Пирин (Благоевград) записа четвъртата си поредна победа у дома от началото на сезона - 4:0 срещу Нефтохимик (Бургас) в мач от осмия кръг на Втора лига.

Всички попадения паднаха през първата част. Красимир Станоев откри резултата още в първата минута, засичайки центриране с глава отдясно на Александър Бастунов. В 22-ата минута точен бе Преслав Йорданов, който отбеляза седмия си гол от началото на сезона.

Четири минути след това, резултатът стана 3:0. Конър Хендерсън центрира от корнер, Преслав Йорданов засече с глава, топката се отклони от напречната греда, а след това в тялото на защитника на гостите Вълчан Чанев. Отново Йорданов бе точен в 38-ата минута, след като получи подаване от Спас Георгиев и прати топката с елегантен удар покрай гредата. Така таранът вее е с 8 гола от началото на сезона и е номер 1 при реализаторите във Втора лига.

Пет минути след подновяването на играта Николай Бодуров опита далечен изстрел, но топката излезе в аут. Следващото по-интересно положение дойде в 70-ата минута, когато влезлият като резерва Влади Златинов излезе на добра позиция, но пропусна. Две минути по-късно отново опитният играч, който взе и капитанската лента от излезлия Николай Бодуров имаше шанс, но не успя да се разпише.

Победата е трета поредна за Пирин в първенството. "Орлетата" отбелязаха по четири гола във всяка една от четирите си домакинства до момента.

Във вторник, 29 септември, тимът на Уорън Фийни гостува на Родопа (Смолян) в мач от турнира за Купата на България.

Пирин (Благоевград) - Нефтохимик 4:0
1:0 Красимир Станоев (1), 2:0 Преслав Йорданов (22), 3:0 Вълчан Чанев (26-автогол), 4:0 Преслав Йорданов (37)

Пирин (Благоевград): Петров, Дюлгеров (76-Исуф), Бастунов, Бодуров (80-Пушкаров), Николов, Карачанаков (73-Златинов), Аийна, Хендерсън (76-Вуцов), Станоев, Георгиев, Йорданов (73-Алексиев)

Нефтохимик (Бургас): Иванов, Чанев, Костов (70-Балинов), Ташев, Чахов, Борисов (46-Данчев), Филипов, Иванов (70-Янев), Жеков, Василев, Йорданов

ВТОРА ЛИГА - 8 КРЪГ

25 септември 2020 г. (петък), 17:00 часа
Кариана (Ерден) - Локомотив (София) 3:2
1:0 Евгени Игнатов (22), 2:0 Борислав Дамянов (39), 3:0 Владислав Цеков (45), 3:1 Светослав Диков (88), 3:2 Светослав Диков (90+4)

Хебър (Пазарджик) - Созопол 2:1
0:1 Диян Молдованов (31), 1:1 Октай Хамдиев (48), 2:1 Тодор Чаворски (57-дузпа)25 септември 2020 г. (петък), 19:00 часа

Пирин (Благоевград) - Нефтохимик (Бургас) 4:0

26 септември 2020 г. (събота), 16:30 чaса