Пирин (Благоевград) надви у дома Локомотив (София) с 2:1 в мач от 28-ия кръг на efbet Лига и направи важна крачка към оцеляването си в елита. Станислав Манолев (13) и Красимир Станоев (30) вкараха страхотни голове от далечна дистанция за успеха на "орлетата", а резервата Матеус Дуарте (71) върна едно попадение за гостите.

Титулярният страж на гостите вратар на "железничарите" Дамян Дамянов получи контузия на загрявката, която му попречи да вземе участие в мача и вместо него започна младият Жарко Истатков.

Домакините бяха по-активни през първата част и успяха да вземат сериозен аванс с две красиви попадения. Първо в 13-ата минута Красимир Станоев подаде към Светослав Дяков, който се опита да намери Станислав Костов в наказателното поле на Локомотив, но Красимир Милошев изчисти топката. Тя попадна на крака на Станислав Манолев, който с удар от около 22 метра не остави шансове на Истатков - 1:0, вкарвайки шестия си гол за сезона.

Антон Карачанаков шутира от фаул в 26-ата минута и топката рикошира в главата на Катсикас, след което се удари от външата страна на мрежата. Четири минути след това Карачанаков центрира от корнер в наказателното поле на гостите и техен футболист изчисти топката, но Красимир Станоев я засече от движение и вкара феноменален гол от далечна дистанция в горния десен ъгъл за 2:0.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

След почивката гостите заиграха по-добре, но отново домакините имаха първи шанс да се разпишат след контраатака в 60-ата минута и удар на Спас Георгиев. Жарко Истатков обаче се намеси и изби в корнер. Минута по-късно Станислав Манолев отправи опасен удар, но Истатков отново отрази.

В 71-ата минута "железничарите" намалиха пасива си, след като Стойчо Атанасов центрира от корнер в наказателното поле на Пирин, където Матеус Дуарте надскочи Юлиян Попев и с глава реализира за 2:1. До края на мача "железничарите" не успяха да натиснат достатъчно и да стигнат до изравняване.

След успеха си Пирин има 30 точки на 11-ата позиция, първа във втората четворка на отборите, борещи се за спасение. Локомотив е на две точки за "орлетата" на шест пред застрашения от изпадане Ботев (Враца).

ПИРИН – ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:1
1:0 Станислав Манолев (13), 2:0 Красимир Станоев (30), 2:1 Матеус Дуарте (71)

Най-интересното по минути:
1 - Начало на мача
6 - Спас Георгиев проби и пусна пас към Станислав Костов, който не успя да засече и да застраши вратата на "железничарите"
8 - Пинсон нахлу опасно по фланга, но Светослав Дяков показа своя опит и класа и изби решително в корнер
13 - ГОООЛ за Пирин! Станислав Манолев си нагласи топката и с шут от далечна дистанция пред дъгата на наказателното поле вкара красив гол за 1:0
22 - Светослав Дяков насочи топката зад гърба на защитата, но вратарят излезе и улови
26 - Антон Карачанаков шутира от пряк свободен удар, топката рикошира в стената и срещна мрежата, но от външната страна
30 - ГОООЛ за Пирин! След центриране от корнер защитник на гостите изчисти топката, но Красимир Станоев я засече от движение пред дъгата на наказателното поле и вкара феноменален гол за 2:0
43 - Домакините имат инициативата, но не създават голови положения
45+1 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме
59 - Спас Георгиев получи дълго подаване отляво, овладя и реши да стреля към далечния ъгъл, но вратарят отклони топката
60 - Станислав Манолев отправи опасен удар отблизо, но вратарят Истатков изби топката
71 - ГОООЛ за Локомотив (София)! Стойчо Атанасов центрира от корнер и влезлият като резерва Матеус Дуарте намали с глава на 2:1
85 - Гостите търсят изравнителен гол, но без успех
90+4 - Край на мача! Пирин победи Локомотив (София) с 2:1 и направи крачка към оцеляване в елита

Пирин (Благоевград): 21. Янко Георгиев, 71. Антон Карачанаков, 31. Красимир Станоев (78 26. Иван Тасев), 5. Николай Бодуров (К), 3. Петър Занев (78 45. Христофор Хубчев), 18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев , 29. Станислав Костов (75 9. Преслав Йорданов), 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев
Резерви: 1. Марио Кирев, 19. Вячеслав Велев, 26. Иван Тасев, 10. Казуки Такахаши, 8. Орлин Старокин, 9. Преслав Йорданов, 45. Христофор Хубчев
Треньор: Радослав Митревски

Локомотив (София): 24. Жарко Истатков, 2. Стойчо Атанасов (75 15. Луйа Иванов), 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 8. Симеон Славчев (62 89. Матеус Дуарте ), 44. Божидар Кацаров (87 19. Ива-Йоанис Атанасов ), 26. Красимир Милошев , 45. Димитър Митков, 58. Октавио (46 22. Владимир Семерджиев), 93. Виржил Пинсон (62 10. Валентин Николов
Резерви: 10. Валентин Николов, 89. Матеус Дуарте, 22. Владимир Семерджиев, 15. Лука Иванов, 25. Фране Циряк, 19. Иван-Йоанис Атанатос
Треньор: Иван Колев

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Съдия: Красен Георгиев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия