Славия и Пирин (Благоевград) завършиха 1:1 в мач от 10-ия кръг на Еfbet Лига на стадиона в "Овча купел". Рожденикът Станислав Костов (б.р. - днес навърши 30 години) наказа "белите" в 67-ата минута, за да даде преднина на "орлетата" след фатална грешка на Емил Виячки. Защитникът на домакините обаче бързо се поправи и само две минути по-късно реализира изравнителното попадение... с гръб.

Пирин остава на последното място в класирането с едва 5 точки в актива си, докато Славия има 18 и е втори. Лидер в момента е Ботев (Пловдив) с 21.

Първата интересна ситуация се откри пред гостите, водени от мениджъра Уорън Фийни. Станислав Манолев проби oтдясно и подаде към Брахими, който не успя да се разпише. В 11-ата минута много активният днес Станислав Костов стреля от дистанция, новоизлюпеният национал Светослав Вуцов успя да се справи.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В 33-ата минута футболистите на Славия бяха близо до гол. Тони Тасев проби по дясното крило, след което подаде на Радослав Кирилов, който стреля силно, но топката се отби в десния страничен стълб и излезе в корнер.

Шест минути по-късно шанс се откри и пред гостите от Благоевград. Орлин Старокин подаде на Костов, който напредна и шутира, но Вуцов го отчая с блестяща намеса.

Секунди преди края на първата част Тони Тасев също пробва мерника си, Петър Петров улови.

В 58-ата минута Иван Минчев стреля от фаул, но извън целта. В 66-ата минута Мохамед Брахими също шутира от далечна дистанция, но без да затрудни Вуцов.

Секудни след това "орлетата" наказаха грешка на Емил Виячки и поведоха в резултата. Манолев получи подарък от защитника на Славия, излезе очи в очи с Вуцов и подаде на връхлитащия Станислав Костов, който отбеляза на празна врата - 0:1.

Две минути по-късно грешникът за гола на Пирин Емил Виячки успя да изкупи вината си. Иван Минчев центрира от ъглов удар, бранителят скочи да я засече с глава, но тя се отби в гърба му и влетя в мрежата на Петър Петров - 1:1.

До края не падна ново попадение и срещата приключи 1:1.

СЛАВИЯ - ПИРИН 1:1
0:1 Станислав Костов (67), 1:1 Eмил Виячки (69)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
11- Станислав Костов стреля от дистанция, Вуцов плонжира и избива
33- Греда! Радослав Кирилов без подготовка отправи мощен изстрел,но топката се отби в страничния стълб
38- Костов се освободи добре от защитата и се озова срещу Вуцов, но ударът му бе спасен от младия страж
45- Тони Тасев получи в наказателното поле и веднага стреля по диагонал, но право в ръцете на Петър Петров
45- Край на първото полувреме
____________________
46- Начало на второто полувреме.
58   Опасен изстрел на Иван Минчев, топката прелетя на сантиметри от целта.
67  ГОЛ! Пирин поведе с попадение на рожденика Станислав Костов - 0:1!  Емил Виячки сгреши фатално, подарявайки топката на Станислав Манолев, който излезе сам срещу вратаря Вуцов отляво в наказателното му поле и подаде към нахлуващия Костов, който отбеляза на празна врата.
69  ГОЛ! Славия бързо изравни - 1:1! Грешникът за първия гол Емил Виячки успя да вкара. Защитникът на "белите" реализира след центриране на Иван Минчев от корнер, засичайки отблизо топката пред Петър Петров. Виячки опита да я насочи с глава, но тя се удари в гърба му и попадна в мрежата на гостите.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Славия и Пирин завършиха 1:1.

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов , 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки , 55. Андреа Христов, 37. Венцислав Керчев, 16. Кемело Нгуена (46  71.Емил Стоев), 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев (90+2  5.Мартин Атанасов), 88. Тони Тасев, 10. Радослав Кирилов, 19. Мартин Сораков (46  7.Петер Макрилос)
Резерви: 12. Иван Дерменджиев, 71. Емил Стоев, 6. Костадин Велков, 18. Димитър Стоянов, 11. Кристиан Добрев, 5. Мартин Атанасов, 7. Петер Макрилос
Треньор: Златомир Загорчич

ПИРИН: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров , 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими, 8. Орлин Старокин , 3. Петър Занев , 17. Спас Георгиев , 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев , 29. Станислав Костов  (90+1  9.Преслав Йорданов)
Резерви: 1. Димитър Шейтанов, 26. Иван Тасев, 44. Конър Хендерсън, 2. Педро Ферари, 9. Преслав Йорданов, 23. Ивайло Тодоров, 16. Николай Николов
Треньор: Уорън Фийни

София, Стадион "Славия"
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия