Запътилият се към шампионската титла "Левски" постигна лесна победа с класическото 3:0 срещу Славия и се изравни по точки с лидера Лудогорец. Двата тима имат по 45 точки, а също с толкова може да бъде и ЦСКА, ако утре победи Локо (Сф). По-рано днес тимът от Разград падна с 0:1 при гостуването си на Локо (Пд) на "Лаута" и интригата в "А" група се завърза още повече.

Попаденията за успеха на "Левски" реализираха Иван Цветков от дузпа в 28-ата минута, Дарко Тасевски в 63-ата и Тони Калво в 77-ата. Именно 11-метровият наказателен удар беше преломният момент в столичното дерби, играно на "Овча Купел". В 25-ата минута Кристовао Рамос беше изведен в наказателното поле на домакините, където Емил Петров го повали и съдията Георги Кабаков посочи бялата точка. От телевизионните повторения обаче стана ясно, че при паса на Тони Калво към португалеца има засада, каквата обаче не беше маркирана от страничния рефер. Освен това пловдивският рефер вдигна директен червен картон на Петров и "белите" останаха с човек по-малко, а на вратата застана Стефано Кунчев, който не успя да спаси дузпата на Иван Цветков, а след това беше наказан още от Тасевски и Калво през втората част.

До изгонването на Емил Петров играта беше равностойна. След това обаче численото предимство на "сините" си каза думата и избраниците на Николай Костов тотално надиграха домакините. Селекцията на Мартин Кушев предимно се отбраняваше, като най-много работа имаха централната двойка защитници Николай Божов и Даниел Златков, на които им се налагаше да спират пробивите на Калво, Рамос, Цветков и Тасевски.

В 61-ата минута "сините" претендираха за втора дузпа. Включилият се в нападение десен бек Дъстли Мулдер падна в наказателното поле на домакините след сблъсък с Живко Желев, но съдията Георги Кабаков остана безмълвен.

120 секунди по-късно "Левски" удвои преднината си. Дарко Тасевски се разписа при поредната контраатака, организирана от гостите. Калво пусна на левия фланг към Нуно Пинто, португалецът центрира в наказателното поле на Славия, Цветков не успя да засече топката, но тя попадна право на левия крак на македонеца около точката на дузпата и той от воле вкара в долния десен ъгъл на Кунчев за 0:2.

В 77-ата Пинто се разписа от много малък ъгъл, след като цялата отбрана на "белите" се размина с кълбото при удара му по земя, а Стефано Кунчев също се намеси неубедително и така се стигна до класическия успех на "Левски" - 0:3.

За "Левски" това е 15-а победа от началото на първенството. Славия пък претърпя 6-ата си загуба и остана с актив от 33 точки, заемайки 7-ото място във временното класиране.

Мачът по минути - ТУК

СЛАВИЯ - "ЛЕВСКИ" 0:3

0:1 Иван Цветков (28-дузпа), 0:2 Дарко Тасевски (63), 0:3 Тони Калво (77)
СЛАВИЯ: 12.Емил Петров, 21.Богомил Дяков, 19.Живко Желев, 6.Даниел Златков, 18.Филип Филипов (71-99.Мартин Тошев), 20.Радослав Димитров, 23.Тайсуке Акиоши, 88.Петър Димитров (79-35.Милан Ставрич), 8.Георги Христов, 17.Николай Божов, 9.Владислав Златинов (26-1.Стефано Кунчев)
Резерви: 1.Стефано Кунчев, 22.Иван Тодоров, 35.Милан Ставрич, 26.Михаил Милчев, 7.Владислав Златинов, 99.Мартин Тошев, 33.Цветомир Тодоров
Треньор: Мартин Кушев

"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 55.Йордан Милиев, 25.Сюлейман Диамутен, 28.Нуно Пинто, 6.Орлин Старокин (77-7.Даниел Димов), 45.Владимир Гаджев, 22.Дарко Тасевски, 16.Кристовао Рамос, 8.Тони Калво (86-17.Даниел Младенов), 19.Иван Цветков (71-10.Христо Йовов)
Резерви: 24.Божидар Митрев, 5.Иво Иванов, 4.Стефан Станчев, 7.Даниел Димов, 10.Христо Йовов, 11.Симеон Райков, 17.Даниел Младенов
Треньор: Николай Костов