ЦСКА 1948 удари Левски с 1:0 на стадиона в с. Бистрица и спечели трите точки в очаквания с най-голям интерес мач на старта на efbet Лига. Георги Русев (52) реализира победния гол за домакините, които бяха останали с човек по-малко в 42-ата минута, когато Стефан Цонков бе изгонен след втори жълт и червен картон.

Бившият треньор на ЦСКА Стойчо Младенов седна в ложите на стадиона по покана на ръководството на домакините, а малко след началото на мача на трибуните се появи Димитър Бербатов, който преди това изгледа на живо двубоя между Локомотив (Пловдив) и Пирин (Благоевград) на "Лаута".

Станимир Стоилов пусна титуляри две от новите си попълнения – Анте Блажевич и Роналдо, а Илиян Стефанов бе оставен на резервната скамейка. Трима нови футболисти започнаха от първата минута пък за ЦСКА 1948. Любослав Пенев гласува доверие на централния защитник Стефан Цонков, който пристигна от Монтана, Октавио, който дойде от Локомотив (София) и Джонатан Перейра от Берое.

До средата на първата част "сините" бяха по-активни и създадоха няколко добри голови положения, но не успяха да реализират. Още в първите секунди Билал Бари влезе в наказателното поле и падна, но дузпа нямаше, а при продължилата атака "сините" стигнаха до пряк свободен удар. Филип Кръстев центрира и Роналдо игра с глава, но топката се удари в левия страничен стълб.

В 12-ата минута Билал Бари пусна към Уелтън в ляво, той опита успореден пас към Роналдо, но Джонатан Перейра изби в корнер. Десетина минути след това Адриан Краев стреля с глава, но не намери целта. Последва неточен удар на Уелтън, а в 34-ата минута Миланов центрира към Бари, но Лазар Марин изби в корнер.

Домакините направиха най-силната си атака в 40-ата минута, когато Георги Русев нахлу отдясно, прекара топката покрай Цунами и центрира. Николай Михайлов първоначално хвана, но после изпусна топката. Карлос Охене се опита да се добере до нея и падна, но реферът нямаше основание да отсъди дузпа.

В 44-ата минута Стефан Цонков от тима на ЦСКА 1948 получи втори жълт и съответно червен картон за грубо влизане в краката на Роналдо.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Домакините започнаха много силно второто полувреме и в 50-ата минута бяха много близо до гола. Георги Русев центрира, топката кацна върху гредата, върна се в наказателното поле и Карлос Охене стреля в аут. Две минути по-късно играчите на Любослав Пенев поведоха, след като Марио Топузов изведе чудесно Георги Русев зад отбраната и той сам срещу Николай Михайлов не среши за 1:0 с първия точен удар в мача.

След час игра при центриране от корнер Роналдо стреля с глава, но прати топката в аут. Шест минути по-късно Филип Кръстев направи страхотен пробив в наказателното поле и шутира, но опъна мрежата на вратата от външната страна. Постепенно Левски увеличаваше натиска и Хосе Кордоба опита далечен силен удар, но Даниел Наумов спаси.

В 77-ата минута Уелтън направи добра атака отляво, шутира и след рикошет топката излезе в корнер, след чието изпълнение Георги Миланов отправи удар с глава, но Наумов спаси. Три минути след това Филип Кръстев пусна към Марин Петков, който стреля от малък ъгъл, но не уцели вратата. До края "сините" не успяха да застрашат вратата на Даниел Наумов, а в игра за домакините в добавеното време се появи младокът Стоян Стоичков.

ЦСКА 1948 - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Георги Русев (52)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на мача. Стойчо Младенов е в ложите на стадиона по покана на ръководството на домакините.
2 -  Греда за Левски! Филип Кръстев центрира много добре от фаул, Роналдо засече с глава и топката срещна левия страничен стълб
5 - Краев шутира от дистанция, но встрани от вратата.
12 - Билал Бари пусна към Уелтън в ляво, той опита успореден пас към Роналдо, но Джонатан Перейра изби в корнер.
19 - Бербатов е на трибуните като интересен факт е, че беше и на по-ранния мач между Локо и Пирин, който завърши преди половин час.
21 - Адриан Краев стреля с глава след центриране от корнер, но не успя да уцели вратата.
25 - Уелтън опита красив удар извън наказателното поле. Топката полетя към горния ляв ъгъл, но излезе в аут.
31 - Анте Блажевич допусна грешка и позволи на Марио Топузов да отправи първия удар към вратата на "сините", но неточен, а при положението е имало и засада.
34 - Миланов центрира към Бари, но Лазар Марин изби в корнер.
40 - Русев преодоля ефектно Цунами и потърси подаване в наказателното поле, но Михайлов улови. Домакините поискаха и дузпа заради контакт на Краев с Охене, но съдията Ивайло Стоянов прецени, че такава няма.
44 - Стефан Цонков фаулира грубо Роналдо и бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон
45+1 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме
48 - Октавио центрира, Георги Русев стреля с глава, но не уцели вратата.
50 - Греда за ЦСКА 1948! Георги Русев центрира, топката кацна върху гредата, върна се в наказателното поле, Карлос Охене стреля, но я изпрати в аут.
52 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Октавио подаде към Марио Топузов отляво, той пусна успореден пас към Георги Русев, който излезе сам срещу Николай Михайлов и го преодоля за 1:0.
60 - След центриране от корнер Роналдо стреля с глава, но прати топката в аут
66 - Филип Кръстев направи страхотен пробив в наказателното поле и шутира, но опъна мрежата на вратата от външната страна
68 - Хосе Кордоба опита далечен силен удар, но Даниел Наумов спаси
77 - Уелтън направи добра атака отляво, шутира и след рикошет топката излезе в корнер, след чието изпълнение Георги Миланов отправи удар с глава, но Наумов спаси
80 - Филип Кръстев пусна към Марин Петков, който стреля от малък ъгъл, но не уцели вратата
90+2 - Уелтън нахлу отляво в наказателното поле, но топката му бе отнета от защитник
90+5 - Край на мача! ЦСКА 1948 удари Левски с 1:0 на старта на новия сезон

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – 15. Александър Александров , 3. Стефан Цонков , 24. Лазар Марин, 2. Джонатан Перейра – 22. Реян Даскалов, 6. Карлос Охене - 58. Октавио (90+146. Стоян Стоичков), 7. Марио Топузов (7017. Енрике Рафаел), 10. Георги Русев (8011. Денислав Ангелов) – 9. Александър Колев (8120. Ангел Бастунов)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 4. Ангел Лясков, 20. Ангел Бастунов, 11. Денислав Александров, 17. Енрике Рафаел, 23. Кристофър Ачемпонг, 46. Стоян Стоичков
Треньор: Любослав Пенев

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов – 21. Анте Блажевич (7322. Патрик-Габриел Галчев), 23. Ноа Сонко Сундберг , 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами (46 14. Илиян Стефанов) – 8. Адриан Краев (735. Келиан Ван Дер Каап ), 30. Филип Кръстев – 7. Георги Миланов, 17. Уелтън, 18. Роналдо - 19. Билал Бари (7388. Марин Петков)
Резерви: 1. Пламен Андреев, 4. Нейтън Олдър, 5. Келиан Ван Дер Каап, 14. Илиян Стефанов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков
Треньор: Станимир Стоилов

Бистрица, стадион: "Витоша"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022