Левски разби новака в Efbet лига Хебър (Пазарджик) с 4:0 в истински празник за феновете на "сините", които подкрепиха тима след злощастното отпадане с дузпи от евротурнирите.

Двубоят започна с натиск на Левски, но гостите създадоха първото по-сериозно положение в мача. След четвърт час Тодор Чаворски можеше да открие резултата, но Андрев се справи.

"Сините" продължиха на натискат, но стреляха покрай вратата на Хебър, докато не се стигна до 39-ата минута. Цунами засече центриране и откри резултата със силен удар за 1:0.

Само две по-късно Филип Кръстев направи 2:0 след пряк свободен удар. В продължението реферът видя дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Хебър, а Марин Петков оформи класическото 3:0.

Winbet - победата е емоция! (18+)

"Сините" започнаха втората част с тройна смяна, като в игра се появиха доскоро контузеният Ивелин Попов, Билал Бари и Георги Миланов.

Именно Попов и Миланов бяха в основата на четвъртото попадение на Левски, дошло в 54-ата минута с прецизен удар на Миланов.

Няколко минути след това Роналдо удари напречната греда на вратата на Хебър, след което последваха два пропуска на Уелтън и Билал Бари. Това повиши настроението по трибуните и "сините" фенове си направиха истинско шоу с пиротехника по трибуните въпреки лошото време в София.

До края Левски създаде още няколко ситуации, но не стигна до пети гол. Така "сините" се изкачиха до седмото място с 9 точки, но с три мача по-малко. Хебър е 11-и с 6 точки.

ЛЕВСКИ - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 4:0
1:0 Вандерсон Цунами (39'), 2:0 Филип Кръстев (41'), 3:0 Марин Петков (45+6' дузпа), 4:0 Георги Миланов (54')

Най-важното от мача по минути:

1 - Начало на срещата.
8' Удар от фаул на Филип Кръстев, но топката преминава над вратата.
9' Андриан Краев изведе Роналдо, който опита да намери Марин Петков във вратарското поле, но играч на Хебър протегна крак в последния момент и изби топката.
14'  Страхотна възможност за Хебър! Тодор Чаворски бе изпуснат и шутира опасно, но Андрев се справи и изби в корнер.
20' Хубав удар на Андриан Краев към вратата на Хебър, но отново над напречната греда!
39'  ГОООЛ за Левски! Цунами засече от воле балонно центриране в наказателното поле на Хебър и със силен удар насочи топката в мрежата за 1:0.
41'  ГОООЛ за Левски! Филип Кръстев удвоява резултата след пряк свободен удар.
45'  Невероятен шанс за Левски! Роналдо остана сам срещу вратаря на Хебър, но Дебърлиев се справи.
45+1' Реферът проверява с ВАР евентуална игра с ръка в наказателното поле на Хебър!
45+5' ДУЗПА за Левски за игра с ръка на Тодор Чаворски!
45+6'  ГООООЛ за "сините"! Марин Петков бележи от бялата точка!
45+7' Край на полувремето.

46' Начало на втората част!
46'  Тройна смяна в Левски. В игра Ивелин Попов, Билал Бари и Георги Миланов.
54' ГООООЛ за Левски! Ивелин Попов подаде на Георги Миланов, който бележи с прецизен удар по земя от границата на наказателното поле.
58' ГРЕДА за Левски след удар на Роналдо!
68' Уелтън залъга съперник и стреля, но Дебърлиев спаси.
72' Хубав удар на Билал Бари, но вратарят на Хебър пак се справи.
75' Истинско пирошоу по трибуните от феновете на Левски!
82' Роналдо стреля с глава, но Дебърлиев спаси.
90+3' Край на мача.

Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев (60' 2. Жереми Петри) , 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами  , 8. Андриан Краев  (46 7. Георги  Миланов ) , 30. Филип Кръстев , 18. Роналдо, 14. Илиян Стефанов (46' 19. Билал Бари) , 17. Уелтън (74' 5. Келиан ван дер Каап) , 88. Марин Петков  (46'  10. Ивелин Попов)
Резерви: 12. Йоан Загоров, 27. Асен Митков
Треньор: Станимир Стоилов

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 10. Пламен Крумов (86 15. Милан Кременович) , 38. Хлеб Бухал , 25. Мауро Секейра, 98. Георги Търтов (55 9. Адернисола Есеола) , 23. Клаудио Бонани (75 3. Богомил Божуркин) , 12. Емануил Манев (55  30. Боян Кнежевич), 77. Октай Хамдиев (76  11. Цветелин Тонев), 99. Тодор Чаворски
Резерви: 88. Диян Димов, 26. Иван Вълев,
Треньор: Фулвио Пеа

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Съдия:

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия