"Левски" с лекота прегази Хасково като гост с 5:0 в мач от 28-ия кръг на "А" група. В срещата нямаше интрига и "сините" с лекота се поздравиха с трите точки, за да поведат отново на Черно море в спора за седмото място. "Левски" има 47 в актива, а "моряците" са с 44. Изпадналият вече в "Б" група Хасково остава на последното място с 15 точки.

В срещата днес Мигел Бедоя се отчете с 2 гола, един добави Антонио Аниете, а във вратата на Николай Банков се разписаха още юношите Божидар Краев и Мики Орачев. Защитата на домакините действаше неубедително през целия мач и избраниците на Стойчо Стоев дори пропуснаха да запишат още по-изразителна победа. Припомняме, че предишните две срещи между двата отбора завършваха 1:1, но днес "Левски" демонстрира по-високата си класа и с лекота прегази тима на Стамен Белчев.

Стойчо Стоев замени шестима от футболистите, отстранили Лудогорец след победата с 1:0 за Купата на България. Боян Йоргачевич, Роман Прохазка, Аймен Белаид, Веселин Минев, Владимир Гаджев и Либан Абди останаха извън състава, а местата им заеха Пламен Илиев, Сашо Александров, Емил Нину, Мики Орачев, Стефан Велев и Луис Педро.

Първото попадение падна в 19-ата минута. Луис Педро преодоля Орхан Акташ, след което центрира в наказателното поле, където Мигел Бедоя засече топката с глава и я изпрати в десния ъгъл на вратата на Николай Банков - 0:1.

Малко преди почивката дойде най-опасната ситуация пред Пламен Илиев. След пробив по дясното крило на Владислав Узунов, последва центриране пред стража на гостите, където обаче Сашо Александров бе прецизен и изчисти топката. Малко след това десният защитник на "Левски" пропусна възможността да отбележи.

В 52-ата минута юношата на ЦСКА Григор Долапчиев, който влезе в игра в началото на втората част, пропиля отличен шанс за изравняване, след което заваляха головете във вратата на Хасково. В 54-ата Аниете центрира в наказателното поле на домакините, където Узунов сбърка фатално, след като не успя да изчисти топката и тя попадна на главата на Божидар Краев, който отблизо се разписа - 0:2. В 59-ата Аниете изпълни фаул от границата на наказателното поле, реализирайки в горния ляв ъгъл на Банков - 0:3. За испанеца това е 12-ото попадение в първенството и той продължава да е едноличен лидер при голмайсторите.

В 64-ата минута Луис Педро направи сериозен пропуск, останал очи в очи с Банков. В 67-ата обаче нямаше какво да спаси домакините, след като Бедоя стреля от около 25 метра и отбеляза красив гол - 0:4. За крайното 0:5 точен бе Мики Орачев. В 89-ата минута Иван Скерлев подари топката на юношата на "Левски", който шутира от границата на наказателното поле право в долния десен ъгъл. За Орачев това е първи гол в "А" група.

С добрата тренировка днес "сините" загряха за битката с Черно море. Идната събота "Левски" гостува на "Тича" за "А" група, след което предстои финалът за Купата на България между двата тима.

Мачът по минути - ТУК!

ХАСКОВО - "ЛЕВСКИ" 0:5
0:1 Мигел Бедоя (19), 0:2 Божидар Краев (54), 0:3 Антонио Аниете (59), 0:4 Мигел Бедоя (67), 0:5 Мики Орачев (89)