Локомотив (Пловдив) спечели с 2:0 гостуването на Берое от 4-ия кръг на Efbet Лига. Така "смърфовете" се реваншираха на феновете си за поражението с 0:2 от Левски в миналия кръг.

Най-интересното през първото полувреме беше отменена дузпа за Берое. В 33-ата минута Леандро Годой бе фаулиран в наказателното поле на Локомотив (Пловдив), съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка, но веднага я отмени заради вдигнат флаг за засада. След преразглеждане на ситуацията с ВАР това беше потвърдено и играта продължи без изпълнение на 11-метров наказателен удар.

До почивката футболистите на Берое бяха по-активни, но до гол не се стигна.

Второто полувреме започна със силен изстрел на Георги Каракашев, който Артур Мота спаси.

В 51-ата минута Берое имаше златен шанс. Удар на Винисиус Белоти беше спасен от Мартин Луков. Две минути след това Лучано Скуадроне засече топката след центриране от ъглов удар, като я насочи към Леандро Годой, чийто удар бе отразен от Луков.

В 58-ата минута "смърфовете" поведоха. Николас Пенев центрира с десния крак от лявото крило. В наказателното поле Жулиен Лами изпревари Лучиано Скуадроне и с глава порази мрежата на Мартин Луков - 1:0 за Локо (Пд).

В 88-ата минута Христо Иванов подпечата успеха на гостите от Пловдив. Карлос Алгара изчисти лошо топката с глава, тя попадна право на крака му и той направи 2:0 за "смърфовете".

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ (Пд) 0:2
0:1 Жулиен Лами (58), 0:2 Христо Иванов (88)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
32   Отменена дузпа за Берое. Съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка, но веднага я отмени заради вдигнат флаг за засада на Сантяго Годой, който бе спънат в наказателното поле. Съдийското решение беше потвърдено и от ВАР.
45+4 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
58  ГОЛ! Жулиен Лами се разписа с глава след отлично центриране на Николас Пенев и Локомотив (Пловдив) поведе с 1:0.
88  ГОЛ! 2:0 за Локо (Пд). Карлос Алгара изчисти лошо топката с глава, тя попадна право на крака на Христо Иванов, който се разписа.
90 - Добавеното време е 7 минути.
90+7 - Край на мача.

БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 2. Оиер Сареги , 3. Хуан Пабло Саломони, 4. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (к), 9. Леандро Годой, 12. Винисиус Белоти, 17. Хуанка Пинеда, 19. Карлос Алгара , 24. Стефан Гаврилов
Резерви: 96. Рубен Рендейро, 7. Франциско Сагардия, 10. Джани Политино, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 16. Станислав Йовков, 23. Кевин Сейхас, 18. Стилян Русенов, 21. Алберто Салидо
Треньор: Хосе Луис Ачиари

ЛОКОМОТИВ (Пд): 88. Мартин Луков, 16. Кристиян Пешов, 91. Хорхе Сегура , 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 33. Георги Каракашев , 6. Христо Иванов  , 22. Ивайло Иванов, 17. Николас Пенев, 14. Димитър Илиев (к), 99. Жулиен Лами
Резерви: 81. Кристиан Томов, 12. Ефе Али, 44. Ангел Лясков, 7. Данило Полонский, 21. Владимир Медвед, 9. Мичи Нтело, 19. Мартин Хайдаров, 10. Мартин Петков, 5. Тодор Павлов
Треньор: Любослав Пенев

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР