24. Юлиан Илиев, 19. Иван Турицов, 8. Станислав Шопов, 29. Иван Тасев, 11. Матиас Фаетон, 28. Марк-Емилио Папазов, 91. Йоан Борносузов
Треньор: Томислав Стипич

Разград, стадион "Хювефарма Арена"
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР