Локомотив Пловдив загуби от Левски с 0:2 на "Лаута" в интригуващ мач от третия кръг на еfbet Лига. Асими Фадига (9) и Мустафа Сангаре (85) вкараха головете за гостите, които доминираха през цялото време и пропуснаха още един куп възможности за още по-убедителен успех. Двата тима удариха и по една греда през първата част.

Феновете на гостите създадоха ефектна хореография по случай 110 години Левски, а секторът им бе препълнен до краен предел. В същото време стотици левскари останаха извън стадиона, въпреки че се бяха снабдили с билет, а във ВИП ложата се бяха настанили Наско Сираков, Христо Крушарски, Даниел Боримиров и Христо Бонев - Зума.

"Сините" натиснаха от самото начало и поведоха още в 9-ата минута с гол на Асими Фадига. Голяма заслуга за попадението имаше Джавад Ел Джемили, който пое топката вляво, влезе остро навътре и с извеждащо подаване в коридор продължи към Фадига, който без да се замисля, насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

И след гола гостите продължиха да доминират, въпреки че домакините имаха своя шанс в 16-ата минута да изравнят, но тогава Ефе Али прати топката в страничната греда. В 23-ата минута Евертон Бала се откъсна и тръгна мощно към вратата на Локомотив. Последва силен удар, който Мартин Луков изби в корнер. Секунди по-късно, след центриране на Евертон от корнер, Кристиан Димитров се извиси в наказателното поле. Той нанесе удар с глава, който удари горната греда, а след това защитата на домакините изчисти. В 27-ата минута Джемили завъртя топката към далечния ъгъл, но отново Луков беше на висота.

В 41-рвата минута опасен удар на Евертон Бала директно от фаул бе на косъм от това да опъне мрежата на Мартин Луков, а малко след това Пламен Андреев улови далечен удар на Димитър Илиев.

След почивката в 53-ата минута защитата на Локомотив позволи на Ел Джемили да влезе в наказателното поле и да стреля с левия крак. Ударът обаче беше много неточен. Последва размяна на удари. Първо Лами стреля в аут, а в 60-ата минута Ван дер Каап шутира в тялото на Мартин Луков. След час игра удар на Охене прати топката в ръцете на Луков.

Гостите продължиха да доминират и в 79-ата минута появилият се от резервната скамейка Сангаре направи за смях Мартин Паскалев. Нападателят с лекота надбяга защитника, след което излезе на чиста голова позиция, но загуби равновесие и стреля в аут. Шест минути след това Сангаре отново надбяга Паскалев с лекота по левия тъч и този път преодоля Мартин Луков за 0:2, а този резултат остана непроменен до последния съдийски сигнал.

Така Левски записа трета поредна убедителна победа от началото на сезона в efbet Лига, а "смърфовете" остават с три точки в актива си.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – ЛЕВСКИ 0:2
0:1 Асими Фадига (9), 0:2 Мустафа Сангаре (85)

По-интересното по минути
1 – Начало на мача.
1 -  Локомотив опита атака, но Пламен Анрдеев излезе извън наказателното поле изби в тъч.
2 - След атака на "сините" Фадига шутира, но Луков спаси.
7 - Алдаир влезе в наказателното поле и се сблъска с Ангел Лясков, но не последва реакция на съдията.
9 - ГОООЛ за Левски! "Сините" изпълниха тъч, топката попадна у Джавад Ел Джемили, който даде страхотен пас към Асими Фадига, който плъзна топката покрай Мартин Луков за 0:1.
14 - Алекс Колев шутира от дистанция, но Мартин Луков спаси.
15 - ГРЕДА за Локо Пд! Ефе Али стреля от дистанция, топката се удари в страничния стълб, върна се в наказателното поле, но Димитър Илиев не успя да се възползва.
23 - Джавад Ел Джемили изведе Евертон Бала в страхотна позиция сам срещу вратаря, а той стреля от над 10 метра, но Мартин Луков изби в корнер.
24 - След корнера Кристиян Димитров стреля с глава, но Луков отново се справи.
25 - ГРЕДА за Левски! Последва още един корнер, а след него Келиан Ван Деер Кап стреля с глава, но топката срещна гредата.
27 - Ел Джемили шутира технично от далечна дистанция и Луков пак спаси.
41 - Евертон Бала шутира от пряк свободен удар и Луков с върха на пръстите изби в корнер.
42 - Димитър Илиев отправи далечен удар и Пламен Андреев спаси.
45+2 - Край на първата част!
..............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Локомотив направи добра атака, последва центриране и спасявяне на Пламен Андреев, но бе маркирана засада.
58 - Жулиен Лами влезе в наказателното поле и стреля, но изпрати топката над вратата.
59 - Удар на Карлос Охене извън наказателното поле, но право в ръцете на Мартин Луков.
78 - Сангаре навлезе опасно в наказателното поле и стреля по диагонала, но изпрати топката в аут.
85 - ГОООЛ за Левски! Играчите на Левски направиха бърза контраатака, Мустафа Сангаре влезе в наказателното поле и отбеляза за 0:2.
90+4 - Край на мача! Левски спечели с 2:0 срещу Локо Пд на "Лаута" за трета поредна победа.

Локомотив Пловдив:  88. Мартин Луков – 44. Антел Лясков, 91. Хорхе Сегура , 4. Мартин Паскалев , 71. Оливер Камдем - 6. Христо Иванов, 12. Ефе Али (7919. Мартин Хайдаров), 14. Димитър Илиев-к (6522. Ивайлов Иванов), 17. Николас Пенев (6521. Владимир Медвед), 99. Жулиен Лами (6510. Мартин Петков), 9. Мичи Нтело (797. Данило Полонский)
Резерви: 81. Кристиан Томов, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов, 21. Владимир Медвед, 33. Георги Каракашев, 22. Ивайлов Иванов, 7. Данило Полонский, 19. Мартин Хайдаров, 10. Мартин Петков
Старши треньор: Любослав Пенев

Левски: 1. Пламен Андреев - 50. Кристиан Димитров, 5. Келиан Ван Дер Каап, 6. Цунами - 21. Алдаир, 8. Карлос Охене (7030. Клеман Икена), 97. Асими Фадига  (6488. Марин Петков), 3. Майкон - 11. Джавад Ел Джемили (8723. Патрик Мислович ), 17. Евертон Бала (6412. Мустафа Сангаре ), 9. Александър Колев (8716. Преслав Бачев)
Резерви: 44. Матей Маркович, 12. Мустафа Сангаре, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 30. Фердинанд Икенна, 77. Дейвид Михалев, 88. Марин Петков
Старши треньор: Станислав Генчев

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР